کدخبر : 34041
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
فاقددیدگاه
گزارش/

کنفرانس بین‌المللی “پیامدهای جغرافیایی و زیست محیطی وضعیت دریاچه اورمیه”

دورنانیوز - سرویس دریاچه اورمیه : کنفرانس بین‌المللی "پیامدهای جغرافیایی و زیست محیطی وضعیت دریاچه ارومیه" با حضور جمع کثیری از اساتید و دانشجویان این حوزه در تالار وحدت دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش دورنانیوز، شهرام روستایی، دبیر علمی کنفراس در شروع به کار این همایش، اظهار کرد: این کنفرانس به همت دانشگاه تبریز و به تشویق رئیس این دانشگاه به مراحل اجرایی رسیده است.

وی ادامه داد: ۲۰۰ مقاله از دانشگاه‌های مختلف کشور و همچنین از چندین کشور دیگر از طریق اینترنت به دبیرخانه‌ی کنفرانس ارسال شده است.

وی افزود: در اولین روز از برگزاری این کنفرانس ۱۰ به صورت شفاهی ارائه شده و همچنین ۱۱۵ مقاله نیز در قالب کتابچه چاپ شده و در اختیار محققان قرار می‌گیرد.

روستایی با اشاره به پیامدهای جغرافیایی و زیست محیطی وضعیت دریاچه ارومیه، اضافه کرد: طبق نتایج مندرج در مقالات، پیامدهایی نظیر خشکی قنات‌ها، چاه‌ها و آب‌های زیرزمینی، سونامی نمک، پیدایش بیماری‌های جدید، از بین رفتن گونه‌هایرجانوری و گیاهی و … به تبع خشک شدن دریاچه ارومیه روی خواهد داد.

وی گفت: این کنفرانس به منظور نمایش دستاوردها و توانمندی‌های عرصه‌ی جغرافیایی و زیست محیطی و سایر رشته‌های تخصصی مرتبط با موضوع است.

وی در بیان اهداف این کنفرانس نیز یادآور شد: این کنفرانس با هدف ارائه‌ی راهبردها و پژوهش‌های نوین در علوم مرتبط و با هدف به منظور هم افزایی و انتشار یافته‌های نو در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه برگزار شده است.

روستایی تاکید کرد: آشنایی با اساتید بین المللی، محققان، علاقه مندان و سیاست گذاران کشورهای دیگر در حوزه‌های مربوطه و همچنین بررسی چالش‌های علمی و اجرایی بودن آن نیز از دیگر اهداف این کنفرانس است.

گفتنی است؛  بعد از ظهر همان روز و روز پنجشنبه چهارم آذرماه کنفرانس در تالار دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی برگزار می‌شود

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما