کدخبر : 34737
شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
فاقددیدگاه
فرماندار سلماس‌:

سلماس صاحب نخستین واحد استاندارد تولید چیپس میوه در غرب آسیا

دورنانیوز - سرویس اقتصادی: فرماندار سلماس گفت: این شهرستان با راه اندازی واحد تولیدی چیپس میوه به نخستین شهرستان دارای این نوع واحد تولیدی در کشور و غرب آسیا تبدیل شده است.

به گزارش دورنانیوز، مسعود حاجی علیلو در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این واحد تولیدی با اعطای تسهیلات کارآفرینی از ۲ سال پیش راه اندازی شده و با خشک کردن میوه های تولید شده در باغات استان، گام مهمی در مسیر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پایدار برداشته است.
وی با اشاره به اینکه چیپس های تولیدی این واحد به طور کامل طبیعی است، اضافه کرد: پیش از خروج این محصول و عرضه آن به بازار، آزمایش های میکروبی و شیمیایی مورد نیاز در این واحد تولیدی با حساسیت بسیار زیاد انجام می شود.
وی اظهار کرد: دستگاه های این واحد تولیدی تمام اتوماتیک و ۱۰۰ درصد ایرانی است که با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت و عملکرد مطلوب نسبت به نمونه های مشابه خارجی در این واحد به کارگیری کرده ایم.
وی ادامه داد: کارخانه تولید میوه خشک و چیپس میوه سلماس یکی از برگزیده های همایش ملی طلایه داران اقتصاد مقاومتی در سال گذشته است که با خلاقیت و ابتکار در تولید انواع میوه خشک و چیپس میوه، موفقیت های زیادی کسب کرده و توانسته برای محصول درجه یک و طبیعی خود مشتری های زیاد برون مرزی پیدا کند.
فرماندار سلماس گفت: این واحد تولیدی سالانه با تولید ۵۰ تن محصول، ضمن برطرف کردن نیاز بازار داخلی، بیش از ۶۰۰ هزار دلار کالا به کشورهای همسایه، آسیای مرکزی و حاشیه خلیج فارس صادر و ۵۰ خانوار از مزایای اشتغال در این واحد بهره مند است.
به گزارش ایرنا، در سال گذشته ۴۰ طرح اقتصاد مقاومتی با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان سلماس اجرا شد که این میزان اعتبار در قالب تسهیلات ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی در اختیار ۴۰ نفر متقاضی قرار گرفته و با بهره برداری از این طرح ها برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شد.
شهرستان سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما