کدخبر : 34223
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
فاقددیدگاه
مدیرکل روستایی استانداری آذربایجان شرقی:

ارائه آمار غیر واقعی توسط مسئولین خیانت به نظام است

دورنانیوز - سرویس اقتصادی: مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: اگربرای 1077 نفر اشتغال در شهرستان ایجاد شده باشد نباید در شبستر بیکار وجود داشته باشد و باید توجه داشت که دادن آمار غیر واقعی توسط مسئولین خیانت به نظام است.

به گزارش دورنانیوز، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: اگربرای ۱۰۷۷ نفر اشتغال در شهرستان ایجاد شده باشد نباید در شبستر بیکار وجود داشته باشد و باید توجه داشت که دادن آمار غیر واقعی توسط مسئولین خیانت به نظام است.

تقی کرمی در جلسه کارگروه توسعه روستایی شهرستان شبستر  که در محل بخشداری مرکزی این شهرستان برگزار شد از اختصاص ۲۶ میلیارد ریال به دهیاری‌های شهرستان شبستر خبرداد و اظهار داشت: دهیاری‌ها این اعتبار را می‌بایست در حوزه‌های عمران روستایی، جمع آوری زباله و ارائه طرح‌های اقتصادی هزینه کنند.

وی افزود: از شهرستان شبستر در حوزه‌های روستایی ۱۰ طرح اقتصادی و تولیدی به استانداری معرفی شده که ۵ طرح آن با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال  تصویب و آماده پرداخت است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری با بیان اینکه نباید سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در شهرک بعثت ملزم کنیم عنوان کرد: مصوبات قابل تغییر هستند و باید موانع توسعه روستایی و صنعت برداشته شود و اگر لازم است مصوبات تغییر کند.

کرمی با اشاره به آمار اشتغال در شهرستان شبستر بیان کرد: اگربرای  ۱۰۷۷ نفر اشتغال در شهرستان ایجاد شده باشد نباید در شبستر بیکار وجود داشته باشد و باید توجه داشت که دادن آمار غیر واقعی  توسط مسئولین خیانت به نظام است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری با تاکید بر تشکیل صندوق خرد روستایی در روستاهای شهرستان شبستر گفت: جهادکشاورزی و دهیاران باید در راه اندازی صندوق خرد روستایی تلاش کنند و اگر این صندوق‌ها با تعداد عضو ۳۵ نفر تشکیل یابد دولت تسهیلات ارائه می‌دهد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به خشکی دریاچه ارومیه و کاهش آب‌های زیر زمینی اظهارکرد: در حالی که در وضعیت بحرانی قرار داریم، اسراف در ایران بیشتر است و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم و به فکر اشتغال در حوزه‌های غیر کشاورزی باشیم.

کرمی با انتقاد از تلاش مسئولین در زمینه تبدیل روستاها به شهر تصریح کرد: متاسفانه فکر می‌کنیم توسعه در تبدیل روستا به شهر است درحالی که با تغییر نام به توسعه نمی‌رسیم و با تبدیل روستا به شهر جلوی تولید را گرفته و هزینه‌های مردم را افزایش داده و همه به مصرف کننده تبدیل می‌شوند.

وی ادامه داد: نباید کسی در تبدیل روستاها به شهر تلاش کند و اگر روستایی توانمند باشد و دغدغه درس و… نداشته باشد چه ضرورتی دارد که در شهر زندگی کند و توسعه از روستاها سرمنشأ دارد.

کرمی ضمن اشاره به جهت گیری‌ها و توجه دولت در مناطق روستایی اظهار داشت: دولت آماده ارائه تسهیلات ارزان قیمت به روستائیان در حوزه‌های تولید و اشتغال زایی با نرخ بهره ۸ درصد تا سقف ۲۰ میلیارد ریال و طرح‌های غیر مشارکتی با نرخ بهره ۴ درصد است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری از راه اندازی چندین دستگاه ATM و اینترنت پر سرعت در روستاها خبرداده و گفت: تعداد ۸ دستگاه خود پرداز در روستاهای پایلوت اقتصاد مقاومتی تیل – چهرگان – قره تپه – بنیس – دریان – علیشاه – علی اکبرلو و گروس و پوشش اینترنت پرسرعت در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان شهریور  مورد استفاده و بهره برداری قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌ها افزود: هنوز معنی دقیق و عمیق اقتصاد مقاومتی برای اکثر اقشار مشخص نیست و به همین دلیل است که بعضاً اقتصاد را حذف کرده‌ایم و در واژه مقاومتی متوقف شده‌ایم.

کرمی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سؤالات و درخواست های مطروحه گفت: وظیفه تمام مسئولان کسب رضایتمندی و خدمت به مردم است و خدمتی که برای مردم و حل مشکلات آنان نباشد خدمت نیست بلکه ذلت است.

در ابتدای این جلسه بخشداران سه گانه، و مدیران ادارات جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، دهیاران و اعضای حاضر در جلسه  به بیان عملکردها و درخواست های خود پرداختند.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما