کدخبر : 5199
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۲
۴۴ دیدگاه

چرا کردها بخش عمده ای از خاک آذربایجان را ضمیمه خاک خود معرفی کرده اند؟

دورنانیوز- سرویس سیاسی و اجتماعی:همزمان با جنایات متعددی که گروه تروریستی داعش در منطقه شمال عراق انجام داده است،مسعود بارزانی نیز فرصت پیش آمده در فضای سیاسی عراق را برای خود مغتنم شمرده و برخی آمال و آرزوهای خود را جامه عمل پوشانده است.
در اختیار گرفتن شهر مهم و نفتی کرکوک و چاه های بزرگ نفتی آن یکی از این موارد می باشد که البته نوری مالکی بارها از این موضوع اعلام نارضایتی کرده است.
بارزانی حتی سودای اعلام استقلال رسمی اقلیم کردستان از دولت مرکزی عراق را نیز در سر داشته و دارد که فعلا به دلیل اعلام مخالفت صریح مراجع و دولت مرکزی از این کار صرفنظر کرده است اما ظاهرا تمام تلاش خود را برای انجام مقدمات آن انجام می دهد.
چندی پیش یکی از سایت های وابسته به نیچروان بارزانی از چاپ اسکناس های ویژه اقلیم کردستان با واحد پول “دراو” خبر داده است تا یک گام دیگر به اهداف تجزیه طلبانه خودشان نزدیکتر شوند.
آنچه در موضوع چاپ این اسکناس ها مهم به نظر می رسد نقوشی است که با شیطنت تمام بر روی یکی از آن ها چاپ شده است.
anaj
تصویر پشت اسکناس ۲۰۰۰ “دراو” ، نقشه ای خیالی از کردستان مدّنظر بارزانی ها می باشد که طی آن آشکارا به مناطقی از خاک جمهوری اسلامی ایران ومناطقی از آذربایجان غربی تعدی شده است و این مناطق در نقشه موهوم ایشان جزئی از کردستان بزرگ نمایش داده شده است.
البته شیطنت کردها در منطقه آذربایجان غربی موضوع جدیدی نیست .طی یک دهه گذشته بارها شاهد گزارشات متعدد رسمی در خصوص تغییر دموگرافی منطقه آذربایجان غربی و علی الخصوص ارومیه بوده ایم.
تلاش کردها در این منطقه به تغییر ترکیب جمعیتی موضوعی است که قابل انکار نیست و باید با شیوه های علمی و برای جلوگیری از تنش های قومی آینده در منطقه فکر مناسبی بر این اوضاع نمود هرچند تا به امروز کردهای غیور ایرانی با ترکهای آذری زندگی مسالمت آمیز داشته اند.
خیال خام برخی کردهای اقلیم کردستان عراق مبنی بر تشکیل کردستان مستقل و بزرگ و ضمیمه کردن بخشی از پیکره آذربایجان به این منطقه ساختگی،موضوعی نیست که دولت و مردم ایران و علی الخصوص مردم غیور آذربایجان به آن تن دهند و در مقابل آن سکوت اختیار کنند.
بهتر است سردمداران استکبار و جیره خواران منطقه آن ها بدانند که با درکنار هم قرار گرفتن قومیت ها و مناطق مختلف،ایران اسلامی عزیز پابرجاست و اجازه کوچکترین دهن کجی را به مناطق و قومیت ها نخواهد داد.
منبع:آناج

7+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. آذربایجان متعلق به ترک هاست

  53+

 2. سلام وریرم بوتون تورک میلتی و بیوک آذربایجانه
  قارداشلریم باجیلاریم آذربایجان ایران تورکلری اومیدیده.آذربایجان،اذربایجان تورکلرینکده هرکیمسه ایستیه بیزیم دیداشلریمیز یوردونو ساق باخه دیشلرینه آغزینده سندرک.
  یک کلام کله تورک های ایران پشت همند.خدا نیاره روزیا که کسی بخاد چشم بدوزه به سرزمین همزبانای ما اونوقته که چهل میلیون تورک ایران یکصدا ریششو درمیارن.
  یا علی

  50+

 3. سلام به همه داداشا وآبجیای گلم اول خودمو معرفی کنم من بابک هستم بچه تهرانم زبون مادریمم فارسیه شش سال از بهترین سالهای عمرمو تو آذرباییجان بودم بهمین خاطر عاشقش شدم وعاشق مردمش دوسال سولدوز بودم چهار سال سمت تبریز زیبا ….. البته این دلیل نمیشه تبعیض قایل بشم شاعر میفرماید : همه جای ایران سرای من است //که نیک وبدش از برای من است… لشکر ۶۴ ارومیه خدمت کردم ارومیه رو از چشمام بیشتر دوستدارم از نظر فرهنگی بالاترین شهر ایرانه دلیل تاریخی هم داره هم دروازه ورود دانش و فرهنگ اروپاییه وهم اینکه شهریست چند قومی و چند فرهنگی در طول قرون آذری کرد ارمنی و آشوری یاد گرفتن چجورد با هم به تفاهم برسن و یک فرهنگ نمونه جهانی رو بوجود بیارن من ایرانو گشتم بعد از ارومیه شیراز لاهیجان تبریز مهاباد اصفهان… البته این در مقیاس شهرهای بزرگ عرض میکنم کاش بتونیم همه باهم زندگی کنیم وثبات و آرامش رو تو کشورمون حفظ کنیم سالها پیش درجواب دوست پان کردی که ازدواج نکرده بود پرسیدم آیا عمو دا دایی شدی گفت بله گفتم اولین بار وقتی نوزاد را دیدی چه حسی داشتی گفت بهتردن لحظه عمرم گفتم اگر آذری بودی یا قوم دیگر باز همین احساست بود جواب داد مگه فرقی هم میکنه البته که نه پس ارزش واقعی در تولد اون نوزاد عزیزه نه در قومیت اگرچه قومیت ارزشه بالایی داره ولی در درجه دوم… اون نوزاد معنی زندگیه وزندگی زیباست وصلح زیباست وهمه باید تلاش کنیم تا اون بچه در محیط آرام رشد کنه اون محیط تعیین کننده همه چیز ماست اون کشور ماست ومرزهای کشور ماست این مرزها نباید تغییر کنه تا مبادا آرامش وثبات موجود بهم نخوره اگه دقت کنیم این خطوط مرزی رو با همسایه هامون شریکیم اگر همسایه ببازه ما هم باختیم تکخوری نداریم آرامش همسایگان آرامش ماست این میشه معنی وطن دوستی آره بچه ها اینجا خونه ماست دوسته پان کردم گوش کن هرگز تلاش نکن مرزها رو تغییر بدی چون ملتهای چهار یا پنج کشور با تمام شرفشان برای حفظ تمامیت ارزی کشورهای مطبوعشان بر علیه تو متحد خواهند شد وتو اون وسط تنها خواهی ماند و تو ای دوست پان ترک شهریار شاعر بزرگ ایران زمین با تو سخن میگوید : ترکی ما بس عزیز است و زبان مادری /// چو ایران نگوید لال باد از وی زبان ….. بیش از یک قرن پیش تبریز در محاصره روس و قاجار خسته و تشنه مقاومت میکرد نیروهای مهاجم آماده حمله نهایی برای شکستن آخرین مقاومت مدافعان دلیر شهر میشدند …. درآنهنگام کنسول عثمانی به دیدار بزرگ مرد تاریخ ستارخان میره بهش میگه ما با روسها تو صلحیم با همه اطرافیانت گناه بیار به کنسولگری … اما میدونید ستارخان چی جوابشو میده؟ میگه چگونه بیایم من که میخواهم ۷ دولت بزیر پرچم ایران زانو بزنند چگونه زیر پرچم اجنبی درآیم وتو دوست تهران نشینم که ادعای ایرانیتت به آسمون رسیده به هموطن غیر تهرانیت با جوکهای اجنبی ساخته واجنبی خواسته توهین نکن اگر دیگران گفتند تو نخند این خیانت است در حق این خاک این مهمل این کشتی ثبات و آرامش که همه ما را در خود با مهربانی پذیرا شده آنهم دراین دریای طوفانی …..سرتونو درد اوردم فقط یه سوال کوچیک به کی میگن ایرانی؟ ایرانیه اصیل کیه
  بزارین خودم بگم ایرانی کسیه که شناسنامه ایرانو داشته باشه
  واما
  ایرانیه اصیل
  .
  ..

  کسی که به اون شناسنامه ایرانیش افتخار میکنه
  خدا بهمراهت هموطن

  ۰

  18+

 4. یاشاسین آذربایجان محو اولسون بیزیم توپراقیمیزا گوزلرین تیکنلر

  56+

 5. باقرخان و ستار خان و شهریار از آذربایجان
  خیام و عطار و فردوسی و شهید شوشتری از خراسان
  سردار جنگل از شمال
  و چه رزمندگانی در جنوب کشور که با انگلیسی ها جنگیدند
  چه رشادت ها چه سلحشوری ها چه فداکاری ها
  ایران فقط ایران است

  17+

 6. من از نیشابورم ولی زنده باد ایران و ایرانی.این حرف های تجزیه طلبانه فقط دشمن رو شاد میکنه.من عاشق ترک های آذربایجان،کردهای ایران،لرها،بلوچ ها،گیلکی ها،فارس ها و خراسان ایران هستم.جانم فدای خاک کشورم.
  ایران‌رو عشقه.
  به فکر آباد کردن کشورتون باشین،این حرفای تجزیه طلبانه مثل حرفای مردم عقب مونده مردم آفریقاست که دوست دارن قبیله ای زندگی کنن.یکم روشنفکر باشین.

  Just Iran

  فقط ایران ایران ایران ایران ایران ایران

  12+

 7. Güzel azerbaycanımız her çağda neçə kərə çevrəsindən saldiri görüp və duyğulanup ama həmişə bütün minfar suçlu düşmanların saldirilerine dişsindirirli yanıt verip. indidə və hətta iki bərabər dəliqanli gənclərimiz öz döşlərin qalxan ediblər yurt için. göz tikanın gözün çixardariq

  36+

 8. این ارزو را به گور خواهید برد … گرامی
  میهمان میهمان است
  احترام کردن به او برایش حق میزبانی ایجاد نمی کند
  جان می دهیم خاک نمی دهیم

  45+

  • خوب شعار میدید! در قره باغ کجا بودید!؟ وقتی روسها آمدن و تبریز رو گرفتن کجا بودید!؟ لازم نیست که بگم چه کارها که نکردن!

   18+

 9. سایتتون (…) چرا نظر کوردارو نمیزاری این (…) از تاریخ چه میدونن نمیدونن اولین فرهنگ و تمدن شهرنشینی در خاک کوردستان عراق و در اربیله برین یه زحمت بدین به خودتون و بزنین تو اینترنت(…)اینو نزارین سایتتون به درد نخور میشه دیگه حرف از دمکراسی و غیره نزنید همه تون (…)

  24+

 10. واقعا بیسوادیم (…)

  4+

 11. بنظر من این عزیزان بیسواد قبل اینکه به فکر تشکیل کشور باشند اول از همه باید بروند در کلاسهای نهضت سوادآموزی شرکت کنند تا متوجه شوند که two صحیح است نه tow!!!!!!! آذربایجان همیشه ترک بوده و تا ابد نیز ترک خواهد ماند.

  54+

 12. یاشاسین بتون ایران ازربایجانی اردبیل مشگین

  35+

 13. وقتی شما آذربایجانی ها به تهران و کرج و … مهاجرت می کنید کردها هم فرصت رو غنیمت می شمرند و در آذربایجان غربی منتشر می شوند ! اگر روزی روزگاری بحرانی ایجاد بشه فوری پیش مرگه هاشون رو می فرستند و ادعای کردستان بودن آذربایجان رو می کنند .تاکتیکشون اینه ! اصلا شاید اون روز کل آذربایجان رو کردستان بدانند چنان که بعضی هاشون به تبریز می گویند تاوریژ !!! خلاصه اشتهای این عزیزان پانکورد خیلی بالاست و آرزوهای دور و درازی دارند . با رسانه هاشون هم مردم از همه جا بی خبرشون رو فریب می دهند .خود دانید !

  33+

  • تهران رو ما خوردمون ساختیم آخه ..

   دومین شهر تورک نشین ایرانه ..

   می خوای نیایم ؟ 🙂

   50+

  • کاربر محترم گیلک:
   واقعا به نکات ارزشمندی اشاره کردین. اما موضوع اینجاست که تورکهای مهاجر به سمت کرج و تهران از اهالی آذربایجان غربی نیستند. اینجا به حدی غنی و با رونق است که مهاجرت برای افراد این منطقه گزینه دور از انتظاری است. اما بحث اینجاست که این کوردها در ابتدای اسکانشان تا به امروز همواره از طرف مردم تورک ارومیه به جز محبت چیزی ندیده اند. همواره به بهانه های مختلف خودرا از دوستی با ما و ارامنهکنار کشیده و آرزوی وطن می کنند. اما این آرزوها به گورمی روند. پیشمرگه های کورد گوششان در ایران کشیده شده است. شهدای ما درس خوبی به آنها داده اند. مطمئن هستند ما درس بهتری را خواهیم داد. اگر امنیت در شهر از بین برود، مطمئنا تا کرکوک برای هیچ کس امنیتی وجود نخواهد داشت. پیشمرگه ها نیروهایی هستند که فقط مین کنار جاده ای و ترور و کمین ناجوانمردانه به خودی را بلدند. جنگیدن هنر ما ایرانیهاست. ما بی صبرانه منتظریم تا پاس کستاخی عده ای را محکم بدهیم. اگر آنها اسراییل و داعش و مسعود بارزانی را دارند ما هم حس وطن پرستی به قداست ایران و آذربایجان و قبله ایمانی به رشادت ابوالفضل (ع) را داریم. اینها ارزشهایی است که هیچ سلاح و هیچ اندیشه زیاده خواهی حریفش نیست. عشق ابوالفضل (ع) نگهبان ناموس و شرف ماست.

   34+

  • عزیزم شما زیاد جوش نزن.میدونم از دست ترکا زیاد سوختی.اخبار گیلان رو دارم.ما ملتی هستیم که به همه ثابت کردیم حریفیم.حالا (…) دیگه ای دلیلش هم حکومت ها و سلسله ها و امپراتوری هاست

   26+

  • شما هر وقت قره باغ رو از دست ارتش هیچی ندار ارمنستان پس گرفتید، بیاید بگید که ما همه رو حریفیم.

   19+

 14. چرا مطالب منو پاک کردین؟

  2+

 15. خطاب به دوستان کورد که ادعای خاک آذربایجان و تاریخ در این خاکها را می کنند:
  اکنون که امریکا تحفه ای ناقابل را به سیاست مدار کور کورد داده است و کوردهای این منطقه که اکثرا از طرق نامشروع و چشم بستن دولت مرکزی بر نحوه خیز آرام آنان در بازار پول وا قتصاد منطقه از طریق پولشویی بسته است،بدست آورده اند، لازم میدانم که نکاتی چند را به برادران کورد یادآوری نمایم و اگر کوردهای عزیز مخصوصا کوردهای متولد دهه شصت و قدیمی تر ،دفاعیاتی داشته باشند، بی زحمت به بنده و عموم یادآوری نمایند.
  ۱٫ کوردها آیا در گذشته در ارومیه خاطراتی از دریاچه ارومیه دارند؟
  ۲٫کوردها در گذشته آیا در خیام جوانی کرده و خاطراتی دارند؟
  ۳٫کوردها آیا در گذشته از دوچرخه سواری خاطره ای دارند؟
  ۴٫ کوردها آیا تا دهه شصت با کشت محصولات زراعی همچون گوجه فرنگی و سیب زمینی و درختانی همچون هلو و گلابی و شلیل و … آشنایی داشته اند؟
  ۵٫ آیا کوردها کوردها اصلا در مناطق غیر از کشتارگاه و قهوه قاباغی و طرزیلو در جاهای دیگر نیز خانه داشته اند؟
  ۶٫ تاریخ مهاجرت کوردها به روستاهای بند و دیزج سیاوش و بیلان از کی بوده و به چه دلیل بوده است؟
  ۷٫ آیا کوردها با غذاهای بومی ارومیه آشنایی دارند؟
  ۸٫ آیا کوردها اصلا در ارومیه نانوایی داشته اند؟
  ۹٫ آیا کوردها در ارومیه شاعر خاصی داشته اند؟
  ۱۰٫ با توجه به اینکه کوردها انسانهای مذهبی هستند آیا مسجد سنی مذهب در ارومیه که قدمت آن بالای دویست سال باشد را دارند؟
  ۱۱٫ آیا پدربزرگان کوردهای جوان از ارومیه و شخصیتهای آن خاطراتی دارند و یا صرفا در مورد کثیف بودن ترکها و شیعه بودن آنها برای جوانان خاطرات گفته اند؟
  ۱۲٫ آیا در نظر کوردها جنگ شمزینی و سیمتقو و قاسملو آزادیخواهی بوده و درراستای انتقام از دول ترکیه بوده است؟
  ۱۳٫ آیا کوردها هم اکنون رفتار اصیل خودرا دارند که از ترکها و فارسها استعاره نگرفته باشند؟
  ۱۴٫ تغییر نام روستاهای کورد از کی و به چه منظوری صورت گرفته است؟
  و صدها سوال دیگر
  ۱۵ .در هنگام مهاجرت کردهای عراقی در سال ۱۹۹۱ به ارومیه، چه کسانی بیشترین ظلم را به این مهاجرین کرده بودند؟(ارزان خریدن اموال آنها-تجاوز و سواستفاده اخلاقی از زنان و دختران مهاجرین در کمپها و مزارع و کارگاهها- )

  همانطور که همگی می دانیم انها سوالاتی است که لازم نیست با پرسیدن آنها پانترک باشی!!! جواب این سوالات بسایر واضح و مبرهن است. دوستان کوردی که از این سایت بازدید می کنند لطفا به این سوالات پاسخ دهند. فقط همانطور که ذکر شد ترجیحا کوردهای با سن بیشتر از ۲۸ سال.

  دوستان این افراد حتی تا اوایل دهه هفتاد با محیط های شهری بیگانه بوده و اصلا جرات ادعای نه خاک بلکه جرات شهرنشینی را هم بخود نمی دادند. و این هم بخاطر ظالم بودن ما نبود بلکه خودشان هم سر در نمی آوردندو هم اینکه می دانستند خنده دار است!!! حال این افراد و همان عراقیهایی که این همشهریان کورد ما حسابی از خوبی نوامیس انها درامده بودند، آنها را برادر خود نامیده و در جهت ایجاد اغتشاش در منطقه تحریک می نمایند. نمی دانم یا قصد دارند دوباره این افراد به عراق مهاجر شوند و این دفعه آنها جبران مکافات کنند و یا اینکه واقعا عراقیها دوست دارند نوامیسشان مورد لطف ایرانیها قرار گیرند. البته نزدیک است روزی که باز دیکتاتوری همچون صدام در عراق ظهور کند و نفت را به اسراییل داده و دوباره این ساده لوحان را مهاجر ایران کند. این دفعه بمنظور پیشگیری از بروز تنش فکری کوردهای عراقی با ترکها،حتما سعی خواهد شد تا مثل کوردهای ایرانی با اموال و نوامیس انها برخورد شود!!!

  ما منتظریم تا عده ای با لبیک مسعود ادعای شومشان را علنی نمایند. ان شاالله لبیک های گذشته شان به قاسملو و سیمتقو و شمزینی را هم ما بی جواب نخواهیم گذاشت. از شیعه و ترک دو حماسه قومی و مذهبی همچون خاطره ای در ذهنشان بسازیم تا تاریخ برپاست نگاه چپ به خاک آذربایجان نیندازند.

  59+

  • یاشا قارداش …

   ما به همه ادعاهای این ها جواب داده بودیم اما دورنا پس از چند روز پاک کرد و دوباره اینا برا ما دم درآوردن

   27+

  • چرا توهین این خانم پاک نمیشه اما جواب های علمی ما پاک میشه .. ساتقین دورنا … لیاقتین توپوروم .. لااقل بو بی شرفین کامنتین سیل ..

   آبیریمیزی آپارما دییلر بکه جواب ورممیشیغ .. اه اه اه اه

   22+

  • تورکها و کوردها دو ملت بزرگی هستند که بنا به شواهد تاریخی در کنار هم و با مسالمت زندگی کرده اند ولی متاسفانه بارزانی به همراه پدرش سابقه خیانتهای متعدد به کوردهای ایران در زمان تاسیس حزب دموکرات کوردستان در ۷۰ سال قبل را دارند که با عث فروپاشی این حزب شد. ( مطالعه خاطرات جلال طالبانی ) و الان فکر ریاست دارند و از فرصت بدست آمده نهایت استفاده را می برند . باور کنید اگر زمانی کشوری به نام کردستان به دست همین بارزانیها تاسیس شود کمترین احترامی به کوردهای ایران و ترکیه نخواهد کزد همانطور که می بینیم تمام قدرت در دست خودش و نچیروان بارزانی هست ، این یک واقعیت است.

   9+

 16. من رادیکالیسم وکوری چشمهارو نمیخام !!!

  دو ملت کورد وترک میتونن باهم کنار بیان کما اینکه سالهاست هم زیستی مسالمت امیز دارن. به شرطی که راه رو برای عناصر رادیکال باز نزارن از هر دو جناح .نه حرف از پیشمرگ باشه نه بوزقورد

  دورنا گذاشتن کامنت هایی که حامل توهین باشن مشکل گشا نیست باور کن کینه ونفرت دوملت رو تشدید

  میکنه شاید در اینده فاجعه بشه !تورکها ادمهای کینه ای و بدی نیستن خیلی صاف وصادقن مثل کوردها. رسانه باید در راستای ارامش وابادانی باشه .دورنا کدوم رسانه کورد زبان این جوری که تو به کوردها میتازی به شما تاخته؟

  13+

 17. احمد اشرفي نوشنق(اريانا) از اردبيل

  یاشاسین ازربایجانیم

  26+

 18. کردستان چگونه میخاد کشور بشه که کسی از اتباعش نمیدونه ۲۰۰۰به انگلیسی چی میشه
  TOW HUNDREDS?

  23+

 19. ای جان .. هرچیزی نوشته بودیم ک حذف کردی قاردااااااااااااششششش!!×!!

  4+

 20. اقایان اگر نمی توانید یک خبر گزاری ازاد داشته باشید دست بردارید مجبور نیستید که یکی به نعل و یکی به میخ بزنید اگر نمی گذارند کار کنید در اینجا را گل بگیرید و برید یا اگر هستید واقعا باشید چرا سانسور می کنید؟؟؟؟؟؟ یادتون باشه تازه شروع کرده بودید توی کامنتم گفتم که امیدوار دوام بیاورید و در جا نزنید چون خیلی ها چون شما خواستند ولی نتوانستند با مردم باشند.. دیگر برای من دورنا یک سایتی نیست که بخواهد مسائل روز اذربایجان را به چالش بکشد ومدافع ارزشها و خاک ان باشد با تمام اینها می دانم که تقصیر شما نیست مجبور شدید که تغییر رویه بدید در این صورت نبودنتان بهتر از بودنتان هست بدروددددددددددددددددد

  3+

 21. کم سواد متوهم ،پادشاهان ایران از صفویان گرفته تا افشاریان و خوارزمشاهیان همگی ترک بوده اند.تپه حسنلو که قدمت بیش از شش هزار سال داره محل سکونت ماناها(ترک ها) محسوب می شده..حالا شما از تمدن خودت بگو ما کف کنیم

  22+

 22. او زماناجاخکی بیزیمکیلر ایکی قیران ایضافه پولادان اوتور توپراخ لارین بارزانیلار و اولارا دستک ورنلره ساتیلار گونو گوندن بو بالاجا صهیونیزم بیزیم ایران و آذربایجانیمیزدا قارین یکلدجاخدی.

  22+

 23. ourmia oyaxdi تو فارسی رو به زور حرف میزنی خدا !!!میخای به من فرانسه یاد بدی !!!!!
  به جای اقا نوشتی =عاقا
  به جای تکیه کلام نوشتی =تیکه کلام
  عجب گرفتاری شدیم خدا وکیلی!

  7+

 24. هرکی تونست این مقالات رو ترجمه بکنه و منتشر کنه.اگر دوستی دارید که ژنتیک بلده کمک بگیرید.در مورد زبان hurrian و kassite و غیره دنبال مقاله و مطلب انگلیسی بگردید.

  1+

 25. tarikhiraniاین سایت رو سرچ کنید و بگردید دنبال کوروش و استوانه خیالی حقوق بشر.
  این مقاله رو سرچ کنید و ببینید در مورد کیا صحبت شده.sumer+turk
  Ancient History of the Arbins, Bearers of Haplogroup R1b,
  from Central Asia to Europe, 16,000 to 1,500 Years before Present
  رسم چکر یا چگر رو سرچ کنید تا بفهمید چی به چی بوده.کی به کی بوده!!!

  5+

 26. tow handreds=2000 :))
  عجب جمهوری پیشرفته ای که توانسته ۲۰۰=۲۰۰۰ کنه خدا به این متوهمین تروریست یک عقل درست بده

  12+

 27. هرکس به خاک آذربایجان ایران چپ نگاه کند، چشمش را درمی‌آوریم

  نماینده ارومیه در واکنش به توهمات بارزانی در مورد تشکیل کشور کردستان گفت: هرکس به خاک آذربایجان ایران چپ نگاه کند، چشمش را در می آوریم.
  ” نادر قاضی پور ” نماینده مردم ارومیه در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، به توهمات ” مسعود بارزانی ” مبنی بر تجزیه کردستان عراق و تشکیل کشور جدید، که بخشی از آذربایجان ایران در آن لحاظ شده واکنش نشان داد.

  عضو مجمع نمایندگان آذربایجان غربی افزود: به آقای مسعود بارزانی اعلام می کنیم هرکس به خاک آذربایجان ایران چپ نگاه کند، چشمش را در می آوریم.

  وی افزود: آذربایجان ایران که متشکل از کرد و سنی و اقلیت های مختلف است، با صمیمیت و آرامش در کنار هم زندگی می کنند و اینکه بخشی از خاک آذربایجان ایران را در قلمرو توهمات بارزانی گنجانده شود، غیر قابل قبول بوده و امکانپذیر نخواهد بود

  قاضی پور خاطرنشان کرد: بارزانی آرزوی تحقق چنین توهماتی را با خود به گور خواهد برد.

  20+

 28. اورمو = آذربایجان اورمو = تورک

  20+

 29. یا سلام.
  از اطلاع رسانی های درست وبجای دورنا چه در این مسئله و چه در مسئله شهرداری که دنباله همین مسئله هستش بسیار تشکر می کنم و امیدوارم مسئولین شهرمون و کشورمون به فکر این مسئله بزرگ و خصوصا نسل آینده این شهر باشن.
  عشقیم اورمو

  7+

 30. بیز اورمیه بوزقوردلاری آمادییخ ساواشماغا و جنگ مسلحانه علیه خیال خام بارزانی لر….
  میلت آزربایجان بیر وجب تورپاخ ورمز هش کسه و ایندیه کیمین هش کسه باج ورممیشیخ..
  اله المسینلر گوروش گونوموز سلیمانیه ده اولسون…

  17+

 31. TOW :))))))))

  HUNDREDS :)))))

  کسایی ادعای خاک آذربایجان را دارند که پس از سالها مزدوری برای این و ان و با چند چاه نفت می خواهند آذربایجان و دورباره تکرار میکنم … آدربایجان را بگیرند ؟؟

  با اینا حتی سواد نوشتن ساده اعداد در انگلیسی رو ندارن …. اینا رو راحت بزارین اینا بیشتر با آدم کشی و کهنوردی خو گرفتن تا تمدن و تاریخ و ادبیات و سواد …

  Two درستش هست به معنی دو ۲ که هر بچه ی ۱۰ ساله ای هم میدونه …
  Hundred درستش هست به معنی ۱۰۰ در حالی که به افزوردن s به انتهای کلمه معنی صدها رو میده …

  :)))))

  خدا یا خودت سر عقلشون بیار … بعدم یارو اسمش دکتر بارزانی هست :))))))

  در ضمن مردم آذربایجان با دیدن این نقشه ها بیدارتر و اماده تر از هر زمانی آماده تکرار تاریخ درخشان آذربایجان در مقابل متجاوزان هستند …

  خون ستارخان ها و باقر خان ها و هزاران شاعر و ادیب و سردار در رگ های من است برای دفاع از هر سانتیمتر آذربایجان کهن …

  18+

دیدگاه شما