کدخبر : 35438
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
فاقددیدگاه
خبر:

برنامه نمایش فیلم‌های نخستین جشنواره فیلم تبریز اعلام شد

دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی : هیأت اجرایی نخستین جشنواره فیلم تبریز، برنامه نمایش و زمان پخش فیلم های جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش دورنانیوز، هیأت اجرایی نخستین جشنواره فیلم تبریز، برنامه نمایش و زمان پخش فیلم های جشنواره را اعلام کرد.

براساس برنامه اعلام شده، نخستین جشنواره فیلم تبریز از روز سه‌شنبه با برگزاری نشست تخصصی «آسیب شناسی تولید فیلم در استان» کار خود را آغاز و از روز چهارشنبه ۱۱ مرداد از ساعت ۱۶ با اکران بخشی از فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره به کار خود ادامه خواهد داد.

از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ همان روز پس از پخش فیلم‌های بخش مسابقه، نقد و بررسی این فیلم ها توسط حسین پورستار و علی اکبر افتخار از فعالان سینمایی تبریز در سینما سولی برگزار می‌شود.

گفتنی است آخرین بخش برنامه‌های روز اول جشنواره فیلم تبریز، با عنوان «چشم انداز سینمای آذربایجان» از ساعت ۲۰ ، به تجلیل از عوامل سازنده و رونمائی از فیلم سینمایی «دومان» به کارگردانی »نادر ساعی ور و محمد رضا آزادگر» اختصاص یافته است.

طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ مرداد ماه جاری از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ فیلم های منتخب جشنواره‌های جهان، ایران و تبریز در بخش جنبی جشنواره در سالن سینما سولی به نمایش درخواهد آمد و ادامه برنامه از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴ به مباحث روزانه اختصاص یافته که با عناوین «بررسی روایت ارسطویی و روایت موقعیت محور در ساختار فیلم کوتاه» ، «بررسی اجمالی سه دوره متفاوت ساخت فیلم کوتاه در سینمای ایران» و «مروری اجمالی بر فیلم‌های کوتاه تبریز در جشنواره ها» برپا می‌شوند.

ادامه اکران فیلم‌های بخش مسابقه نخستین جشنواره فیلم تبریز در دو سانس ۱۶ تا ۱۷:۳۰ و ۱۹ تا ۲۰ در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه در سینما ناجی پیگیری خواهد شد.

شایان ذکر است جلسات نقد و بررسی فیلم‌های اکران شده نیز از ساعت ۲۰ تا ۲۱ توسط منتقدین سینمایی برپا می‌شود.

همچنین طی روزهای ۱۲ تا ۱۵ مرداد ماه چهار کارگاه آموزشی از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ با حضور اساتید و سینماگران برجسته برپا می شود.

گفتنی‌ست در آخرین بخش برنامه‌های روزانه نخستین جشنواره فیلم تبریز در بخش اکران فیلم های بلند از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ روزهای ۱۲ تا ۱۴مرداد به ترتیب فیلم های سویوق ( برادران ارک) ، گــَمیچی (مجید اسماعیلی پارسا) ، فیلم ۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی (سیف‌الله صمدیان) اکران می‌شود که حضور در این برنامه‌ها برای عموم آزاد می‌باشد.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم تبریز و معرفی آثار برگزیده، ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۱۵ مرداد برگزار خواهد شد.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما