کدخبر : 34403
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰:۰۹
فاقددیدگاه
گزارش:

برج های خوی در کمین فاجعه ای خطرناک تر از پلاسکو

دورنانیوز - سرویس ساسی و اجتماعی :شهرستان خوی با داشتن برج ها و ساختمان های 20طبقه فاقد نردبان استاندارد آتش نشانی است که در صورت وقوع اتفاقی ناگوار و آتش سوزی شاهد حوادث تلخ تر و دلخراش تر از حادثه ساختمان پلاسکو تهران خواهیم بود.
به گزارش دورنانیوز، شهرستان خوی به عنوان بزرگترین و دومین شهر پرجمعیت استان با داشتن برج ها و ساختمان های ۲۰طبقه فاقد نردبان استاندارد آتش نشانی است که در صورت وقوع اتفاقی ناگوار و آتش سوزی شاهد حوادث تلخ تر و دلخراش تر از حادثه ساختمان پلاسکو تهران خواهیم بود.
شهر خوی دارای چهار ایستگاه آتش نشانی است که با وجود گستردگی و وسعت شهرستان در مواقع ضروری و حوادث غیر مترقبه نخواهند توانست پوشش کاملی بدهند.
به روز بودن امکانات، خودرو ها و دستگاه های آتش نشانی از دیگر مسایلی است که بیش از پیش توجه و مساعدت مسئولین استانی، شهرستانی و کشوری را در این خصوص می طلبد.
اسماعیل سالم خویی رییس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان خوی بابیان اینکه این شهرستان نردبان استاندارد آتش نشانی ندارد اظهار کرد: با شهرداری صحبت کردیم آتش نشانی خوی را به این نردبان مجهز کند که بخاطر نبود بودجه این مهم در سال ۹۵اتفاق نیافتاد که امیدواریم در سال ۹۶ انجام بشود.
وی تصریح کرد: باید سازمان آتش نشانی به زیر ساخت ها و امکانات روز مجهز شود تا در حوادث و سوانح شاهد صحنه ها و اتفاقات دلخراش و ناخوشایند نباشیم.
با این مسائل و مشکلات و کمبود امکانات آیا در صورت بروز حادثه در برج های مسکونی تا چه حد می توان به نجات جان انسان ها خوش بین بود!
حادثه هیچوقت خبر نمی کند اما به راحتی صورت مساله را با گفتن اینکه بودجه برای خرید نردبان و سایر امکانات نیست نمی توان پاک کرد و کسانی که نامشان مسئول است باید برخورد و نگاه شان مسئولانه باشد تا باردیگر شاهد حوادث تلخ و ناگوار در اثر سومدیریت نباشیم.
2+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما