کدخبر : 35803
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
فاقددیدگاه
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام :

نقش بارزانی و اربیل در اغتشاشات ایران

دورنانیوز سرویس سیاسی اجتماعی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رئیس میز عملیات ویژه سیا در اربیل عراق با رئیس دفتر پسر صدام و همچنین نماینده‌ای از عربستان، بارزانی‌ها و منافقین این اتفاقات را برنامه‌ریزی کردند.

به گزارش دورنانیوز :محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (شنبه ۱۶ دی) در نشست خبری بعد از برگزاری جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پشت صحنه اغتشاشات اخیر گفت: چند ماه پیش رئیس میز عملیات ویژه سیا در اربیل عراق با رئیس دفتر پسر صدام و هانی التلفا برادر زن صدام و همچنین نماینده‌ای از عربستان، بارزانی‌ها و منافقین تشکیل شد و این اتفاقات را برنامه‌ریزی کردند.

وی افزود: عملیات آنها از از اواخر آذر با استفاده از فضای مجازی شروع شد و در دی و بهمن ماه ادامه پیدا کرد که نام این عملیات همگرایی نتیجه‌بخش بود.

رضایی تصریح کرد: آنها این عملیات را مرحله‌بندی کردند. مرحله اول به دنبال این بودند که اکثر شهرها از کنترل نظام خارج شود تا در مرحله دوم با وارد کردن اسلحه و کشتن تعدادی از مردم، آمریکا بتواند شورای امنیت سازمان ملل را مجاب کند تا مصوبه‌ای حقوق بشری برای افزودن تحریم‌ها علیه ایران تصویب کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قرار بر این بود در مرحله دوم این عملیات، منافقین وارد کشور شوند تا اوضاع کشور را آشوب‌زده‌تر کنند.

رضایی در مورد بحث‌های صورت گرفته در مجمع درباره حوادث اخیر گفت: دبیرخانه شورای امنیت ملی گزارش خوبی در رابطه با اغتشاشات صورت گرفته ارائه داد لذا کمیسیون امنیت دفاعی و اقتصادی مجمع در مورد نارضایتی‌های اقتصادی و سوء استفاده دشمنان از این نارضایتی و نقشی که مجمع می‌تواند داشته باشد بحث و گفت‌وگو کنند. دولت، مجلس و قوه قضائیه باید به دنبال حل نارضایتی‌ها و سوء‌استفاده دشمنان باشند.

وی افزود: این اولین باری نیست که دشمنان از اعتراضات مردم سوء استفاده می‌کنند زیرا جمهوری اسلامی و انقلاب ملت برای آمریکا گران تمام شده است. لذا به دنبال زمینه‌هایی در داخل و خارج هستند تا از آن استفاده کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: جمهوری اسلامی ثمره مبارزه صدساله ملت از مشروطه و ملی شدن صنعت نفت تا ۱۵ خرداد است به همین خاطر است که مردم در ۲۲ بهمن ۵۷ به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی می‌خواهند نه سلطنت، استقلال و آزادی می‌خواهند نه وابستگی و استبداد.

رضایی گفت: از ۲۲ بهمن ۵۷ تا الان با گذشت ۴۰ سال همان‌هایی که از ملت سیلی خوردند یعنی سلطنت‌طلبان آمریکا، اسرائیل و منافقین، همچنین صدام و عربستان دور هم جمع شدند تا علیه کشور توطئه کنند. در سال ۵۹ گروهی از این دشمنان در بغداد دور هم جمع شدند که از رژیم شاه تیمسار اویسی در آن جلسه حضور داشت. آنها به دنبال این بودند که اول کودتا کنند و کودتا هم کردند و در مرداد ۵۹ شکست خوردند و در شهریور ۵۹ جنگ علیه ملت ایران را آغاز کردند. بعد از جنگ هم آنها آرام نشدند و بعد از دو دهه دوباره توطئه‌های خود را با تحریم ایران ادامه دادند که مسئولان با بردباری به نتیجه‌ای به نام برجام رسیدند.

وی افزود: برجام که با گفت‌وگو با دشمنان و تایید چارچوب‌ها و شروط مقام معظم رهبری به نتیجه رسید اما ترامپ آمده و به دنبال این است که تحریم‌ها را افزایش دهد و برجام را نقض کند. دشمنان به دنبال این هستند که نشان دهند مردم از نظام خسته شده و نظام را براندازی کنند به همین دلیل اتفاقات اخیر را با محوریت سلطنت‌طلبان، منافقین و آمریکا برنامه ریزی کردند تا با سوار شدن بر موج اتفاقات بوجود آمده به هدف خود برسند. حتی اگر نتوانند جمهوری اسلامی را براندازی کنند با کشته‌هایی که در این اغتشاشات داده شد یک یا دو تحریم سنگین علیه ایران تصویب کنند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما