کدخبر : 34221
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۴۰
فاقددیدگاه
مدیرکل راهداری:

۸۹ گردنه برفگیر آذربایجان غربی تحت پوشش قرار می گیرد

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: همزمان با فصل زمستان 89 گردنه برفگیر این استان شامل 18 گردنه در راه های اصلی و 71 گردنه در راه های روستایی تحت پوشش خدمات این اداره کل قرار می گیرند.

به گزارش دورنانیوز، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: همزمان با فصل زمستان ۸۹ گردنه برفگیر این استان شامل ۱۸ گردنه در راه های اصلی و ۷۱ گردنه در راه های روستایی تحت پوشش خدمات این اداره کل قرار می گیرند.

عبدالحسین علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز طرح زمستانی ۴۱۰ دستگاه سبک و سنگین در راهدارخانه های این استان مستقر شده است تا برای خدمات رسانی شبانه روزی در جاده های این استان به کار گرفته شوند.
وی برگزاری رزمایش طرح زمستانی را یادآور شد و گفت: ۱۴ دستگاه نمک پاش، ۱۱۸ دستگاه کامیون تیغ دار با ۲۰۰ نفر کارگر راهداری در این رزمایش شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: همزمان با فصل زمستان تعداد ۶۷ راهدارخانه شامل ۲۹ راهدارخانه ثابت و بین راهی، ۱۵ راهدارخانه مرکزی ادارات، ۲۳ راهدارخانه سیار و استجاری با ۶۷ اکیپ عملیاتی راهداری و ۱۷ اکیپ گشت راهداری سیار با ۸۰۰ نفر پرسنل راهداری در این استان فعالیت خواهند کرد.
وی به دپو ۱۲ هزار تن نمک و ۳۶ هزار تن شن و ماسه اشاره کرد و گفت: کشیک بیسیم مرکز مدیریت راهها با ۴۰ دستگاه دوربین نظارتی به صورت شبانه روزی در گردنه ها، پایانه ها و نقاط حساس در امر خدمت رسانی به مردم فعالیت خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از استان های سردسیر کشور به شمار می رود که بارش های زمستانی آن از آذرماه آغاز می شود و تا فروردین سال بعد ادامه می یابد.
این استان دارای ۱۲ هزار و ۵۱۴ کیلومتر جاده شامل هفت هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی، سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه آسفالت فرعی، اصلی و بزرگراه و نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر راه شوسه و خاکی است.

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما