کدخبر : 35484
یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
فاقددیدگاه
گزارش:

لزوم به کارگیری پتانسیل های بالقوه منطقه آزاد ماکو برای کاهش مشکلات کشاورزان

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی :مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، حفظ ذخائر ژنتیکی دریاچه سد ارس از جمله شاه میگویِ دراز آب شیرین سد ارس که سالانه از طریق صادرات ۶۰ تن شاه میگو به کشورهای همسایه و اروپایی ارز قابل توجهی عاید کشورمان می شود، لازم و ضروری دانست.

به گزارش دورنانیوز، اسمعیل کریم زاده با تاکید بر به کار گرفتن ظرفیت‌های بالقوه منطقه آزاد ماکو برای کاهش مشکلات کشاورزان و زمین داران افزود: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با سازمان آب منطقه ای استان برای ۳۸ هزار هکتار از اراضی کناره ارس و پایاب سد شهید قنبری طرح های نوین آبیاری در دست اجراست.

وی با اشاره به میزان اعتبار اختصاص داده شده به این طرح افزود: ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار بر اساس برآورد هزینه در سال ۹۴ است که به احتمال زیاد در سال ۹۶ این اعتبار افزایش خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در ۳۸ هکتار زمین، الگوی کشت مطالعه شده و برای کشت محصولات کشاورزی و ایجاد باغات استفاده خواهد شد افزود: اجرای این طرح باید تا پایان سال ۹۷ به اتمام برسد.

کریم زاده گفت: دولت برای تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی و مدرن گام های بزرگی برداشته است و در منطقه آزاد ماکو نیز این مهم در اراضی پایاب سدها برای برخورداری از کشاورزی مدرن و تولیدات مطلوب با دید نسبت به بازارهای هدف بین المللی انجام می شود.

وی از ایجاد بازار صادراتی برای محصولات کشاورزی خبر داد و افزود: سازمان جهاد کشارزی برای تولید محصولات کشاورزی با کیفیت خود را موظف می داند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما