کدخبر : 35342
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
فاقددیدگاه

چاووش اوغلو: آلمان به پایگاه تروریست هایی که علیه ما فعالیت می‌‌‌کنند، تبدیل شده است

دورنانیوز - سرویس ایران و جهان: چاووش اوغلو در واکنش به سخنان تند همتای آلمانی خود، اظهار کرد: رفتاری اتخاذ کرده‌‌اند که دستگاه قضایی ترکیه را تماما نادیده می‌‌گیرد.

به گزارش دورنانیوز؛ مولود چاووش اوغلو، در اظهاراتی با واکنش به سخنان وزیر امور خارجه آلمان گفت: در طول تاریخ جمهوریت ترکیه و ملت ترک، در برابر هیچ تهدیدی سر خم نکرده‌‌‌اند، این مسئله را بهتر از هر کسی آلمان و برلین می‌‌‌‌داند؛ بنابراین باید به خوبی بدانند که این تهدیدات هیچ سودی برای آنان نخواهد داشت.

وی افزود: ۴۰ هزار پرونده پ.ک.ک در آلمان که علیه ترکیه فعالیت کرده‌‌‌‌‌‌‌اند وجود دارد که طرف های آلمانی می‌‌‌‌گویند توسط یک دستگاه قضایی مستقل در حال پیگیری است.

وزیر امور خارجه ترکیه با بیان اینکه آلمان به پایگاه اصلی برای گروه‌‌‌های تروریستی که علیه ما فعالیت می‌‌‌کنند، تبدیل شده است، توضیح داد: آلمان به عنوان متفق ما اجازه راهپیمایی گروه‌‌‌‌‌های تروریستی را می‌‌‌‌‌دهد ولی از ما درخواست آزادی سریع شهروندان آلمانی که به جرم جاسوسی در ترکیه دستگیر شده‌اند، را دارند؛ یعنی رفتاری اتخاذ کرده‌‌‌‌اند که دستگاه قضایی ترکیه را تماما نادیده می گیرد. روند قضایی این افراد همچنان ادامه دارد. این درخواست را قبول نمی کنیم.

چاووش اوغلو در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مشکلی وجود دارد می توانیم مانند دو دولت جدی نشسته و مذاکره کنیم. این سخنان را شایسته یک دولت نمی دانیم، درخواست زیگمار گابریل برای مداخله در روند قضایی در قالب روابط دوستانه جای نمی گیرد.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما