کدخبر : 34121
دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
فاقددیدگاه
دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری:

دولت برای وعده احیای دریاچه اورمیه کاری نکرد

دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه: دولت تدبیر و امید برای اقدام در جهت احیای دریاچه نیمه‌جان اورمیه به مردم آذربایجان غربی قول‌هایی داده بود که تاکنون اقدام موثری در این زمینه انجام نداده است.

به گزارش دورنانیوز، یحیی عماری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برای اقدام در جهت احیای دریاچه نیمه‌جان اورمیه به مردم آذربایجان غربی قول‌هایی داده بود که تاکنون اقدام موثری در این زمینه انجام نداده است.

وی با اشاره به اینکه روحانی قول داده بود به محض تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب برای آغاز اقدامات موثر درباره احیای دریاچه ارومیه تلاش کند، اضافه کرد: در هیات دولت بحث‌هایی در این زمینه شده است.

این فعال سیاسی تشکیل کارگروه در این زمینه را هم مورد اشاره قرار داد و افزود: ولی اقشار مختلف مردم از دست‌اندرکاران انتظار دارند یک نتیجه ملموس را شاهد شوند ولی متاسفانه تاکنون چنین چیزی نبوده است.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری آذربایجان غربی ضمن اشاره به اینکه الان نه‌تنها مشکل خشک شدن دریاچه اورمیه حل نشده بلکه کشاورزی هم با مشکلاتی روبه‌رو شده است، ادامه داد: انتظارات مردم در این زمینه تحقق نیافت.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه در این شرایط فقط باید از خداوند متعال بخواهیم که نزولات جوی باران و برف خود را به این خطه نازل کند، ادامه داد: قطعا با نزول رحمت الهی می‌توان کم‌‌کاری دست‌اندرکاران را برطرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت هم در این زمینه کارها و اقداماتی کرده ولی تاکنون خروجی چندان موثری از آن به عمل نیامده است تا احساس کنیم دریاچه اورمیه برای دولت یک دغدغه است.

این مسئول با اظهار اینکه رسانه‌های جمعی همچنین صدا و سیمای استان هم این موضوع را انعکاس دادند که در یک مقطع زمانی آب دریاچه اورمیه سرخ شد، ادامه داد: بنابراین تنها انتظاری که وجود دارد این است که حداقل در چنین زمان‌هایی اقدامات مطالعاتی گسترده‌ای انجام شود.

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما