کدخبر : 35012
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
فاقددیدگاه
تکرار وعده های تحقق نیافته:

امسال باید ۱۴هزار و ۵۰۰ شغل دولتی در آذربایجان غربی ایجاد شود!

دورنانیوز - سرویس اقتصادی : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: امسال باید ۱۴هزار و ۵۰۰ شغل دولتی در آذربایجان غربی ایجاد شود.

به گزارش دورنانیوز، جعفر صادق اسکندری عصر شنبه در همایش تجلیل از اصناف اظهارداشت: سهم استان آذربایجان غربی از ایجاد اشتغال دولتی ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر است و اصناف بیشترین سهم را در تحقق این رقم دارند.

وی ادامه داد: اشتغال زایی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید در سال ۹۶ بوده و قرار است برای یک میلیون نفر امسال شغل ایجاد شود و در حوزه صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شغل برای ۴۵۰ هزار نفر برنامه ریزی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۲۰۰ هزار نفر در آذربایجان غربی در قالب اصناف مختلف در بخش‌های تولیدی، توزیعی، خدماتی و فنی مشغول به‌کار هستند.

وی افزود: تأثیر گذاری فعالیت‌های صنفی در ارزش افزوده در اقتصاد بالغ بر ۲۰ درصد است و رقمی فراتر از تصور در حوزه پول، معدن، تجارت و کشاورزی است و به تنظیم بازار نیز کمک می‌کنند و در راستای اشتغال زایی نیز بیش از پیش مؤثر هستند که از بروز مشکلات اجتماعی در جامعه جلوگیری می‌کنند.

اسکندری خاطرنشان کرد: اصناف با بخش تولید، خدمات و سایر بخش‌های مربوطه یک زنجیره اقتصادی تشکیل داده‌اند و در آذربایجان غربی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در حوزه تولیدی، توزیعی، خدماتی و فنی اصناف مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: به ازای هر ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان تسهیلات در حوزه صنعت یک شغل پایدار ایجاد می‌شود و در سایر بخش‌ها این رقم متفاوت است و توجه بیشتر به اصناف می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار نقش به سزایی داشته باشد.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما