کدخبر : 35464
جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
فاقددیدگاه
با ماهیت هویت گرائی

تاسیس انجمن “آذربایجان مدنیت اوجاغی ” در اورمیه

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: یک منبع آگاه خبر ازتاسیس انجمن مردم نهاد با ماهیت هویت گرائی با عنوان آذربایجان مدنیت اوجاغی خبرداد، انجمن مدنیت اوجاقی (ائلیمیزین بیلیم یولو) ازتصویب هیئت نظارت بر سازمانهای مردم نهاد اورمیه گذشت و مجوز خویش را اخذ نمود.

به گزارش دورنانیوز، یک منبع آگاه خبر ازتاسیس انجمن مردم نهاد با ماهیت هویت گرائی با عنوان آذربایجان مدنیت اوجاغی خبرداد، انجمن مدنیت اوجاقی (ائلیمیزین بیلیم یولو) ازتصویب هیئت نظارت بر سازمانهای مردم نهاد اورمیه گذشت و مجوز خویش را اخذ نمود. دراین راستا خبرنگار ما با یکی از موسسین انجمن تماس برقرارنمودکه  وی با تایید خبر گفت  ماهیت قانونی وتشکیلاتبی این تشکل مدنی ومردم نهاد غیرسیاسی است که در زمره فعالیتهای اجتماعی با گرایش حقوق شهروندی میباشد .

 

این فعال مدنی وفرهنگی افزود ازآنجا که سخنگوی انجمن فعلا تعیین نگردیده مایلم نامی ازبنده برده نشود وی همچنین از لوگو وآرم انجمن رونمائی کرد وگفت  این آرم هستۀ  اصلی نماد انجمن خواهدبود که احتمال تغییر پوسته آن منجمله رنگهای بکاررفته  وجوددارد منتها رونمائی از آن بمنزله تعلق قانونی وحقوقی آرم به انجمن مدنیت اوجاغی میباشد.

 

شنیده ها حاکیست موسسین این انجمن  ۵ نام تورکی برای هیات نظارت برسازمانهای مردم نهاد با اولویت پیشنهادداده بودند که هیچیک از اسامی  تایید نشده بود و هیئت نظارت با استنادبه یک بخشنامه اداری که به گفته کارشناس حقوقی این انجمن مغایربا ذات قانون اساسیت اظهارشده بود ازاسامی فارسی استفاده شود!  که مجددا  اعضای موسس کتبا درخواست پاسخ توضیح فرمانداررا خواستارشده بوندفرمانداری عنوان دومی یعنی انجمن مدنیت اوجاغی را پذیرفته وبه ثبت شرکتها معرفی نموده است.

بزودی اخبار تکمیلی چگونگی تاسیس این انجمن واز اهداف آن علاقمندان ومخاطبین عزیز را مطلع خواهدکرد.

 

شورای سردبیری پایگاه خبری و تحلیلی دورنانیوز ضمن تبریک به موسسین این انجمن  ،توفیقات الهی را در راستای خدمت به شهروندان  و احقاق حقوق شهروندی ازخداوند مسئلت  مینماید.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما