کدخبر : 34936
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
فاقددیدگاه
گویی تحقق رویایتان نزدیک است!

کویر نمکی اورمیه به پل میانگذر هم رسید

دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : انتشار آخرین عکس ناسا از فراز دریاچه اورمیه نشان داد بیش از 20 درصد آبی که براثر بارندگی اضافه شده بود در اولین روزهای گرم سال از بین رفت و با وضعیت کنونی آب و هوای امسال هوا گرم تر هم خواهد شد.و گویا تبدیل کامل دریاچه به نمکزار چندان هم دور از انتظار نیست.

به گزارش دورنانیوز ، انتشار آخرین عکس ناسا از فراز دریاچه اورمیه نشان میداد بیش از ۲۰ درصد آبی که براثر بارندگی اضافه شده بود در اولین روزهای گرم سال از بین رفت و با وضعیت کنونی آب و هوای امسال هوا گرم تر هم خواهد شد.و گویا تبدیل کامل دریاچه به نمکزار چندان هم دور از انتظار نیست.

با حضور خبرنگاران افتخاری دورنانیوز و عکس های ارسالی آنها بدین رسانه این قضیه به وضوح دیده میشود که خشکی و نمکزاری بیش از دریاچه نگون بخت اورمیه و عروس فیروزه ای آذربایجان باقی نمانده است.

شاید حرکتی پویشی از سوی مردم همانگونه هنگامه ی زمان انتخابات یک ساعته فضای مجازی را با هشتگ هایشان ترند میکنند هم بتواند تلنگری بر مسئولین بر بالین خفته باشد ،از روی بی اطلاعی یا نامش را هر چه بگذاریم برخی ها فراموش کرده اند که اگر دریاچه اورمیه خشک شود برایشان افتخار نخواهد بود چرا که عواقب و آسیب های جبران ناپذیر این نگین با جان میلیون ها انسان بازی خواهد کرد اینگونه شاید سینه تان را برای نجات حیات و ممات خودتان سپر کنید نه بخاطر آذربایجان غریب! از طرفی لبیک برای احیای دریاچه اورمیه به احتمال زیاد به گوش دولتی ها هم برسد …
از اعضای کابینه که مسئولیت حفاظت از محیط زیست کشور را بر عهده داشتند چندی پیش سوار بر قایق موتوری آرزوهایشان به خیال خودشان خشنود از چند سانتی متری آب دیدن و خرسند از اینکه دریاچه با عظمت اورمیه احیا شده دریغ از اینکه اکنون با نمکزار تفاوت چندانی ندارد !

آقای رییس جمهور عالی جناب روحانی چه زود وعده هایتان به آذربایجان را فراموش کردید؟!

نمایندگان خوش نشین بهارستان اگر از تردد با هواپیماها وقتتان شد با ماشین شخصی تان آخرین وضیعت دریاچه اورمیه را که حیات و ممات میلیون ها انسان است را از نزدیک بررسی کنید و اقداماتی دو فوریتی را اولویت کاری خویش قرار دهید نه هیاهو و جنجال انتخاباتی و نه وکیل الدولگی؛

آقایان کمی هم خادم این ملت باشید …

 

 

 

 

1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما