کدخبر : 35568
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
فاقددیدگاه

از دولت دوازدهم انتظار جوان گرایی داریم/ در تلاشیم وزیر علوم از آذربایجان باشد!

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی : قاضی پور گفت: از دولت دوازدهم انتظار جوان گرایی داریم ولی نه اینکه یک جوان لیسانس برای چنین پست مهمی معرفی شوند.

به گزارش دورنانیوز، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: اخیرا یک مراسم تحلیف بسیار پر شکوه با حضور بیش از ۱۰۰۰نفر مهمان برگزار شد و به سبب همین مراسم پرشکوه انتظار داریم که رییس جمهور با شایسته سالاری افراد را به مناصب مختلف بگمارد،انتظاری که داشتیم در خصوص معرفی حداقل چند وزیر از منطقه آذربایجان متاسفانه برآورده نشد ولی خبر هایی مبنی بر اینکه وزیر علوم از ترک ها باشد همچنان وجود دارد.

این نماینده مجلس در رابطه با کابینه معرفی شده نیز اظهار داشت:کابینه به طور کلی تغییرات زیادی نداشته و انتظار جوان گرایی نیز متاسفانه اصلا برآورده نشده است مثلا آقای زنگنه دوباره معرفی شده اند که در تولید و فروش نفت کارنامه خوبی دارند ولی آیا در راستای تولید ملی و حمایت از آن نیز به همین اندازه موفق بوده است؟
نماینده مردم ارومیه در مجلس همچنین در خصوص وزیر جوان معرفی شده برای وزارت ارتباطات گفت: انتظار جوان گرایی داشتیم و داریم ولی نه اینکه یک جوان لیسانس برای چنین پست مهمی معرفی شوند در واقع این کار دولت یک افراط و تفریط واقعی محسوب می شود ، در نظر بگیرد کارمندان ساده یک شرکت دولتی مدارک تحصیلی بالای کارشناسی ارشد و دکترا دارند؛ چگونه ممکن است وزیر یک کشور دارای مدرک لیسانس باشد.
وی در خصوص رای دادن به وزاری پیشنهادی کابینه تصریح کرد: نظر ما بر این است که رای دادن به وزرای پیشنهادی نه بر اصل فراکسیونی بلکه بر طبق شایسته سالاری باشد.

قاضی پور در پایان با اشاره به ابلاغ نشدن برنامه ششم توسط رییس جمهور اذعان داشت:رییس مجلس این برنامه را ابلاغ کرد ولی طبق قانون دولت و وزرای دولت هر لایحه ای که ارائه می دهند باید منطبق بر برنامه ششم باشد و با این شرایط هر لایحه ای که ناقض برنامه ششم باشد ما آن را رد می کنیم،اصلا اگر قرار بود در تدوین لوایح به برنامه ششم دقت نشود ضرورت ایجاد برنامه ششم چه بود؟خارج از برنامه هیچ لایحه ای نباید مصوب گردد./آناج

 

 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما