کدخبر : 35359
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۳۴
فاقددیدگاه

کورد ها قول کابینه را از روحانی گرفتند!/ علنی کردن تفاوت بین مذاهب اسلامی توسط برادران کورد

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی : رسول خضرى نماينده پيرانشهر و سردشت طی ديداری که با رئيس جمهور در مجلس شوراى اسلامى داشتند گویا از قطعی شدن حضور برادران کورد در کابینه دولت دوازدهم سخن به میان آورده، ضمن اینکه بار دیگر تفاوت بین مذاهب اسلامی (شیعه-سنی) توسط برادران کورد علنی شد.

به گزارش دورنانیوز ،به گفته رسول خضرى نماینده پیرانشهر و سردشت ماه حصل دیدار وى با رئیس جمهور در مجلس شوراى اسلامى بدین شرح است:

یکی از مباحث مهم مطرح شده در این جلسه موضوع بکار گیری رئیس جمهور از افراد شایسته و نخبگان کرد “اهل سنت” در بدنه کابینه دولت دوازدهم عنوان کرد و خاطر نشان شد یکی از مطالبات بحق مردم مناطق کردنشین و بویژه جامعه اهل سنت که در این نشست صمیمی مطرح شد، سهم خواهی آنها در پست های بالای حکومتی است که با رایزنی های صورت گرفته با شخص رئیس جمهور قرار بر این شد که در دولت دوازدهم در سطح معاونین وزیر و سفرای خارجی از افراد با تجربه و شایسته کُرد “اهل سنت” استفاده شود.

نگاهی کوتاه به این دیدار:

کوردها (مقامات رسمی و رسانه های خبری کوردی) چگونه تفاوت بین مذاهب اسلامی (شیعه-سنی)را علنی می کنند؟!

اول اینکه تایید و تاکید بر کلمه “اهل سنت” در مواقع ضروری یکی از اسلحه های جدایی ناپذیر برادران کوردمان میباشد .به گمان خویش نماینده ی تمامی مسلمانان اهل سنت در کشور هستند . و یا اینکه فقط کوردها جز مذهب اهل سنت به حساب می آیند!

دوم اینکه قوه ی مجریه یا به زبان عام “دولت” صرفا جهت خدمت به خلق و خاک پای مردم شدن در هر شرایطی به انتخاب خود مردم (ریاست جمهوری) برگزیده میشود و به تبع آن کابینه دولت انتخابی نیز از این قاعده خدمت مستثنی نخواهد بود.پس اصرار و خودکشی قومیتی و اسلحه کردن مذهب برای رسیدن به منافع خویش مثل سفارشی بودن پست های حکومتی (پست های رده بالا و سفرای خارجی) شاید کار چندان درستی نباشد.شاید هم قصد و غرضی زیر ذره بین این طلب ها باشد!

اما ناگفنه نماند این فکر و نگرش به احتمال زیاد تقصیر خود دولت ها باشد که در انتخاب کابینه ی خویش از بند “پ” استفاده کرده و معطوف به شهر خاصی شدند .

 

1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما