کدخبر : 35409
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
فاقددیدگاه
پس بیمه کردنتان برای چه بود؟!

اکثر کالاهای قاچاق از مناطق و مرزهای رسمی وارد کشور می شوند

دورنانیوز - سرویس اقتصادی: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: : بسیاری از کالاهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند و به تولید ملی ضربه می زند از مناطق آزاد و مرزهای رسمی وارد می شوند که نیازمند تدبیری است تا مقابل این ولنگاری داد وستد خارج از قانون گرفته شود و کمکی به تولید ملی باشد.

به گزارش دورنانیوز، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس که با همراه اعضای این کمیسیون به استان آذربایجان غربی سفر کرده است امروز (۴ مرداد ماه) در حاشیه بازدید از هنگ مرزی ماکو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی در چهارچوب وظایف نظارتی خود با اولویت استان های مرزی از استان ها بازدید می کند. مرز مشترک ایران با ترکیه با توجه به بحران هایی که در مرز با این کشور داریم، علیرغم روابط سیاسی خوب با ترکیه ولی ضد انقلاب در این مناطق فعال است و نیروهای نفوذی بعضا مشکل آفرینی می کنند.

وی افزود: لازم است این نقاط نفوذ دشمن را شناسایی کنیم و به نیروهای مرزبانی، اطلاعاتی و سپاه پاسداران کمک کنیم تا امکانات لازم را برای مقابله با خطرات پیش رو و انسداد مرزها را به سرانجام برساند.

بروجردی گفت: در پایان بازدیدها مذاکره مفصل و تبادل نظری انجام شد و نظرات فرمانده مرزبانی کشور را شنیدیم که در پایان سفر با مسئولان ذیربط در سطح ملی برای جمع بندی نهایی موضوعات مطرح شده در کمیسیون امنیت ملی جلساتی را برگزار می کنیم.

وی در خصوص بازدید کمیسیون امنیت ملی از گمرک بازرگان اظهار داشت: انتظار داشتیم وضعیت بهتری را در این گمرک شاهد باشیم زیرا امکانات بسیار ضعیف و متناسب با شأن ملی ما نیست و ضرورت کاری با توجه به تعداد زیاد ماشین های سنگین و مسافرینی که در تردد هستند، مرز بازرگان نیازمند تحولی اساسی است و این موضوع را به مسئولان بخش های مختلف پایانی مرزی گزارش می کنیم تا نقش خود را در جهت بهبود وضعیت گمرک انجام دهیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص برنامه هایی این کمیسیون برای مبارزه با قاچاق کالا گفت: هفته گذشته کمیسیون از سامانه ای که برای گمرکات با هدف مبارزه با قاچاق کالا طراحی شده بازدید کرد، البته کار سخت و پیچیده ای در مجموع امکانات موجود با این سختی و پیچیدگی نیست ولی مسیر مبارزه با قاچاق کالا صحیح است که باید با جدیت انجام شود.

بروجردی ادامه داد: بسیاری از کالاهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند و به تولید ملی ضربه می زند از مناطق آزاد و مرزهای رسمی وارد می شوند که نیازمند تدبیر است تا مقابل این ولنگاری داد وستد خارج از قانون گرفته شود و کمکی به تولید ملی باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی گفت: امنیت در مرزها بسیار مهم است و نیازمند امکانات می باشد کمیسیون امنیت نیز در بخش بودجه برای امنیت مرزها همکاری های لازم را انجام می دهد.

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما