کدخبر : 35675
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۳
فاقددیدگاه
با همتی دوباره؛

ششمین شماره نشریه مجازی والیبال آذربایجان منتشر شد

دورنانیوز - سرویس ورزش آذربایجان: ششمین شماره نشریه مجازی والیبال آذربایجان به عنوان تنها نشریه مجازی والیبال منتشر شد. در این شماره از نشریه به مصاحبه عادل بناکار، سرمربی شهرداری تبریز درمورد لزوم تداوم بردهایشان برای عقب نیافتادن از بانک سرمایه و در نهایت رسیدن به صدر جدول رقابت ها پرداخته شده است. همچنین در مطلبی به حیله گری های رسانه ای برخی رسانه ها و کانال های بومی و غیربومی برای دور کردن صاعقه اورموی از والیبال شهرش اشاره شده است. در مطلب دیگری نیز در این شماره از نشریه به لزوم وجود یک مدیریت حرفه ای در سطح باشگاه شهرداری اورمیه به عنوان متولی والیبال شهر عاشقان والیبال پرداخته شده است.

به گزارش دورنانیوز، ششمین شماره نشریه مجازی والیبال آذربایجان به عنوان تنها نشریه مجازی والیبال منتشر شد. در این شماره از نشریه به مصاحبه عادل بناکار، سرمربی شهرداری تبریز درمورد لزوم تداوم بردهایشان برای عقب نیافتادن از بانک سرمایه و در نهایت رسیدن به صدر جدول رقابت ها پرداخته شده است. همچنین در مطلبی به حیله گری های رسانه ای برخی رسانه ها و کانال های بومی و غیربومی برای دور کردن صاعقه اورموی از والیبال شهرش اشاره شده است. در مطلب دیگری نیز در این شماره از نشریه به لزوم وجود یک مدیریت حرفه ای در سطح باشگاه شهرداری اورمیه به عنوان متولی والیبال شهر عاشقان والیبال پرداخته شده است.


هواداریم سنده گئل / رسیدن به صدر با همت هواداران 

تیم های والیبال شهرداری تبریز و خاتم اردکان در حالی فردا رو در روی هم قرار میگیرند که تبریزی ها با شش برد در مکان دوم جدول جای گرفته اند و با اقتدار به دنبال روند رو به رشد خود هستند.
شاگردان عادل بناکار که تمرینات خوبی پشت سر گذاشته اند برای هفتمین برد پیاپی خود لحظه شماری می کنند. اما این بار تیم با تجربه و خوب اردکان رقیب دندان گردی برای شهرداری چی هاست.اردکان در دوسال حضور خود در لیگ برتر گربه سیاه تبریزی ها بوده است و حتی ضعیف ترین بازی فصل گذشته شهرداری تبریز مقابل این تیم به معرض نمایش در آمد.
با توجه به حساسیت بازی فردا و عملکرد بسیار درخشان تیم شهرداری تبریز تا این هفته از مسابقات انتظار می رود هواداران برای تیم شهرشان سنگ تمام بگذارند و روحیه بخش ادامه پیروزی های این تیم باشند.
در بازی فردا احتمالا حمزه زرینی بدلیل گرفتگی عضلات کمر غایب خواهد بود.
البته کادر پزشکی تیم شهرداری تلاش میکند زرینی را به بازی فردا برساند.
در خاتمه می توان گفت برای برپایی هفتمین جشن پیروزی این جمله را باید با تیتر درشت نوشت”هواداریم سنده گئل”


کاله آمل – شهرداری اورمیه / تقابل اندیشه های عطایی و خداپرست 

از هفته هفتم لیگ برتر والیبال کشور دو تیم شهرداری اورمیه و کاله آمل در سالن پیامبر اعظم آمل از ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۲۴ آبان به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
تیم کاله آمل در جایگاه چهارم و تیم شهرداری اورمیه در جایگاه ششم جدول رده بندی لیگ قرار دارند.
این دیدار را می توان نبرد اندیشه های عطایی و خداپرست درون زمین مسابقه دانست،عطایی با کاله ای به مصاف تیم شهرداری خواهد رفت که اکثر نفرات آن را بازیکنان تیم ملی جوانان تشکیل می دهد و از جمله بازیکنانی که در این تیم می توان نام برد میثم صالحی دریافت کننده قدرتی اهل اورمیه می باشد.
از طرف دیگر شهرداری اورمیه نیز پس از باخت برابر بانک سرمایه در شهر اورمیه برای بازگشت به کورس بالای جدول تلاش می کند و سعی دارد که با کسب پیروزی در این دیدار به روند روبه رشد خود برگردد.
باید بنشینیم و ببینیم که کدام مربی تفکرات خود را به رقیبش تحمیل می نماید؟

هواداران اورمیه و شریفی مواظب حیله گرهای رسانه ای باشند / هدف دور کردن بازیکن از اورمیه است ! 

حدودا دو سه ماه است که رسانه های گوناگون به ویژه پس از درخشش شریفی در مسابقات نوجوانان جهان به مصاحبه با این بازیکن می پردازند و سعی می کنند که با حیله های رسانه ای میانه این بازیکن و والیبال اورمیه را به هم بزنند.
به ویژه که پس از بازیهای درخشان این بازیکن در سطح تیم نوجوانان و سال قبل تیم شهرداری،آینده روشنی برایش نمود پیدا کرد رسانه ها نیز با مصاحبه های ضد و نقیض درصدد برهم زدن رابطه ی این بازیکن با باشگاه و والیبال اورمیه شدند تا اورمیه یک بازیکن طراز اول را از خود دور شده ببیند.
متاسفانه در این میان نیز عده ای خودی آتش بیار معرکه شده اند و با استفاده هدف دار از این مصاحبه ها هم وضعیت را بغرنج می کنند و هم افکار عمومی والیبال اورمیه را تغییر جهت دلخواه می دهند.
شریفی فرزند و افتخار والیبال اورمیه است،اگر هم امروز به هردلیلی تصمیم گرفته است در یک شهر دیگر بازی کند بازهم به تصمیم او احترام می گذاریم اما از این بازیکن می خواهیم که در دام حیله گران رسانه ای نیافتد و تمام توانش را برای پیشرفتش بگذارد زیرا همه رسانه ها درصدد به راه انداختن سناریویی تازه به مانند معروف و اورمیه هستند!
از هواداران نیز می خواهیم که هوشیار باشند زیرا به دلیل جوان بودن بازیکن امکان سواستفاده از احساساتش وجود دارد پس مواظیم باشیم که رسانه های پایتخت و خودی به خاطر منافعشان این بازیکن را برای آینده از اورمیه و هواداران را نیز از بازیکن دور ننمایند.

مدیریت عاقلانه حلقه گمشده والیبال شهرداری
آیا مدیریت حرفه ای نمی تواند پاسخگوی مشکلات و سوالات باشد؟!

باشگاه شهرداری اورمیه با بیش از ۷ سال تیم داری در والیبال باشگاهی کشور یکی از پرسابقه ترین و با ثبات ترین باشگاه در تیم داری برای رشته ورزشی والیبال میباشد. این باشگاه پرهواداران ترین باشگاه والیبال کشور هم محسوب میشود که نه تنها در استان آذربایجان غربی محبوبیت خاصی را دارد ،حتی در استان های همجوار الخصوص آذربایجان شرقی هم ده ها هزار هوادار را دارا میباشد که از رسانه ملی و استانی بازی های این تیم اورموی را پیگیری میکنند.
قبول اینکه این تیم در شمال غرب کشور در استان های آذربایجان شرقی و غربی اردبیل و زنجان بعد از تیراختور دومین اتفاق ورزشی میباشد دور از انتظار نیست چون همیشه در کانون توجه جامعه و رسانه های تصویری و نوشتاری قرار دارد.
مردم اورمیه هم پیوند عمیقی با رشته ورزشی والیبال را دارند که ریشه در گذشته این شهر پر تلاطم دارد.
گذشته از تعارفات و شعارها و تعصبات بی جا،این شهر با معرفی ستارگان بزرگ به تیم ملی والیبال ایران جایگاه ویژه ای در خانواده والیبال به خود اختصاص داده است،ولی دغدغه مردم اورمیه همیشه موفقیت در رده باشگاهی میباشد که همیشه این سوال در ذهن آنها تداعی میکند،چرا با وجود پتانسیل و ستاره های روز از این شهر و استان هیچ عنوان قهرمانی در رده باشگاهی در ویترین افتخارات باشگاه های اورموی موجود نمیباشد!؟
چرا ستاره های اورموی به کوچ از شهر و دیار خود و افتخار آفرینی در شهرهای دیگر’پایتخت’ را زمینه و عامل موفقیت زندگی ورزشی خود میدانند!؟
آیا تنها عرق و تعصب به شهر و دیار خود در دنیای ورزش حرفه ای میتواند جواب سوالات بالا باشد!؟
آیا مدیریت حرفه ای نمیتواند پاسخگوی مشکلات و سوالات باشد!؟
آیا اصلا تعریفی از مدیریت ورزش حرفه ای در سطح کلان ورزش کشور وجود دارد!؟
چه تضمینی وجود دارد باشگاهی با مدیریت حرفه ای و چند ساله راه های ترقی را بپیماید ولی در مقابله با پول و لابی گری های باشگاه های رقیب شکست نخورد؟
آیا باشگاه هایی همچون شهرداری اورمیه میتواند دوشادوش باشگاه هایی همچون پیکان و سرمایه و سایپا که بودجه ریالی آنها چندین ماه قبل از شروع لیگ برتر در اختیار عوامل این باشگاه قرار میگیرد در مسیر قهرمانی حرکت کند!؟
آیا باشگاه شهرداری اورمیه هم میتواند بمانند پیکان و سرمایه قبل از پایان فصل جاری با بازیکن تیم های رقیب برای فصل آینده مذاکره و بتوافق برسد!؟
با این تفاسیر براحتی میتوان اذغان کرد قهرمانی با جوانان و بومی ها بسیار دور از دسترس میباشد
برای مثال از همین امروز پیکان و سرمایه بدنبال کاپیتان اورموی تیم شمس تهران و دیگر ستاره های جوان لیگ برتری اورموی میباشند که حتی قابلیت پرداخت هزینه جزئی برای بازیکنان نامبرده میباشند.
باشگاه هایی نظیر اورمیه همیشه بی نصیب از بازیکنان بومی بوده اند چون توانایی پیشبینی آینده باشگاه برای مدیرعامل و مربیان و مسئولین فنی بسیار سخت و ریسکی میباشد که در صورت قبول این ریسک بزرگ ،میتواند در ادامه و عدم موفقیت هزینه های مادی و معنوی غیرقابل جبران بر پیگره باشگاه های مذکور تحمیل بکند.
تنها راه حل این مسائل تغییر در اساسنامه جذب بازیکنان و سهمیه دار شدن ملی پوشان بزرگ سال برای باشگاه های کشور میباشد که هر باشگاه با تعداد محدودی بازیکن ملی پوش و با استفاده از پتانسیل موجود شهر و منطقه خود بتواند رقابتی عادلانه برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشد.

نباید از بانک سرمایه عقب بمانیم / بناکار در اندیشه رسیدن به صدر

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز درباره دیدار خانگی در هفته‌ هفتم برابر خاتم اردکان نیز ، گفت‌: ما همیشه برابر خاتم بازی‌های سختی را داشتیم. سال گذشته این تیم برابر شهرداری تبریز بسیار خوب بازی کرد. امسال هم برخی نقاط ضعفی که داشتند را پوشش دادند و تیمی هماهنگ هستند. به نظرم هر دو تیم با انگیزه های زیادی وارد زمین می‌شوند چرا که خاتم پس از سه پیروزی در هفته‌های نخست سه شکست را متحمل شده و امیدوار است با پیروزی برابر ما که تا حالا باخت نداشته ایم روحیه خود را باز یابد. در سوی مقابل ما هم در خانه و برابر تماشاگران خودی بازی می‌کنیم و همچنین  نمی‌خواهیم نوار پیروزیهایمان پاره شود و از بانک سرمایه عقب بیفتیم. باید نسبت به بازی با رعد کم اشتباه ‌تر ظاهر شویم ، زیرا در هفته‌های پایانی دور رفت بازی‌های سخت‌تری را پیش رو داریم.

عادل بناکار در پایان خاطر نشان کرد: ادریس دانشور به دلیل انجام عمل جراحی آپاندیس در این هفته‌ برابر خاتم اردکان ما را همراهی نمی‌کند و امیدواریم هر چه‌ زودتر به شرایط بازی بر گردد.

 
1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما