کدخبر : 34281
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
فاقددیدگاه
گزارش:

بیمارستان خیریه حضرت آیت الله العظمی خویی شاید در آینده نزدیک به بهره برداری برسد!

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: پس از سال ها انتظار بیمارستان خیریه حضرت آیت الله العظمی خویی به همت دولت تدبیر و امید در آینده نزدیک به بهره بردای می رسد.

به گزارش دورنانیوز، طرح احداث بیمارستان خیریه حضرت آیت الله خویی در سال ۱۳۷۱ همزمان با برگزاری مراسم ارتحال جانسوز این عالم ربانی در خوی توسط چند تن از علمای ولایت مدار و دلسوز خوی طرح شد که خوشبختانه با استقبال کم نظیر مردم شهرستان و سایر نقاط کشور روبرو شد.

 
عملیات احداث این بیمارستان خیریه با کمک های مردمی شروع شد و مراحل اولیه ساخت و ساز بنا به خوبی پیش رفت تا اینکه با تغییر دولت ها ، افزایش قیمت ها و تورم  در میانه راه عملیات احداث کندتر شد و عملا نتوانست در موعود مقرری که پیش بینی شده بود تکمیل شود و این امر موجب ناراحتی مردم شد که حتی شایعه هایی عجیب و غریب در میان مردم پیچید و دولت های قبلی هم با وجود وعده وعیدهایی که داده بودند در عمل بودجه ای تزریق نشد و کار ساخت بنا بیمارستان متوقف شد.
 
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید دکتر روحانی امیدهای تازه ای  برای از سر گیری ساخت و ساز این بیمارستان خیریه شکل گرفت و با همکاری هیات امنای بیمارستان ،امام جمعه ،فرماندار و نماینده و تخصیص بودجه ۷۰ میلیاردی تومانی توسط سازمان برنامه و بودجه کشور کار ساخت و ساز بنا تا بدین لحظه بصورت شبانه روزی و بی هیچ وقفه ای پیش می رود.
 
خرداد ماه سال ۹۶ بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی خوی به بهره برداری خواهد رسید
 
دکتر سیوانی فرماندار خوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه از ۷۰ میلیارد تومانی که دولت قول داده است ۴۰ میلیارد تومان آن تخصیص کامل یافته است اظهار کرد: هفته ای دوبار به کارگاه ساخت بیمارستان آیت الله خویی سر می زنم و از نزدیک در جریان روند کارها هستم.
 
وی تصریح کرد :دولت به وعده خود در خصوص تخصیص بودجه برای تکمیل این بیمارستان عمل کرد و قطعا تا خرداد ماه سال ۹۶این بیمارستان ۲۵۰ تختی به بهره برداری خواهد رسید.
 
فرماندار خوی افزود:این بیمارستان افتخاری برای مردم خوی و جهان اسلام خواهد بود.
 
به گزارش ایسنا، بیمارستان خیریه حضرت آیت الله خویی بعنوان پیرترین پروژه بیمارستانی کشور بود که در مدت ۳۰ سال  عملا عملیات احداث آن بخاطر نبود اعتبارات متوقف شده بود، خوشبختانه  با تدبیر و امید و همت دولت  و با تخصیص بودجه کافی  عملیات احداث این بیمارستان از سر گرفته شده است و پیش بینی می شود که تا خرداد سال ۹۶ به بهره برداری برسد.
 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما