کدخبر : 34556
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹
فاقددیدگاه
گزارش:

طی مراسمی کتاب شعر «عرفان یولی» در اردبیل رونمایی شد

دورنانیوز - سرویس تاریخی و فرهنگی :طی مراسمی با حضور ادبا و شعرا از کتاب شعر عرفان یولی در اردبیل رونمایی شد.

به گزارش دورنانیوز ، با حضور مدیران حوزه هنر انقلاب اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان استان و مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان و جمعی از هنرمندان، ادبا و شعرای استان از کتاب شعر «عرفان یولی» اثر ارزشمند مرحوم اسدالله امانی مجد در تالار بیضای اردبیلی رونمایی شد.

رباب عزیزخانی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل در آیین رونمایی از این کتاب گفت: در تولدی که در عرصه کتاب صورت می گیرد می تواند بخشی از معضلات و مشکلات جامعه را برطرف کند

وی افزود: بسیاری از بزه کاریهای اجتماعی و مشکلات خانوادگی ناشی از عدم آگاهی شهروندان به مسایل زندگی و آداب معاشرت خانوادگی و اجتماعی است و کتاب و کتابخوانی می تواند در آگاهی دهی مردم به آداب زندگی خوب و سرشار از مهر و محبت کمک کند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در توسعه کتابخانه های عمومی انصافاً ستودنی است و کارهای عظیمی در این عرصه صورت گرفته که قابل مقایسه با رژیم طاغوت نیست.

عزیزخانی با تمجید از حرکت خوب و قابل تحسین سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در برگزاری آیین های رونمایی کتاب در فصول مختلف سال گفت: کتاب عرفان یولی از آثار وزین و ماندگار مرحوم استاد اسدالله امانی مجد بوده  که به شکل زیبا توسط فرزندان ایشان گرد آوری و چاپ شده و همزمان با عید سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از آن رونمایی شد.

امیر رجبی مدیر حوزه هنر انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز در آیین رونمایی از کتاب عرفان یولی مرحوم اسدالله امانی مجد گفت : کتاب عرفان یولی حاصل تلاش چندین ساله مرحوم امانی مجد است که به کوشش فرزندان این مرحوم امسال و در یوم االه دهه فجر انقلاب اسلامی به چاپ رسید.

وی گفت : مرحوم امانی مجد از شعرای متعهد و مبارز انقلابی بود که در کنار شغل نظامی گری به سرودن شعرهم می پرداخت که در اوج مبارزات مردم با رژیم طاغوت و ستم شاهی توسط عمال آن رژیم به خاطر فعالیتهای انقلابی دستگیر و روانه زندان شد.

رجبی گفت: غزل، قصیده ها و شعر های آیینی و مذهبی مرحوم امانی مجد به  خیلی زیبا و دلچسب است و هر خواننده ای را مجذوب خود می کند.

مدیر حوزه هنر انقلاب اسلامی در ادامه گفت: مرحوم امانی مجد در سرودهای خود از اکثرسبک های رایج در شعر و ادب فارسی تبعیت کرده و این مسئله باعث تنوع زیادی در آثار او بوجود آورده است و این شاعر ارزشمند را زمره شعرای طراز اول استان قرار داده است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل هم در این آیین گفت: سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل با برگزاری محافل و مراسمات مختلف شعر و شعراخوانی قدمهای موثری را برای تعالی شعر دراستان برداشته است.

وی گفت: آیین رونمایی کتاب شعر عرفان یولی هفتمین آیین رونمایی کتاب شعر است که با همت بسیج هنرمندان و با همکاری نهاد فرهنگی و هنری صورت می گیرد و برای ارج نهادن به کتاب و کتابخوانی این کار سرلوحه انجمن شعر بسیج قرار گرفته است و در آینده شاهد بر گزاری چنین مراسم های خواهیم بود.

 کتاب شعرعرفان یولی در ۲۲۷ صفحه متشکل از ۸۰ قطعه قصده وغزلیات مرحوم استاد اسدالله امان مجد است که توسط انتشارات خط هشت به چاپ رسیده است

1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما