کدخبر : 35245
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
فاقددیدگاه
بنابر اخبار رسانه‌‌‌های آذربایجان

بر طبق آمار مقصد اکثر مسافرت های ایرانیان به جمهوری آذربایجان می باشد

دورنانیوز - سرویس ایران و جهان: آمار ارائه شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان نشان می‌‌‌دهد که تعداد گردشگران خارجی به این کشور در سال ۲۰۱۷ افزایش داشته است.

به گزارش دورنانیوز، بنابر اخبار رسانه‌‌‌های جمهوری آذربایجان و مطابق با آمار ارائه شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور، روس‌‌ها در سال ۲۰۱۷ مجموعا با ۳۴۷ هزار و ۴۹۱ گردشگر و افزایش ۱۷ درصدی بیش از هر کشور دیگری به جمهوری آذربایجان سفر کرده‌‌اند. سپس گرجی‌‌ها با ۲۵۴ هزار و ۴۲۵ گردشگر و افزایش ۴ درصدی در مرتبه دوم و ایرانی‌‌ها با ۱۸۰ هزار و ۱۰۳ گردشگر و افزایش ۸۹ درصدی در مرتبه سوم علاقمندان سفر به جمهوری آذربایجان قرار گرفته‌‌‌اند.

بنابر این گزارش، امارات متحده عربی با ۴۴ هزار و ۱۹۶ گردشگر و افزایش ۳۳۸ درصدی، اکراین با ۲۷ هزار و ۳۴۲ گردشگر و افزایش ۱۴درصدی و عراق با ۱۹ هزار و ۳۵۵ گردشگر و افزایش ۷۵ درصدی در رتبه‌‌‌‌های بعدی قرار دارند. این در حالی است که کشور ترکیه طی این مدت با ۱۳۸ هزار و ۶۹۲ گردشگر و با کاهش ۷.۶ درصدی سفر اتباع خود به جمهوری آذربایجان رو به رو بوده است.

گفتنی است، میزان گردشگران خارجی به جمهوری آذربایجان در بین کشورهای مشترک المنافع (۱۲ درصد)، اتحادیه اروپا (۱۳ درصد)، ایران و خاورمیانه (۱۱۷ درصد)، آسیا (۶۴.۴ درصد)، آفریقا (۷۲ درصد)، آمریکا و استرالیا (۲۲.۸ درصد)، رشد داشته است.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما