کدخبر : 35112
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
فاقددیدگاه
گزارش:

منطقه آزاد ارس سال گذشته بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد کشور معرفی گردید

دورنانیوز - سرویس اقتصادی: 100 شرکت برتر تولیدی منطقه آزاد ارس و محصولات تولید شده در این شرکت ها به عنوان تولیدات با کیفیت ایرانی معرفی می شوند.

به گزارش دورنانیوز بنقل از نصر، مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس از حضور عوامل تولید شبکه ایران کالا در منطقه آزاد ارس برای معرفی محصولات تولیدی این منطقه در این شبکه تلویزیونی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمدعلی زاده مهدی، عنوان کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که با شبکه تلویزیونی ایران کالا منعقد شده است، ۱۰۰ شرکت برتر تولیدی منطقه آزاد ارس و محصولات تولید شده در این شرکت ها به عنوان تولیدات با کیفیت ایرانی معرفی می شوند.

وی افزود: در این برنامه که با عنوان سیر و صنعت پخش می شود، تلاش خواهد شد تا محصولات تولید شده در ارس و خط تولید کارخانه های تولیدی منطقه آزاد ارس به طور کامل معرفی شده و مصاحبه هایی با مدیران شرکت های فعال صورت گیرد.

زاده مهدی خاطرنشان کرد: برنامه ضبط شده برای هر یک از این شرکت ها به مدت ۳۰ بار در زمان های مختلف از این شبکه تلوزیونی پخش خواهد شد و در اولین حضور عوامل تولید این شبکه، ۲۰ شرکت فعال در زمینه صنعت و کشاورزی معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: شرکت هایی در این ویژه برنامه ها معرفی خواهند شد که فعال بوده و محصولات شرکت ها کیفیت بالایی داشته باشد و شرکت های دانش بنیان و با تکنولوژی های به روز جهان که محصولات صادراتی نیز داشته باشند، در اولویت خواهند بود.

زاده مهدی در ادامه گفت: توجه به شعار سال و رسیدن به اهدافی چون افزایش تولید و اشتغال، معرفی پتانسیل های صنعتی، کشاورزی و تولیدی این منطقه، معرفی پتانسیل های بالای منطقه آزاد ارس برای سرمایه گذاری، معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری ارس و تاکید بر اقدامات ارس در زمینه اقتصاد مقاومتی، جزو اهداف ساخت این برنامه ها خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون منطقه آزاد ارس علاوه بر اینکه قطب صنعت مناطق آزاد کشور است به قطب تولید محصولات کشاورزی در بین مناطق آزاد ایران نیز تبدیل شده است و بر اساس اهداف و برنامه های موجود، در صدد هستیم که در آینده نزدیک ارس با توجه به پتانسیل هایی که دارد، به عنوان قطب کشاورزی کشور نیز مطرح شود.

گفتنی است، منطقه آزاد ارس به عنوان صنعتی ترین منطقه آزاد کشور، در سال گذشته موفق به تحقق اهداف محول شده در حوزه افتصاد مقاومتی شده است. صادرات بیش از ۱۶۰۰ تن محصولات کشاورزی از جمله صیفیجات، گل، میوه و گیاهان دارویی از این منطقه آزاد به کشورهای CIS و روسیه نشان از تحول منطقه آزاد ارس در حوزه کشاورزی دارد.
برنامه سیر و صنعت شبکه ایران کالا به تهیه کنندگی بهرنگ ابراهیمی تولید می شود. پژمان ندافی به عنوان تصویربردار و مهدی کریمخان به عنوان تصویربردار هلی شات در تولید این برنامه تلویزیونی همکاری می کنند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما