کدخبر : 9783
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹
فاقددیدگاه
حسینی صدر:

احیای معادن با پرهیز از خام فروشی رویکرد وزارت صنعت در آذربایجان غربی باشد

دورنانیوز- سرویس اقتصادی: نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: احیا معادن با پرهیز از خام فروشی رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در آذربایجان غربی باشد تا به سبب آن مشکلات اشتغال جوانان نیز برطرف شود.

به گزارش دورنانیوز، موید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به آمار بیکاران شهرستان خوی و چایپاره اظهار داشت: هم‌اکنون ۸ هزا و ۵۰۰ نفر در این منطقه از بیکاری و نبود اشتغال رنج می‌برند که ۵ هزار نفر از آنان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و ۳ هزار و ۵۰۰ نفر دیپلم و زیردیپلم هستند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی افزود: این منطقه دارای ظرفیت‌های نهفته فراوانی است که می‌توان به وسیله آن به اشتغال‌زایی و رفع بیکاری پرداخت که از جمله مهمترین آنها استفاده از ظرفیت مرزی یعنی تجارت مرزی است.

وی تصریح کرد: فعال کردن بازارچه‌های مرزی و رونق ترانزیت و حمل و نقل کالا سبب اشتغال‌زایی برای حداقل ۳ هزار نفر می‌شود چون اقتضای مرزی ایجاب می‌کند که در این مناطق شرکت بیمه، بانک و مراکز بهداشتی و درمانی ایجاد شود.

حسینی‌صدر گفت: دومین مسئله توجه به حوزه گردشگری خوی و چایپاره است چون سرمایه خاصی برای آن نیاز نبوده و با سرمایه جزئی نیز می‌توان به رونق آن و در نتیجه رفع بیکاری پرداخت و از سوی دیگر اگر به ظرفیت معادن این منطقه توجه کافی صورت گیرد، می‌توان با جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی به اشتغال‌زایی پرداخت.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سوی دیگر کارگاه‌های تولیدی که با سرمایه ناچیز راه‌اندازی می‌شوند می‌توانند اشتغال جوانان بیکار را فراهم کنند بنابراین با توجه به اینکه خوی و چایپاره دارای موقعیت و ظرفیت سرمایه‌گذاری فراوانی است می‌توان با جذب سرمایه‌گذار برای هزاران نفر زمینه اشتغال را فراهم کرد.

حسینی‌صدر تصریح کرد: علاوه بر آنها توجه به صنایع، ایجاد آژانس‌های حمل و نقل مسافر به کشورهای همسایه مثل ترکیه و رفع مشکلات فرودگاه شهرستان خوی، بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال را مرتفع می‌کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان وجود دارد که ۲۵۰ واحد یعنی نیمی از آنها تعطیل هستند که علت اصلی آن این است که بخش تولید بیمار بوده و از سوی دیگر سیاست اشتباه صادرات و واردات و بهره‌های بالای بانکی نیز وجود دارد.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما