کدخبر : 34251
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹
فاقددیدگاه
با استناد به قانون اساسی:

ترکمن‌های عراق علیه العبادی اقامه دعوی کردند

دورنانیوز - سرویس ایران و جهان: بازماندگان قربانیان حمله هوایی روز 21 اکتبر سال جاری به مراسم عزاداری در داقوق عراق به دلیل سهل‌انگاری نیروی هوایی این کشور، علیه حیدر العبادی اقامه دعوی کردند.

به گزارش دورنانیوز, بازماندگان قربانیان حمله هوایی روز ۲۱ اکتبر سال جاری به مراسم عزاداری در داقوق عراق به دلیل سهل‌انگاری نیروی هوایی این کشور، علیه حیدر العبادی اقامه دعوی کردند.

حیدر احمد یکی از بازماندگان قربانیان حمله هوایی ارتش عراق در روز ۲۱ اکتبر در جنوب کرکوک، طی گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: “علیرغم گذشت یک ماه و نیم از این حادثه، دولت در مورد پشت پرده این حادثه توضیحات رضایت بخشی ارایه نکرده است”.

وی با بیان این که تحقیقات دولت در این زمینه به صورت غیر جدی انجام می‌شود، تصریح کرد: “با استناد به قانون اساسی عراق مشاهده می شود که در این حادثه از سوی العبادی نخست وزیر، وزیر دفاع و نیروی هوایی عراق سهل انگاری صورت گرفته است. در صورت لزوم شکایت خود را به دادگاه بین المللی نیز خواهیم رساند”.

گفتنی است که ۲۱ اکتبر سال جاری در جریان حمله هوایی به مراسم عزاداری حسینی در داقوق واقع در جنوب کرکوک ۱۱ زن کشته و ۴۵ تن دیگر مجروح شدند.

3+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما