کدخبر : 35227
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
فاقددیدگاه
شهردار اورمیه:

زمین های زراعی حاشیه شهر اورمیه به مسکونی تبدیل نمی شوند

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: شهردار اورمیه گفت: زمین های زراعی حاشیه شهر به مسکونی تبدیل نمی شوند و مردم با خرید این زمین ها خود را در برابر قانون قرار ندهند.

به گزارش دورنانیوز، محمد حضرت پور افزود: در حال حاضر باغ ها و زمین های زراعی توسط یک عده افراد سودجو به بهانه تبدیل به کاربری مسکونی در روستاهای همجوار شهر ارومیه خرید و فروش می شود که این امر مورد قبول مدیریت شهری نیست.
وی با تاکید بر اینکه این امر، کار عده ای سودجو است، ادامه داد: این افراد قصد دارند تا با سوء استفاده از نیاز مردم کم بضاعت، برای خود سودهای کلان جمع آوری کنند.
وی اظهار کرد: مردم نباید فریب این افراد را بخورند و مدیریت شهری در صورت مشاهده مواردی در این خصوص به صورت جدی با آن برخورد می کند.
شهردار ارومیه گفت: ما اجازه نداریم که زمینه توسعه غیرمجاز شهر را فراهم کنیم و در این خصوص اهتمام ویژه ای وجود دارد.
حضرت پور با اشاره با اینکه برای این ملک ها امکانات شهری پیش بینی نشده است، افزود: مردم با خرید غیر قانونی این زمین ها، سرمایه خود را هدر و خود را در مقابل قانون قرار می دهند.
وی افزود: در سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی به ارومیه در خصوص الحاق مناطق حاشیه شهر و طرح جامع با پیگیری استاندار و نمایندگان شهر و مدیریت شهری اجماع شد.
ارومیه ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد و در ماه های اخیر زمزمه هایی برای الحاق بخش هایی از حاشیه شهر ارومیه به داخل محدوده شهری مطرح است.
برخی افراد سودجو با هدف سوء استفاده برای فروش محدوده خارجی شهر و برخی روستاهای اطراف به شهروندان تلاش می کنند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما