کدخبر : 35090
شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
فاقددیدگاه
رئیس هیات کشتی آذربایجان شرقی:

میزبانی رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام تختی به تبریز سپرده شد

دورنانیوز - سرویس ورزش آذربایجان : رئیس هیات کشتی آذربایجان‌شرقی از برگزاری سی و هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام تختی به میزبانی تبریز خبر داد.

به گزارش دورنانیوز ،علی‌اکبر وظیفه‌خواه با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال جاری تبریز میزبانی ۵ رویداد داخلی و بین‌المللی کشتی را بر عهده دارد که مهمترین آنها سی و هشتمین دوره مسابقات جام تختی است که در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات کشتی پیشکسوتان و نیز رقابت‌های قهرمانی خردسالان و نونهالان کشور در دو بخش آزاد و فرنگی دیگر رویدادهایی هستند که از ۲۰ مرداد ماه در تبریز برگزار می‌شود.

رئیس هیات کشتی آذربایجان‌شرقی در خصوص رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم‌های ملی بزرگسالان کشور گفت: شایان عفیفی، فرید گودرزی و محمد ملکی ۳ نماینده استان در این رقابت‌ها هستند که شایان عفیفی امروز در وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات خود موفق شد با ۴ برد و یک باخت به مرحله فینال راه یابد.

وی درباره مرحله نهایی این مسابقات توضیح داد: مرحله نهایی به صورت ۲ برد از ۳ بازی برگزار می‌شود و عفیفی با توجه به شکست در دور انتخابی برابر رقیب فینالیست خود، برای تصاحب دوبنده تیم ملی ۲ مسابقه دیگر پیش‌رو دارد که در صورت برتری در آنها به این مهم دست خواهد یافت.

وظیفه‌خواه در ادامه متذکر شد: ما انتظار صعود عفیفی به مرحله پایانی را نداشتیم چراکه وی از رده جوانان در این مسابقات شرکت کرده و بیشتر جنبه کسب تجربه برای او داشت، بنابراین حضور این فرنگی‌کار در دیدار نهایی نتیجه بسیار خوبی است و امیدواریم به دست‌یابی دوبنده تیم ملی منتهی شود.

وی در رابطه به وضعیت دو کشتی‌گیر دیگر استان عنوان کرد: فرید گودرزی در وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی و محمد ملکی در وزن ۶۱ در کشتی آزاد فردا با حریفان خود رقابت می‌کنند.

رئیس هیات کشتی استان در بخش دیگری از سختان خود به حضور ۲ کشتی‌گیر آذربایجان‌شرقی در اردوی تیم ملی جوانان اشاره کرد و ابراز داشت: این اردو به منظور شرکت در رقابت‌های جهانی از روز ۱۷ تیرماه در تهران آغاز شده است و حسین مصطفوی و نوید الله قلی نوه سی از استان در جمع اردونشینان حضور دارند.

وی در خاتمه گفت: نوید الله قلی نوه سی فردا در یک رقابت انتخابی درون اردویی به روی تشک می‌رود و این شانس را دارد تا با کسب برتری به مسابقات جهانی اعزام شود.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما