کدخبر : 35496
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
یک دیدگاه
نادر قاضی پور:

بهترین کار برای نجات دریاچه اورمیه انحلال ستاد احیا است

دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: نادر قاضی‌پور در ارتباط با آخرین وضعیت دریاچه اورمیه، اظهار داشت: به نظر من بهترین کار برای احیای دریاچه اورمیه انحلال ستاد احیا بوده و سپردن اختیارات استانی به استاندار آذربایجان‌غربی و مدیر عامل آب منطقه‌ای استان است.

به گزارش دورنانیوز،نادر قاضی‌پور در ارتباط با آخرین وضعیت دریاچه اورمیه، اظهار داشت: به نظر من بهترین کار برای احیای دریاچه اورمیه انحلال ستاد احیا بوده و سپردن اختیارات استانی به استاندار آذربایجان‌غربی و مدیر عامل آب منطقه‌ای استان است.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی استانی غریب است، خاطرنشان کرد: در مقایسه با سال اول تشکیل ستاد احیای دریاچه اورمیه تراز آن کاهش ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد که هم‌اکنون نیز خشکی دریاچه برخلاف ادعای برخی مبنی بر احیای آن به خوبی مشهود است.

وی افزود: ستاد احیا برای زندگی بخشیدن به دریاچه اقدام به پرکردن حدود سه هزار حلقه چاه در روستاهای اطراف دریاچه کرد که با این کار خود نه تنها آن را احیا نکرد بلکه در راستای به مرگ کشاندن کشاورزی در آذربایجان‌غربی نیز گام برداشت.

نماینده مردم اورمیه در مجلس ادامه داد: با این اقدام یک میلیون بیکار به جمع بیکاران کشور افزوده می‌شود، دامداری و کشاورزی استان که به آب متکی است در عمل نیز به تعطیلی کشیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع برای ادامه کار خود به آب نیاز دارند، عنوان کرد: وقتی به صنایع اجازه استفاده از آب را در استان نمی‌دهند آنگاه سرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌‌گذاری در استان پیدا نمی‌کنند و این امر موجب عقب‌افتادگی آزربایجان‌غربی می‌شود.

قاضی‌پور تصریح کرد: آذربایجان‌غربی به کشاورزی و دامداری وابسته است و کسانی که می‌خواهند این دو فعالیت اصلی مردم استان را به بهانه احیای دریاچه اورمیه از آنان بگیرند جای سوال است که آیا برای شغل آنان فکری اندشیده‌اند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. لازمه چاه های غیر مجاز پر بشن هم زمان لازمه به فکر مشاغل این مردم هم بود

    0

دیدگاه شما