کدخبر : 34176
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
فاقددیدگاه
گزارش:

اعتراض کارگران لیفتراک سازی سهند تبریز نسبت به پرداخت نشدن مطالبات خویش

دورنانیوز - سرویس اقتصادی : تعدادي از كارگران شركت ليفتراك سازي سهند تبريز در اعتراض به عدم دريافت حقوق سه ماه گذشته شان، زير برف و سرماي پاييزي تبريز دست به اعتصاب زدند.

به گزارش دورنانیوز، از روز گذشته تاکنون شماری از کارگران کارخانه «لیفتراک سازی سهند تبریز»در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت دارند گفته می‌شود،در کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریز حدود۱۷۰ نفر کارگر رسمی وقرار دادی فعالیت دارند که کارفرما علاوه بر تاخیر مطالبات مزدی شهریور ماه تاکنون، از واریز حق بیمه آنها نیز خودداری کرده است.

طبق اظهارات کارگران به صورت مشخص  میزان بدهی این کارخانه به تامین اجتماعی در حدود ۳ میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان است که این موضوع باعث شده‌است تا تامین اجتماعی تبریز در برخی از ماه ها سال راضی به تمدید  دفترچه های در مانی کارگران نشود.

به گفته کارگران ، زمانی وضعیت تولید در کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریزبسیار  خوب بود اما بعد از آنکه مدیریت کارخانه از تقریبا ۴ سال پیش به بخش خصوص واگذار شده است، مشکلات کارخانه آغاز شده  ودر حال حاضر با وجود آنکه مشکل خاصی در زمینه تولید وفروش محصولات کارخانه مشاهده نمی شود، سه ماه دستمزد کارگران پرداخت نشده است.

 

 

 

 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما