کدخبر : 35687
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
فاقددیدگاه
با همتی دوباره؛

نهمین شماره نشریه مجازی والیبال آذربایجان منتشر شد

سرویس ورزش آذربایجان؛ به گزارش دورنانیوز، نهمین شماره نشریه مجازی والیبال آذربایجان به عنوان تنها نشریه مجازی والیبال منتشر شد. در این شماره از نشریه به بازی فوق العاده زیبای شهرداری تبریز و کاله آمل پرداخته شده است که تبریزی ها جوانان آمل را نقره داغ کردند. همچنین در مورد اخبار ضد و نقیضی که در مورد تغییر و تحولات در کادر مدیریتی تیم شهرداری اورمیه نیز مطلبی درج شده است. علاوه بر این موارد ،جنگ رسانه ای کانال های والیبالی بر علیه تیم شهرداری تبریز در آستانه بازی حساس بین این تیم با دردانه تهرانی نیز در این شماره از نشریه درج گردیده است.

به گزارش دورنانیوز، نهمین شماره نشریه مجازی والیبال آذربایجان به عنوان تنها نشریه مجازی والیبال منتشر شد. در این شماره از نشریه به بازی فوق العاده زیبای شهرداری تبریز و کاله آمل پرداخته شده است که تبریزی ها جوانان آمل را نقره داغ کردند. همچنین در مورد اخبار ضد و نقیضی که در مورد تغییر و تحولات در کادر مدیریتی تیم شهرداری اورمیه نیز مطلبی درج شده است. علاوه بر این موارد ،جنگ رسانه ای کانال های والیبالی بر علیه تیم شهرداری تبریز در آستانه بازی حساس بین این تیم با دردانه تهرانی نیز در این شماره از نشریه درج گردیده است.


تبریز، آمل را نقره داغ کرد!
در نهمین هفته از رقابت های لیگ برتر والیبال ، تیم‌ شهرداری تبریز توانست برابر کاله مازندران به برتری برسد.از هفته نهم لیگ برتر کشور، دیدار دو تیم شهرداری تبریز و کاله مازندران از ساعت ۱۶:۰۰ در سالن شهید صمد اقدمی تبریز برگزار شد و درنهایت شهرداری تبریز توانست با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود را شکست دهد. در این دیدار که در حضور بیش از ۳۰۰۰ نفر از تماشاگران بافرهنگ تبریز برگزار شد. هوادارانی که تحت هر شرایطی برای تلاش تیمشان احترام قائل هستند چون با این فرهنگ بزرگ‌شده‌اند. آنها در طول بازی یک‌صدا فقط تیم خودشان را تشویق کردند و شور و هیجان را به سالن آوردند که لذت تماشای بازی بیش‌ازحد بالا رفت. این باشگاه شهرداری است که تماشاگران را جذب می‌کند درصورتی‌که در سایر باشگاه‌ها برعکس است و آنها تماشاگران را از خود دور می‌کنند. تماشاگران با انسجام خود زمانی که شهرداری ازنظر امتیاز عقب بود و اختلاف بیشتری نسبت به حریف داشت، با تشویق بی‌امان خود به بازیکنان روحیه دادند و می‌توان گفت آنها در این پیروزی‌ها شریک هستند. شهرداری تبریز ست اول را با برد آغاز کرد اما برخلاف نتیجه ست اول کارش گره خورد و دو ست پیاپی را به جوانان چالاک کاله واگذار کرد. اما از اواخر ست چهارم با شناسایی نقاط ضعف تیم کاله توانست به بازی برگردد تا این دیدار به ست سرنوشت و پنجم برسد. در ست پنجم شاگردان بناکار از فرصت های بدست آمده استفاده کرده توانستند با اقتدار پیروز این میدان شوند. شهرداری امتیاز ست‌های این دیدار را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰، ۱۹ بر ۲۵، ۱۵ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۲ به پایان رساند.

تیم والیبال شهرداری با این برد همچنان در رتبه دوم جدول رده بندی لیگ برتر والیبال قرار گرفت.
گفتنی است، شهرداری هشتم آذر ماه از هفته دهم در یک بازی حساس میهمان بانک سرمایه تهران خواهد بود.


آیا سابقاً بازیکن بزرگ بودن، دلیل بر مربی بزرگ شدن می باشد؟! 

بسیار اتفاق افتاده است که بازیکنان بزرگ فوتبال و والیبال پس از پایان عمر ورزشی خود روی به مربیگری آورده و در کسوت سرمربی یک تیم را اداره نموده اند اما هیچ گاه آن مقامها و افتخارات را نتوانستند کسب بکنند.
نمونه بارز آن مارادونای آرژانتینی،فانباستن هلندی و یا حتی در کشور خودمان خداداد عزیزی و حمید استیلی بوده اند که با این که در دوران ورزشی بازیکن بزرگی به شمار می رفتند اما در زمان سرمربیگری به دلیل نداشتن تبحر اداره تیم به مقام های قابل توجهی دست نیافتند.
در والیبال نیز این گونه است بسیار بازیکنانی که پس از خداحافظی از بازیگری به دنبال مربیگری آمدند اما نتوانستند شکوه قبل را کسب نمایند که ترجیه می دهیم نامی از آنها نبریم.
حال نیز وقتی می بینیم یک مربی در بستن تیمش مشکل دارد،تایم اوتهایش اشتباه و با ترس و لرز است،تعویض هایش با درخواست هوادار انجام می شود و بازی های های پنج سته را از دست می دهد و از ۹بازی ۶ بازی را می بازد نشان دهنده این است که هرچقدر بازیکن بزرگی باشد مراحل و پله های ترقی برای رسیدن به سرمربیگری را طی ننموده است و به حالت آسانسوری بالا آمده است!
البته در این میان بعضی توجیه ها برای باخت ها وجود دارد مانند این که ابزار کافی برای کار وجود ندارد!
خوب برادر عزیز این تیم را خودت بسته ای و اول فصل گفتی که تمام بازیکنان با نظر خودت انتخاب شده اند.
وقتی بازیکن جوان لیگ‌برتری را به دسته یک می فرستی،وقتی بازیکنی را که عملکرد زیر صفر در بازی نیمه نهایی داشت به لیگ برتر می آوری،پاسور ملی پوش را می خواهی به دسته یک بفرستی و از همه مهمتر به هشدارهای هواداران در قبال خرید بازیکنان حاشیه ساز گوش ندادی باید به فکر این روزها می بودی.
همه اینها نشانه این است که علم و تجربه کافی برای کار در یک تیم بزرگ و لیگ برتری را به دست نیاورده ای و تنها از طریق اعمال نظر صاحب تیم به صاحب این موقعیت رسیدی.
باید بنشینیم و ببینیم که در بازی آینده چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد به ویژه که اگر باختی دیگر اتفاق بیافتد به عنوان یکی از بدترین نتایج تاریخ والیبال اورمیه به ثبت خواهد رسید.

جنگ رسانه ای کانال های والیبالی بر علیه شهرداری تبریز !
همیشه زمانی که تیم های متمول پایتخت با تیم های آذربایجانی در کورس رقابت قرار می گیرند رسانه های والیبالی تهرانی با از کاه کوه ساختن سعی در به حاشیه بردن این تیم ها را دارند.
هنوز یادمان نرفته در سال ۹۴ در بازی اورمیه و پیکان این رسانه ها با به راه انداختن جنگ رسانه ای به نام پرتاب سنگ،قلوه،آهن و تیرآهن! سعی در محروم نمودن تیم اورمیه در بازی نیمه نهایی داشتند که تیرشان به سنگ خورد.
حال نیز تنها تیمی که توان مقابله با بانک سرمایه را در کورس قهرمانی دارد و از قضا این چهارشنبه نیز با این تیم بازی دارد شهرداری تبریز است.
این رسانه ها برای به حاشیه بردن تبریز و از بین بردن تمرکز این تیم سعی در به راه انداختن جنگ رسانه ای دارند که انشالله با هوشیاری هواداران و نالهای والیبال آذربایجان نقشه شان نقش بر اب می شود

مارا دارند به نتایج ضعیف عادت می دهند / مراقب باشیم به روز گنبد نیافتیم
روزگاری بود که والیبال اورمیه همراه با هواداران پرشور و پرشمارش با نتایج درخشانی که همراه با پگاه؛آذرپیام و تیمهای سال ۹۲،۹۳و۹۴ کسب می کرد نامی در نام ها در آورده بود و تمامی تیم ها از رویارویی با این تیم لرزه به تنشان می افتد.
متاسفانه در این دو سال مسئولین باشگاه به نام بی پولی دارند تیشه به ریشه والیبالمان می زنند،هم پایه های والیبالمان را نابود کرده اند و هم با نتایج ضعیف باعث فرار هوادار از سالن شده اند. روزگاری که بر سر والیبال گنبد نیز پیش آمد و با نتایج ضعیفی که کسب نمودند عملا هوادار را به تیم های ضعیف و معمولی عادت دادند حال نیز می خواهند این بلا را برسر والیبال اورمیه بیاورند. به نام این که فدراسیون هیچ گاه اجازه قهرمانی نمی دهد! یا این که جایگاه دوم با یازدهم فرقی ندارد تیمی ضعیف را بستند تا ما را به نتایج ضعیف عادت دهند اما هوادار اورمیه ای نباید بگذارد که والیبالمان از بین رود و سالنهایمان خالی شود.
باید بیاییم هم والیبالمان را صاحب درآییم و هم در صدد بهبود تیم در صحنه حاضر شویم.

اخبار ضد و نقیض از تغییر و تحولات در تیم اورمیه
چند ماهی است که اخبار ضد و نقیضی در مورد تغییر و تحولات در راس تیم اورمیه در حال مخابره شدن بود و حال این خبرها در حال جدی شدن می باشد.
بر طبق آخرین اخبار آقای همه کاره که چندین سال است راس مدیریتی تیم را بر عهده دارد به خاطر فشار از طرف منتخبین مردم به دلیل چند شغله بودن تصمیم به ترک پستش در تیم گرفته است تا به پست بزرگترش که سال قبل به دست آورد برسد اما شخصی که به جای ایشان قرار است بر صندلی ریاست بنشیند قائم مقامشان در تیم و به قولی دست راستشان می باشد و اگر برروی کار بیاید عملا هیچ کاره خواهد بود.
همان طور که گفتیم حرف اول و آخر را هواداران می زنند و باید بدانید که هواداران والیبال اورمیه اجازه نخواهند داد که یک مترسک بر روی کار بیاید تا آقای همه کاره هم آنجا را در دست داشته باشد و هم اینجا را!
منتظر خبرهای تکمیلی باشید.

صبر هواداران والیبال اورمیه چه زمانی لبریز خواهد شد؟!

آیا خداپرست دارد راه وطن پرست را می رود؟/مقایسه آماری نتایج دو سرمربی در سالهای ۹۲و۹۶ تا هفته هشتم

تیم شهرداری اورمیه در سال ۹۲ با تمام فرازوفرود هایی که داشت در پایان به مقام سومی رسید،سالی که شاهد تغییر سه سرمربی،مدیرعامل و جذب یک بازیکن در نیم فصل بودیم.
سالی که اشتباهات کادرفنی و بعضی از بازیکنان در داخل تیم باعث شد تا اورمیه تا نیم فصل نتایج مورد انتظار هواداران را کسب ننمایند و سرمربی ابراهیم وطن پرست و مدیرعامل پیمان رضایی در میان اعتراض شدید هواداران باهم در هفته دهم اخراج گردند.
وضعیت امسال شهرداری بی شباهت به آن سال نیست،به ویژه که مشکلات تاکتیکی تیم و سن بالای بازیکنان باعث گشته تا هواداران ناراضی باشند.
در نظر داریم نتایج ابراهیم وطن پرست و ساسان خداپرست را باهم مقایسه نماییم:
نتایج کسب شده توسط ابراهیم وطن پرست در سال۹۲:
هفته اول:شهرداری۳-۰زاهدان
هفته دوم:متین۳-۰ شهرداری
هفته سوم:شهرداری۲-۳کاله
هفته چهارم:پیکان۳-۱شهرداری
هفته پنجم:به تعویق افتادو در زمان برگزاری این بازی دیگر وطن پرست سرمربی نبود
هفته ششم:شهرداری۳-۰باریج اسانس
هفته هفتم:سایپا۱-۳شهرداری
هفته هشتم: شهرداری۲-۳نوین کشاورز
هفته نهم:شهرداری۲-۳جواهری گنبد
هفته دهم:میزان۳-۰شهرداری

نتایج ساسان خداپرست در فصل۹۶
هفته اول:گنبد۳-۱شهرداری
هفته دوم:شهرداری۲-۳شمس تهران
هفته سوم:سارویه۲-۳ شهرداری
هفته چهارم:شهرداری۳-۰رعد پدافند
هفته پنجم:خاتم اردکان۱-۳شهرداری
هفته ششم:سرمایه۳-۱شهرداری
هفته هفتم:کاله۳-۱شهرداری
هفته هشتم:تبریز۳-۲اورمیه
هفته نهم:متین ورامین؟-؟شهرداری
هفته دهم:شهرداری؟-؟پیکان تهران

همان طور که می بینید در هشت هفته اول وطن پرست ۵ شکست و خداپرست نیز در هشت هفته ۵ شکست متحمل شده اند.
یعنی دقیقا نتایج همان گونه که در فصل ۹۲ اتفاق افتاده در حال رقم خوردن است اما در آن سال هواداران از هفته ششم به بعد بر علیه کادرفنی و مدیریت شعار دادند و خواستار تغییرات بودند تا وضعیت درست شود و به درستی نیز با تغییر کادر فنی و مدیریت تیم شهرداری به کورس بازگشت و به جایگاه سومی رسید
حال باید بنشینیم ببینیم که سرنوشت خداپرست و یوسفی نیز به مانند وطن پرست و رضایی رقم خواهد خورد؟ آیا صبر هوادار لبریز خواهد شد؟ و یا فقط شاهد خالی تر شدن سالن خواهیم بود؟

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما