کدخبر : 33618
دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
فاقددیدگاه
تحقیق و تفحص ادامه دارد

سیاسی‌کاری در پرونده شلاق خوردن کارگران معدن طلای آق دره تکاب

دورنانیوز - سرویس اقتصادی : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخصوص آخرین شرایط تحقیق و تفحص از چرایی شلاق خوردن کارگران معدن طلای آق دره، گفت: متاسفانه در جمع‌آوری این پرونده سیاسی‌کاری شده بود.

به گزارش دورنانیوز، در خصوص آخرین نتایج به دست آمده از پرونده تحقیق و تفحص از شلاق خوردن کارگران معدن طلای آق دره تکاپ، گفت: تحقیق و تفحص درحال حاضر درحال پیگیری است و گزارش آن به زودی درصحن علنی مجلس قرائت می شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ وتکاب درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معدن طلای تکاب جز انفال و ثروت طبیعی آن منطقه است، افزود: متاسفانه دولت آن طور که باید و شاید به حفظ و استفاده صحیح از منابع این منطقه ورود نمی کند؛ بنابراین در کنار اقدامات ضعیف و غیرقابل توجیه دولت، گاهی خبط و خطاهای اساسی نیز رخ می دهد که یکی از این اشتباهات شلاق خوردن کارگران این منطقه بود.

وی با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته تعدادی از کارگران اخراج شده به محل کارخود بازگشتند، تصریح کرد: تعدادی از کارگران نیز دراین شرایط مشمول قانون بیمه بیکاری شدند؛ بنابراین در همین راستا خانه کارگر و تعدادی از کارگران بحث تحقیق و تفحص چرایی شلاق زدن کارگران این منطقه را طراحی کردند؛ البته پاسخ این پرسش بسیارساده است مبنی براینکه مدعی العموم اصراربرشناسایی خطاکاران دراین زمینه را داشته است.

هاشمی با اشاره به اینکه اقدامات صورت‌گرفته در جمع بندی پرونده، به طور دقیق نبود، گفت: متاسفانه سیاسی‌کاری و یک سویه بودن در موارد مطروحه در این پرونده به چشم می خورد؛ زیرا در شکواییه مدعی العموم مطرح شده که اقدامات کارگران برخلاف امنیت ملی و منافع عمومی کشور بوده است؛ این درحالی است که در منطقه ای که با شهر حدود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد، چگونه ممکن است بحث و موضوعی خلاف امنیت ملی رخ دهد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه کارگران تنها به دنبال احقاق حقوق صنفی خود بودند، افزود: درهمان زمان این اقدام محکوم شد و به عنوان یک نماینده مجلس مکاتبه ای با روسای هر۳ قوه انجام دادم و خوشبختانه اخیرا روسای ۳ قوه نمایندگانی را برای بررسی موضوع به منطقه فرستادند؛ بنابراین باید منتظر نتایج ماند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام نمایندگان از تحقیق و تفحص از شلاق خورد کارگران منطقه تکاب، تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات قابل قبولی برای روشن شدن این موضوع شکل گرفت، حداقل درتنظیم بازار و رفتارکارفرمایان درحوزه معدن و کارگران و دولت اتفاق خوبی خواهد افتاد؛ به طوری که کارگران حق و حقوق خود را بهتر می شناسند.

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما