کدخبر : 35589
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
فاقددیدگاه
شهردار اورمیه:

آموزش نیروهای جوان، متخصص و مستعد مدیریت برای تصدی پست های مدیریتی اجرا می شود

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی : مدیران شهرداری به صورت دائمی مدیر نیستند و اگر به اهداف تعریف شده دست نیابند عزل می شوند.

به گزارش دورنانیوز، محمد حضرت پور، شهردارارومیه در آخرین جلسه شورای اداری شهرداری در دوره چهارم شورای اسلامی شهر که در سالن جلسات گفت با اشاره به سیاستهای شهرداری در دوره جدید گفت: تفکر اقتصادی و استقلال مهمترین وظیفه مدیران شهری در دروه جدید خواهد بودومدیران شهرداری به صورت دائمی مدیر نیستند و  اگر به اهداف تعریف شده دست نیابند عزل می شوند.

وی افزود:آموزش نیروهای جوان، متخصص، متعهد و مستعد مدیریت برای تصدی پست های مدیریتی اجرا می شود و نتایح آموزش ها مبنای انتخاب و انتصاب می شود.

حضرت پور در ادامه با اشاره به شروع دوره جدید شوراها تصریح کرد:اگر اعضای محترم شهر موافق برنامه ارائه شده من باشند بار دیگر در خدمت مردم ارومیه خواهم بود و اگر نباشند در کنارفرد  منتخب خواهم ایستاد.

شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه پارلمان محلی به جایگاه واقعی خود عمل می کند و تابع تصمیم آنها هستیم، ابراز داشت: در دوره جدید  هر مدیر شهرداری باید در مقابل شورای شهر پاسخگو خواهد بود و اگر دفاع مناسبی از عملکرد خود در اجرای مصوبات شورا نداشته باشند، عزل می شود.

وی تصریح کرد: اگر من شهردار روزی نسبت به مشکلات شهری بی توجه باشم دیگر شهردار نیستم و موضوعات و مسائل شهری باید دغدغه همیشگی مدیران شهری باشد.

حضرت پور در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی شهرداری ها گفت: برای مشارکت شهروندان در اقدامات اقتصادی شهرداری باید اعتماد شهروندان به شهرداری افزایش یابد و مطالبه گری میان شهروندان و شهرداری باید نسبت دو طرفه پیدا کند.

وی تاکید کرد: نگرش شهروندان باید نسبت به شهرداری  تغییر کند و همانطور که شهروندان هزینه آب و برق را می دهند، نسبت به پرداخت هزینه زندگی شهری نیز متقاعد شوند .

شهردار ارومیه با بیان اینکه شهرداری ها نیاز به  رویکرد اقتصادی بین المللی دارند، افزود: سرمایه گذاران ارومیه ای مقیم خارج از کشور مشتاق سرمایه گذاری در شهرشان هستند باید اعتماد آنها را جلب کنیم و ریسک آن را در ارومیه پایین بیاوریم.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم درآمد پایدار با اهداف نزدیک و دور از قبیل اجاره مستغلات و  پروژه های سرمایه گذاری مشارکتی مثل کشورهای اروپایی ایجاد کنیم با مشکل روبرو خواهیم شد.

حضرت پور افزود: باید نگاهمان را از وضعیت فعلی تغییر دهیم و بدانیم هیچ ارگانی به شهرداریها کمک نخواهد کرد و باید بتوانیم روی پای خودمان بایستیم.

شهردار ارومیه در خصوص وضعیت نیروی  انسانی  در شهرداری گفت: هیچ نیرویی در شهرداری دیگر استخدام نخواهد شد مگر آنکه بودجه آن توسط خود سازمان تامین شود.

وی با بیان اینکه بالابردن انگیزه کارکنان شهرداری رسالت مهم معاونت اداری و برنامه ریزی خواهد بود  و رفاه و معیشت آنها در اولویت قرار می گیرد، گفت: پرداخت حقوق پرسنل شهرداری اولویت مهمی است که خواب را از چشم من ربوده است چرا که می دانم پرسنل شهرداری در پرداخت اجاره و قسط و معیشت خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

حضرت پور تصریح کرد: اگر  من شهردار هم نشوم باز هم نیرو تعدیل نمیکنم باید دنبال درامد و تامین مالی باشیم.

شهردار ارومیه در خصوص اولویت های درون سازمانی شهرداری گفت: نقد درون سازمانی و ایجاد گفتمان مشترک بین پرسنل و احساس تعلق سازمانی در شهرداری با ایجاد واحد جدید  عملیاتی می شود.

وی تاکید کرد: احساس رضایتمندی از یک مجموعه اگر در داخل آن بوجود نیاید در بیرون نیز بوجود نخواهد آمد.

حضرت پور در خصوص برنامه های اجرایی شهرداری گفت: پرسنل شهرداری باید نسبت به برگزاری جشنواره ها و برنامه های عمرانی و فرهنگی متقاعد شوند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما