کدخبر : 33584
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
فاقددیدگاه
نماینده مردم اورمیه:

برنامه ریزی برای ایجاد کنسانتره و صنایع فرآوری محصول سیب الزامی است

دورنانیوز - سرویس اقتصادی : نماینده مردم ارومیه درمجلس با بیان اینکه کنسانتره و فرآوری سیب به نحو کارشناسانه ای در دستورکارقرار بگیرد،گفت:سختگیری برای صادرات سیب تنها باکیفیت درجه یک باغداران را با مشکل مواجه می کند.

به گزارش دورنانیوز؛ روح الله حضرت پور درباره وضعیت صادرات سیب،گفت:سخت گیری در زمینه صادرات سیب بر حسب درجه،باغداران را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است و این در حالی است که  باید تدابیری اندیشده  شود که کشاورزان بتوانند تمام محصولاتشان را فارغ از درجه  محصول صادر کنند.

نماینده  مردم  ارومیه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نباید تنها سیب درجه ی  یک را وارد چرخه صادر ات کرد؛زیرا  با این اوصاف باغدار که بر طبق عوامل تولیدی نتوانسته  سیب درجه یک  را تولید کند،متضرر می شود.

برنامه ریزی برای ایجاد کنسانتره و صنایع فرآوری محصول سیب الزامی است

وی ادامه داد:امکان دارد برخی از کشورها سیب های در جه  ۲ و غیر را نیز برای مصرف انتخاب کنند؛پس باید صادرات سیب بر طبق کیفیت به عهده  مشتریان گذاشته شود تا این افراد بر طبق نیاز محصول مورد نظر را سفارش دهند.

حضرت پور  افزود:سیب ارومیه با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در  حجم مناسبی تولید می شود و از  همین رو باید برنامه ریزی جهت فروش تمامی محصولات در درجات مختلف درنظر گرفته شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس،یادآورشد:برنامه ریزی برای ایجاد کنسانتره و صنایع فرآوری محصول همچون سیب الزامی است؛زیرا می توان  بسیاری از مشتقات فرآوری شده سیب به طریق آبمیوه ،سرکه  و غیره  را به ریل صادرات فرستاد.

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما