کدخبر : 34668
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
فاقددیدگاه

مسابقات تکواندوی جام فجر شهرستان اورمیه فرصتی برای کشف استعدادها و ظهور قهرمانان در سطوح عالی کشور

دورنانیوز - سرویس ورزش آذربایجان: در روزهای اخیر شاهد برگزاری لیگ بین باشگاهی شهرستان اورمیه با نام جام فجر بودیم،که این مسابقات از دو جهت حائز اهمیت بود. مورد اول عملکرد و برنامه ریزی هیات تکواندوی اورمیه بود که توانست پس از مدتها طلسم عدم اجرای مسابقات را شکسته و با برنامه ریزی نسبتا خوب این مسابقات یک روزه را برگزار نماید.اما نکته حائز اهمیت دیگر یک تحول خوب در استعداد یابی و قهرمانی بود. قهرمانانی که در سالهای گذشته در سطح شهرستان،استانی و کشوری عرض اندام نمودند و مدال آور شدند در این مسابقات میدان را به حریفان واگذار کرده و شکست راپذیرا شدند.

به گزارش دورنانیوز، در روزهای اخیر شاهد برگزاری لیگ بین باشگاهی شهرستان اورمیه با نام جام فجر بودیم،که این مسابقات از دو جهت حائز اهمیت بود.
مورد اول عملکرد و برنامه ریزی هیات تکواندوی اورمیه بود که توانست پس از مدتها طلسم عدم اجرای مسابقات را شکسته و با برنامه ریزی نسبتا خوب این مسابقات یک روزه را برگزار نماید.
اما نکته حائز اهمیت دیگر یک تحول خوب در استعداد یابی و قهرمانی بود.
قهرمانانی که در سالهای گذشته در سطح شهرستان،استانی و کشوری عرض اندام نمودند و مدال آور شدند در این مسابقات میدان را به حریفان واگذار کرده و شکست راپذیرا شدند.
شکست قهرمانان لیگ و کشوری بدست نونهالان و نوجوانان دیگر نشان از رونمائی از نسل جدید مربیان و بازیکنانی داشت که در چند سال گذشته با محرومیت از میادین مسابقه و حتی محروم از کوچکترین امکانات دست در دست هم و شانه به شانه یکدیگر تمرین نموده و توانستند نتایج این تلاشها را به رخ حریفان و مسولین امر بکشند.
دو تن از استعدادهای این رشته مفرح استاد صدرا تواضع و بازیکن نوجوان وی علیرضا رودینی بود.

صدرا تواضع از دانش آموختگان استاد جعفر فتحی در این رشته است ،که با مهاجرت فتحی به آلمان سکان امور باشگاه را بدست گرفت،صدرا با پشتکار بالا توانست از هم پاشیده شدن باشگاه جلو گیری نموده و در کنار آن بازبکنانی چون علیرضا رودینی را پرورش دهد.
رودینی از ابتدا نشان داده که میتواند یکی از استعدادهای خوب در این رشته باشد، وی دو بار در سال ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ پا به عرصه رقابتهای نونهالان و نوجوانان گذاشته،که در سال ۱۳۹۴ در رقابتهای جام رمضان به مقام قهرمانی اورمیه نائل آمده و در سال ۱۳۹۵در جام فجر با تکرارکسب مقام قهرمانی در وزن منهای ۶۳ نوجوانان نشان داده که عزم راسخی همراه با هوش و استعداد و توانائی و البته با زحمات مربی و استاد جوانش برای کسب قله های افتخار و قهرمانی دارد.
سایت دورنا نیوز ضمن تبریک به چنین استعدادهایی بر خود لازم میداند تا متذکر شود که این مسابقات نشان داد(جام فجر) پتانسیل تکواندو همچو ادوار گذشته در شهرستان اورمیه زنده است و مساعدت مسولین استان را برای جهشهای بعدی میطلبد.

 

photo_2017-03-10_22-38-18

 

 

1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما