کدخبر : 34733
جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
فاقددیدگاه
نماینده مردم سلماس در مجلس:

اعتبار ویژه آذربایجان غربی عقب ماندگی‌های تاریخی را جبران نمی‌کند

دورنانیوز - سرویس اقتصادی: نماینده مردم سلماس در مجلس گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتباری که در لایحه بودجه ۹۶ برای آذربایجان غربی در نظر گرفته شده نمی‌تواند عقب ماندگی‌های تاریخی این استان را جبران کند.

به گزارش دورنانیوز، شهروز برزگر در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به نحوه استفاده از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ردیف ویژه‌ای که در لایحه بودجه سال ۹۶ برای آذربایجان غربی در نظر گرفته شده اظهار کرد: این رقم برای تمام استان به نسبت تقسیم می‌شود و برای یک حوزه خاص تخصیص داده نشده است و همانند بودجه‌های قبلی که بین شهرستان‌های هفده‌گانه تقسیم می‌شد این بودجه نیز به همان صورت قبلی به منظور اتمام پروژه‌های نیمه تمام بین شهرستان‌های هفده‌گانه تقسیم می‌شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس با اشاره به لزوم اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در آذربایجان غربی بیان کرد: با وجود اینکه نیاز برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان وجود دارد ولی انتظار نمی‌رود امسال نیز حتی با وجود این ردیف ویژه در بودجه سال ۹۶ برای آذربایجان غربی باز هم بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام استان تکمیل شوند.

برزگر با اشاره به حجم عقب‌ماندگی‌های استان افزود: این رقم برای جبران عقب ماندگی‌ها اصلاً کافی نیست گرچه علاوه بر این، مقرر شده در بودجه  ۵ استان جنگ‌زده از جمله آذربایجان غربی ۱۰ درصد نسبت به سایر استان‌ها افزایش اتفاق بیافتد اما این افزایش ۱۰ درصدی از سال ۹۷ محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه من اولین نماینده‌ای بودم که توانستم نزدیک به ۲۷ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی دریافت کنم تصریح کرد: از صندوق توسعه ملی می‌توان برای پروژه‌های عمرانی و کشاورزی به صورت وام اعتبار برداشت کرد بنابراین از صندوق توسعه ملی نزدیک به ۲۷ میلیارد تومان برای آب شرب شهرستان سلماس وام کم بهره برداشت شد.

 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما