کدخبر : 9176
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱
فاقددیدگاه

رئیس مجلس شورای اسلامی وارد اورمیه شد / لاریجانی: دریاچه اورمیه یکی از دغدغه های مجلس است

دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات دریاچه اورمیه در لایحه بودجه ۹۴ بررسی می‌شود.

به گزارش دورنانیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه) از طریق فرودگاه بین‌المللی اورمیه وارد این شهرستان شد و مورد استقبال مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی و جمعی دیگر از مسئولان استان قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به فرودگاه اورمیه، موضوع وحدت را گفتمان اصلی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: هر چند ممکن است در منطقه گفتمان‌های دیگری وجود داشته باشد، اما مشرب نظام ما تغییر نخواهد کرد.

وی با اشاره به زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و ادیان در آذربایجان‌غربی نیز گفت: آذربایجان‌غربی از استان‌هایی است که اقوام و ادیان سال‌های سال است بصورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند که این زندگی مسالمت‌آمیز می ‌تواند بعنوان یک الگو در منطقه و حتی جهان مطرح شود.

لاریجانی اضافه کرد: هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان اقوام و ادیان و مذاهب جزو متن تفکر اسلامی است و به همین دلیل در قرون مختلف نیز ادیان و اقوام و مذاهب با یکدیگر همزیستی مسالمت‌آمیز داشته‌اند.

دکتر لاریجانی افزود: این شیوه از اصول تربیت اسلامی است و یکی از دلایل شرایطی که در دهه‌های اخیر در منطقه به‌وجود آمده، عوامل خارجی است که خواست سبک زندگی هم‌زیستی مسالمت‌آمیز را بهم بزند و البته اگرچه در بعضی موارد توفیقاتی داشته اما در کل رویکرد جمهوری اسلامی وحدت است.

رئیس قوه مقننه وحدت را پایه حرکت در جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و توضیح داد: به دلیل اهمیت موضوع وحدت و شرکت در کنفرانسی تحت این عنوان در استان آذربایجان غربی حاضر شدم، همچنان که دیروز نیز مقام معظم رهبری فرمودند موضوع وحدت یکی از گفتمان‌های اصلی نظام ما است و هرچند ممکن است در منطقه گفتمان دیگری نیز وجود داشته باشد، اما مشرب ما را تغییر نمی‌دهد.

وی با اشاره به دیگر برنامه های خود در سفر به آذربایجان غربی ادامه داد: این سفر به منظور آشنایی نزدیک با شرایط توسعه استانی و جلسه با استاندار انجام شده و همچنین مسائل فرهنگی و امنیتی استان نیز در کنفرانس وحدت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در مجموع تصویری روشن از شرایط استان پیدا کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به ویژه اکنون که در فصل بودجه‌نویسی قرار داریم، نیاز است تا وضعیت استان بررسی شود تا مشخص شود در گام‌های بعدی به منظور توسعه استان چه کارهایی می‌توان انجام داد.

وی تصریح کرد: البته دریاچه اورمیه در استان آذربایجان غربی یکی از دغدغه‌های مجلس است و جلساتی نیز برای بررسی این موضوع برگزار شده و امروز نیز از نزدیک بررسی خواهیم کرد که چه کارهایی برای نجات این دریاچه صورت گرفته است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: احیای دریاچه اورمیه از مسائلی است که به شدت ذهن ما را درگیر کرده، زیرا هم اثرات زیست محیطی دارد و هم اثرات توسعه‌ای.

وی بیان کرد: نحوه توسعه صنعت و کشاورزی و توجه به امور دامداران در دستور کار این سفر است، ضمن آنکه فرصتی حاصل شده تا در مزار شهدا حاضر شویم و نسبت به آنها ادای دین کنیم.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما