کدخبر : 35631
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۶
فاقددیدگاه

خیز ۱۱۵ نماینده مجلس کشور در سوال از رییس جمهور نسبت به دریاچه اورمیه

دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: 115 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به رئیس جمهور از دولت برای عدم اقدام عملی نسبت به احیای دریاچه اورمیه سوال کردند این در حالی است که سه نفر از نمایندگان آذربایجان‌غربی یعنی بهادری، حسین زاده و عثمانی تذکر به رئیس جمهور را امضا نکردند!

به گزارش دورنانیوز: روز گذشته مطلبی در رسانه‌‌ها منتشر شد که در آن ۱۱۵ نماینده مجلس از سراسر کشور به نامه طرح شده توسط قاضی پور امضا زده و به رئیس جمهور نسبت به عدم اقدام عملیاتی درباره به احیای دریاچه اورمیه تذکر دادند.

شاید بهتر باشد بررسی کرد که اکنون پس روی‌‌های دریاچه اورمیه تبدیل به یکی از نگرانی‌‌های مردم شده و رسیدگی به این مسئله باید در اولویت همه نمایندگان و مسئولین دولتی قرار گیرد.

تشکیل ستاد احیا و عدم انجام اقدامات قاطع و لازم برای احیای دریاچه اورمیه از جمله مسائلی است که درد عدم احیا را دو چندان می کند. هزینه های کلانی که برای احیای دریاچه اورمیه ارائه شده بود اندک تاثیری نیز بر احیای آن نداشت.

اکنون با انتشار تذکر ۱۱۵ نفری نمایندگان مجلس به نظر می رسد مجلس درصدد است تا اقدام قاطعی در خصوص دریاچه انجام داده و از دولت بازخواست نماید اما نکته قابل توجه اینجاست که امضای سه نفر از نمایندگان مجلس آذربایجان غربی در این نامه دیده نمی‌‌شود.

سید هادی بهادری، قسیم عثمانی و عبدالکریم حسین زاده سه نماینده از آذربایجان غربی هستند که باید دلایل خود را برای شفافیت عدم امضای تذکر گسترده علیه اقدام ضعیف دولت نسبت به دریاچه اورمیه شفاف سازی کنند.

به نظر می‌‌رسد دریاچه اورمیه مهمترین مسئله روز استان است که هر لحظه به خطرات آن به علت خشک شدنش افزوده می‌‌شود. باید از این نمایندگان مجلس پرسید آیا مسئله مهمتری از دریاچه اورمیه وجود داشته که حاضر به امضای آن نشده اند و یا مسائل و منافع حزبی و قومیتی خود را به آن ترجیح داده‌‌اند؟

لازم به ذکرست که حسین زاده و بهادری دو نماینده‌‌ای هستند که به علت منافع حزبی خود  نامه نمایندگان مجلس در خصوص یکی از سران فتنه را امضا کرده‌‌اند ولی در قبال دریاچه اورمیه، امضایی از آنها در میان نیست./آناج

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما