کدخبر : 35546
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
۲ دیدگاه
+تصاویر

آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران

دورنانیوز - سرویس ایران و جهان : دیوار کشی در مرز با ایران به احتمال زیاد ماه ها به طول خواهد انجامید. دولت ترکیه هنوز دیوار کشی مرز خود با سوریه را به طور کامل به اتمام نرسانده است.

به گزارش دورنانیوز، دیروز مقامات امنیتی و نظامی استان “آقری” ترکیه با حضور در مرز از آغاز نصب بلوک های سیمانی در مرز ترکیه و ایران خبر دادند.

این دومین دیوار مرزی ترکیه با یک کشور همسایه اش است. از آغاز جنگ داخلی در سوریه، دولت ترکیه تا کنون صدها کیلومتر از مرز مشترک خود با سوریه را دیوار کشیده است.

دولت آنکارا می گوید دلیل اصلی کشیدن دیوار در مرز مشترک با ایران، جلوگیری از نفوذ و رفت آمد شبه نظامیان مسلح کرد (وابسته به پ.ک.ک) به داخل خاک ترکیه است.

دیوار در حال نصب همانند مرز با سوریه، بلوک های سیمانی با ۲ متر عرض و ۳ متر ارتفاع است و قرار است در یک خط مرزی به طول ۱۴۴ کیلومتر نصب شود. هر کدام از این بلوک ها ۷ تن وزن دارند که توسط کامیونت ها و تریلی های سنگین برای نصب جابجا می شوند.

دولت ترکیه از سال ۲۰۱۳ طرح مشابهی نیز در منطقه مرزی خود با سوریه به مورد اجرا گذاشته که در ۴ سال گذشته نصب بلوک های سیمانی در ۷۰۰ کیلومتر از ۹۱۱ کیلومتر مرز مشترک خود با سوریه را به اتمام رسانده است.

دیروز به صورت رسمی عملیات آغاز نصب بلوک های سیمانی در مرز با ایران آغاز شد و انتظار می رود نصب کامل این بلوک ها ماه ها به طول انجامد.

دولت ترکیه در ماه آوریل سال جاری اعلام کرده بود در منطقه مرزی خود با ایران دیوار نصب خواهد کرد.

ایران تنها همسایه ترکیه است که بر اساس توافق لغو روادید دو جانبه، شهروندان و اتباع دو کشور می توانند بدون نیاز به گرفتن روادید به کشورهای هم سفر کنند.

 آغاز عملیات نصب بلوک های سیمانی در مرز ترکیه با ایران

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. کار ترکیه درسته با اونهمه تظاهراتی که تو شهرهای کردنشین ایران علیه ترکیه کردن چاره ای برای ترکیه نموند ایرانم باید مرز با عراق و دیوارکشی کنه ترکیه با ایران مشکلی نداشت سالانه هزاران نفر برای تفریح ترکیه میرفتن اما تروریسم کردی باعث این دیوارکشی شد مرزهای ترکیه با ایران خیلی امن تر از مرزهای عراق مخصوصا کردستان عراق با ایران بود از دولت و نمایندگان مجلس میخوام مرز با عراق و دیوار بکشن

    3+

  2. اکراد یاغی پراکنده در مرز های ایران و تورکیه و سوریه و عراق باعث به وجود آمدن گنداب هایی شده که پشه ایجاد میکنه تورکیه حق دارد از خود در مقابل پشه های بی ریشه دفاع کند

    3+

دیدگاه شما