کدخبر : 34787
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
فاقددیدگاه
نماینده مردم اورمیه:

دولت باید به حاشیه نشینان آذربایجان غربی توجه ویژه ای داشته باشد

دورنانیوز سرویس سیاسی و اجتماعی :نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی در 42 شهر آذربایجان غربی، گفت: رسیدگی به حاشیه نشینان این استان در اولویت برنامه های مسئولان ذیربط قرار گیرد.

به گزارش دورنانیوز ، هادی بهادری روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: رعایت دقیق قوانین در توسعه شهری می تواند از حاشیه نشینی مضاعف جلوگیری کند و در این زمینه نباید اغماض شود.
وی با اشاره به رشد حاشینه ‌نشینی در این استان، ادامه داد: در مرحله نخست مسئولان باید در خصوص کنترل این مشکل اجتماعی چاره اندیشی کنند.
وی ادامه داد: در مرحله بعد مردم باید بدانند که تبدیل زمین های حاشیه ای به سکونت گاه های غیر رسمی، مدیریت شهری را با مشکلات متعددی مواجه می کند تا مشارکتی فعال دراین خصوص داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم آغاز مطالعات طرح جامع شهر ارومیه اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی باید نسبت به اجرای این طرح جدیت تمام داشته باشد تا مشکلات شهری تعیین تکلیف شود.
وی با اشاره به اختصاص سهمیه قیر به طرح های راه سازی اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی سهمیه ۲ میلیون تنی قیر به چهار میلیون تن افزایش یافته تا راه های ارتباطی شهری و روستایی مورد بهسازی قرار گیرد و امیدواریم این استان نیز بتواند از آن استفاده کند تا شاخصه های توسعه بهبود یابد.

۶۰۰ هزار نفر در ۷۲ محله با وسعت سه هزار هکتار در مناطق حاشیه ای شهرهای آذربایجان غربی زندگی می کنند و ارومیه، میاندوآب، بوکان، مهاباد و خوی در این استان دارای بیشترین جمعیت حاشیه نشین است.
تلاش دولت برای مقابله با پدیده حاشیه نشینی در حالی ادامه دارد که به نظر می رسد اقداماتی اساسی و در سطوح قانونگذاری برای رفع کامل مشکل حاشیه نشینی مورد نیاز است.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما