کدخبر : 34361
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴
فاقددیدگاه
مدیرکل ثبت احوال آذرایجان غربی:

هر پنج ازدواج، یک طلاق در آذربایجان غربی

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: مدیرکل ثبت احوال آذرایجان غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون به ازای هر پنج ازدواج در استان یک مورد طلاق اتفاق افتاده است که امیدواریم این فرهنگ اصلاح شود.

به گزارش دورنانیوز، مدیرکل ثبت احوال آذرایجان غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون به ازای هر پنج ازدواج در استان یک مورد طلاق اتفاق افتاده است که امیدواریم این فرهنگ اصلاح شود.

محمد حیرت انگیز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نسبت ازدواج به طلاق در آذربایجان غربی، یک طلاق به ازای هر ۵٫۱ ازدواج است که البته نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری داریم.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۲ هزار و ۲۹۷ فقره ازدواج و چهارهزار و ۳۵۸ فقره طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق استان ثبت شده است.
وی اضافه کرد: نرخ ازدواج در آذربایجان غربی ۱۰٫۱ مورد برای هر هزار نفر و نرخ طلاق نیز ۲ مورد در هر هزار نفر جمعیت است.
مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی گفت: امسال میانگین سنی ازدواج در مردان ۲۷٫۹ سال و در زنان ۲۳٫۴ سال بوده است.
به گزارش ایرنا، به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، سوم دی ماه به عنوان روز ملی ثبت احوال نامگذاری شده است.
نخستین سند هویتی در سال ۱۲۹۷ برای دختری به نام فاطمه ایرانی تنظیم شده و این سازمان با قریب به یک قرن قدمت یکی از کهن ترین سازمانهای حاکمیتی کشور است.
این سازمان از بدو تاسیس تاکنون ادوار مختلف تحول و پیشرفت را طی کرده و اکنون دارای پایگاه قدرتمند اطلاعات جمعیتی کشور است که اطلاعات آن به روز می شود و علاوه بر ارائه خدمات هویتی مکانیزه به آحاد ایرانیان، دستگاه ها و سازمانهای مختلف با اتصال به این پایگاه از اطلاعات آن برای احراز و تایید هویت مراجعان خود در راستای ارائه خدمات شهروندی به مردم ایران اسلامی با اطمینان بالا استفاده می کنند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما