کدخبر : 35635
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
فاقددیدگاه
باهمتی دوباره

نشریه مجازی والیبال آذربایجان منتشر شد

دورنانیوز - سرویس ورزش آذربایجان: نشریه مجازی والیبال آذربایجان به عنوان تنها نشریه مجازی والیبال منتشر شد. در این شماره از نشریه به عملکرد فوق العاده مرتضی شریفی « صاعقه اورموی » تیم شمس تهران پرداخته شده است. همچنین تحلیلی از چرایی خالی ماندن دورنالار یوواسی را می توانید در این شماره از نشریه مطالعه نمایید.

به گزارش دورنانیوز: نشریه مجازی والیبال آذربایجان به عنوان تنها نشریه مجازی والیبال منتشر شد، در این شماره از نشریه به عملکرد فوق العاده مرتضی شریفی « صاعقه اورموی » تیم شمس تهران پرداخته شده است. همچنین تحلیلی از چرایی خالی ماندن دورنالار یوواسی را می توانید در این شماره از نشریه مطالعه نمایید.

تبریز سایه به سایه سرمایه

تیم والیبال شهرداری تبریز در چهارمین دیدارش از هفته چهارم لیگ برتر، سه بر ۲ شمس را از پیش رو برداشت.
تیم‌های شهرداری تبریز و شمس از هفته چهارم لیگ برتر والیبال در سالن  خالی از تماشاگر آزادی تهران به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ به سود تبریزی‌ها تمام شد.
شاگردان عادل بناکار در ابتدا ۲ ست متوالی را به سود خود تمام کردند اما در ادامه ست‌های سوم و چهارم را واگذار کرد تا بازی به ست پنجم کشیده شود.
در ست پنجم شهرداری تبریز توانست با نمایش یک بازی تمام‌عیار با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۱ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵ و ۱۵ بر ۱۱ نتیجه را به سود خود به‌پایان برساند.

شهرداری تبریز با این برد چهارمین برد متوالی خود را به دست آورد تا همچنان سایه به سایه سرمایه داران تهرانی در رده دوم جدول قرار داشته باشد.

حیرت والیبالی ها از درخشش نوجوانان اورموی

در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر والیبال تیم نوجوانان اورمیه (شمس)حریف قدری برای تبریزیها در سالن خالی از تماشاگر بود!!!

در این دیدار عادل بناکار سرمربی تیم شهرداری تبریز در ابتدای این مسابقه از ترکیب امیر حسینی، آرش کشاورزی، مصطفی شریفات، میکائیل تاجر، حمزه زرینی و حسام بخششی و لیبرو( مؤذن) استفاده کرد و بهنام ابراهیمی، مهرداد شیبانی، صابر کاظمی، مرتض شریفی، امیر حسین توخته و امیر محمد فلاحت خواه و لیبرو ( محمدرضا حضرت پور) نیز برای تیم شمس در شروع این مسابقه به میدان رفتند.
دیروز شمسی ها در ست های سوم و چهارم این مسابقه با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسیدند، اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۵ بر ۱۱ مغلوب شهرداری تبریز شدند تا تبریزها چهارمین پیروزی خود در این رقابت ها و سومین برد در سالن فدراسیون را، جشن بگیرند!
با وجود پیروزی تبریزی ها ، در این دیدار تمامی چشم ها به نوجوانان اورموی بود که با بازی های فوق العاده خود همه را شگفت زده کرده اند.
در این دیدار مرتضی شریفی با کسب ۳۰ امتیاز یکی از شایسته ترین بازیکن این دیدار بود و با این ۳۰ امتیاز خود را به صدر جدول امتیاز آورترین بازیکنان لیگ برتر والیبال رساند.

این مسابقه دو ساعت و ۲۵ دقیقه طول کشید و ۱۰۰ نفر تماشاگر داشت!!!
برای ما جای سئوال است که چرا این دیدار زیبا در خانه والیبال تهران انجام نشد ! مگر این تیم فدراسیون نیست ؟ مگر فدراسیون هزینه تعمیر خانه والیبال را نداده است !
پس چرا ؟
شاید بعضی ها نمی خواهند هنرنمایی های امثال شریفی ها و فلاحت خواه ها را مردم از نزدیک نظاره گر باشند!!!
شاید دوست ندارند شاهد بدنه ای کاملا تورک در تیم ملی بزرگسالان باشند!!!

با تمام این تفاسیر ، سوالی که اکنون ذهن والیبال دوستان را بخصوص عاشقان والیبال را به خود معطوف کرده است این می باشد که آیا تیم نوجوانان شمس ( تیم نوجوانان اورمیه) روز به روز بهتر خواهند شد و می توانند یقه تیم های بزرگ دیگری را علاوه  بر اورمیه و تبریز را بگیرند؟!

آیا دوباره دورنالاریوواسی به سال۸۹ باز گشته است؟
چرا کسی جواب گوی قهر هوادار نیست؟

مثل این که همین دیروز بود وقتی دو روز به بازی اورمیه باقی می ماند هواداران اورمیه ای لحظه شماری می کردند تا تیم اورمیه را تشویق نمایند و جهنمی سوزان را برای حریفان تشکیل بدهند.
اما صد حیف که متاسفانه پس از ۸ سال دوباره والیبال اورمیه به دوران افولش بازگشته است و تعداد تماشاگران حاضر در سالن محل برگزاری بازیهای شهرداری به کمتر از تعداد تماشاگران دسته یکی اش رسیده است.
چرا باید اورمیه ای که همیشه لقب پرتماشاگرترین تیم لیگ و پورشورترین هوادار را یدک می کشد حال حتی جایگاه های آبی رنگی که فقط برای نگاه کردن می آمدند نیز خالی بماند؟
آقایان مسئول باشگاه بیایید جوابگو باشید،چرا تیمی که ۶ سال در اکثر بازیهایش بیش از ۵هزار نفر در سالن حاضر می شد در هفته چهارم حتی مجموع تماشاگران بازیهای خانگی اش نیز ۳هزار نفر نمی شود؟!
چرا هواداری که سالهای قبل در سخت ترین شرایط،بدون بوفه،بدون آبخوری و حتی با نشستن بر روی بتون در سالن حاضر می شد حال حاضر نیست با وجود این امکانات به سالن بیاید؟
آقایانی که برنامه های ورزشی شبکه آذربایجان را اجرا می کنید بیایید یک روز موضوع برنامه تان را به خالی شدن سالن دورنالاریوواسی اختصاص دهید که چه برسر هوادار آورده اند که حاضر نیست به سالن بیاید!
جناب مدیر،آقای محترم لطفا بنشینید و کلاهتان را قاضی کنید و بیاندیشید که تا بحال چه کاری برای هوادار انجام داده اید؟ چه بر سر تیم آورده اید که هوادار حاضر نیست به سالن بیاید؟
هواداری که در سالن تختی با آن ازدحام در کنار زمین والیبال می نشست تا بازی سمن سو را ببیند،با زحمت بسیار و سختی فراوان در بازیهای پگاه در سالن خانه جوان حاضر می شد و با زدن از کار و مدرسه خود به سالن دورنالاریوواسی می آمد تا با وجود نشستن برروی بتن تیم شهرداری را تشویق نماید.
بیایید ببینید که میراث گذشته مان را به چه روزی انداخته اید! آیا قرارمان این بود؟ قرار بود با حرف هوادار تیم بچرخد نه با افکارات شخصیتان!

هیچ تیمی از صاعقه اورموی در امان نیست
مرتضی شریفی امتیاز آورترین بازیکن لیگ در پایان هفته چهارم

عاشقان پایتخت والیبال آسیا به او لقب «صاعقه» داده‌اند.در این چهار هفته آماری از خود به جا گذاشته است که موجب شده است همگان به این امر اعتراف کنند که به راستی او یک “صاعقه” است. او در دیدار مقابل شهرداری تبریز ۲۹ امتیاز بدست آورد (۲۶ امتیاز از حمله٬ ۲ دفاع و یک سرویس) در دریافت توپ ۵۵٪ و حمله ۵۰٪ موفق عمل کرد. صاعقه با اکنون با ۹۵ امتیاز تا پایان هفته چهارم رقابت های لیگ برتر والیبال در صدر جدول بازیکنان امتیازآور قرار گرفته است و با این آمار خیره کننده می توان گفت هیچ تیمی از دست صاعقه اورموی در امان نخواهد بود.

مرثیه ای برای والیبال گنبد / آیا اورمیه نیز راه گنبد را می رود؟

سالیان سال است که والیبال گنبد با هواداران پرشورش توانسته بود در میان تیم های لیگ نامی برای خود دست و پا کند و به عنوان یکی از پایتخت های والیبال ایران شناخته گردد اما چند سالی است که به دلیل عدم حمایت اسپانسر و تیم بستن های ضعیف شاهد تنزل این تیم از قامت یک مدعی، به شانس سقوط هستیم.
متاسفانه شواهد و قرائن نشان می دهد تیم اورمیه نیز با عدم توجه کافی مدیران به شرایط تیم،کم کم هواداران را به باخت های پی در پی، عدم ارائه بازی های زیبا و کسب نتایج ضعیف و قرار گرفتن در رده های پایینی جدول عادت می دهند تا از یک تیم مدعی قهرمانی به یک تیم ساده و صرفا تشکیل یافته تبدیل نمایند و هواداران نیز از آرزوی قهرمانی دست بکشند.
امیدواریم که پایتخت های والیبال ایران با استفاده نمودن از مدیران لایق دوباره به دوران اوج خود بازگردند و هواداران خود را با بازیهای شایسته و زیبا شاد نمایند.

روز جهانی مربی مبارک

روز جهانی مربی را خدمت تمامی زحمتکشان عرصه مربیگری والیبال آذربایجان تبریک می گوییم. مربیانی که در طول این چند دهه در تیم های مختلف والیبال آذربایجان به مانند شهرداری های اورمیه تبریز،پگاه،آذرپیام و فولاد اورمیه در عرصه مربیگری به فعالیت پرداختند و یا افرادی که در رده های سنی پایین در عین گمنامی برای پرورش نسل آینده والیبالمان تلاش می کند خسته نباشید گفته و این روز را خدمتشان تبریک عرض می نماییم و امیدواریم که در ادامه راهی که انتخاب کرده اند موفق و مؤید باشند.

 

 

 

1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما