کدخبر : 33021
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۲۷
فاقددیدگاه

دعوت گزینشی رسانه‌ها به منطقه آزاد ما…کو؟! هم رسید/ فرار از نقد و چالش فساد و تخلف را گسترش میدهد

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی: دعوت گزینشی از رسانه‌ها برای پوشش خبری مراسم‌های مختلف موضوعی است که بارها و بارها توسط رسانه‌های مختلف مطرح شده است ولی گویا این قصه سر درازی دارد و این بار منطقه آزاد ما..کو؟! که باید به دور از سیاسی‌بازی در راستای توسعه هر چه بیشتر این منطقه تلاش کند، وارد بازی‌های سیاسی شده و رسانه‌ها را جناح بندی می‌کند.

به گزارش دورنانیوز، دعوت گزینشی از رسانه‌ها برای پوشش خبری مراسم‌های مختلف موضوعی است که بارها و بارها توسط رسانه‌های مختلف مطرح شده است ولی گویا این قصه سر درازی دارد و این بار منطقه آزاد ما..کو؟! که باید به دور از سیاسی‌بازی در راستای توسعه هر چه بیشتر این منطقه تلاش کند، وارد بازی‌های سیاسی شده و رسانه‌ها را جناح بندی می‌کند.

این در حالی است که منطقه آزاد ماکو باید از ظرفیت رسانه‌ها به نحو شایسته‌ای استفاده کند تا شاهد توسعه همه‌جانبه این منطقه که چندین سال از تبدیل آن به منطقه آزاد ماکو می‌گذرد، باشیم.

دعوت گزینشی از رسانه‌ها که زمانی در دولت یازدهم و فقط در برنامه و مراسم استانداری آذربایجان غربی دیده می‌شد، امروز به مرضی مسری در سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی و حتی منطقه آزاد ماکو نیز تبدیل شده است.

دیروز شاهد حضور جمعی از مسؤولان استانی و کشوری از جمله رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد تجاری، صنعتی ماکو بودیم که چندین طرح افتتاح و از پروژه‌ها نیز بازدید شد که در این مراسم رسانه‌ها به صورت گزینشی دعوت شده بودند.

آنچه در مدیریت اخبار و اطلاع‌رسانی این منطقه بیش از پیش خود را نشان می‌دهد، بی‌توجهی به رسانه‌ها به منظور توسعه این منطقه است و این در حالی است که رسانه‌های مجازی و مکتوب استان بارها صداقت کاری خود را در پوشش خبری مراسم مختلف به اثبات رسانده‌اند.

در این میان دعوت گزینشی به چنین مراسمی به دور از انتظار و انصاف است و معنی جز عدم توجه به استفاده از ظرفیت رسانه‌های مختلف با گرایشات سیاسی مختلف که هر یک از دیدگاه‌های مختلفی می‌توانند برای توسعه همه جانبه این منطقه موثر باشند، ندارد.

بدون شک استفاده از توان رسانه‌ای استان که بارها و بارها به خوبی از پس کار حرفه‌ای خود برآمده‌اند می‌تواند زمینه توسعه منطقه آزاد تجاری، صنعتی ماکو را سبب شود ولی در اینکه چرا از رسانه‌ها برای پوشش خبری در این منطقه استفاده نشده و یا رسانه‌ها برای پوشش خبری گلچین می‌شوند، جای سؤال دارد که باید تا دیر نشده توسط مدیرعامل منطقه آزاد تجاری، صنعتی ماکو برای مردم و خبرنگاران توضیح داده شود؛ چرا که خبرنگاران نیز خود را در راستای توجه هر چه بیشتر به منطقه آزاد ماکو و توسعه همه‌جانبه این منطقه مسؤول می‌دانند و محروم کردن آنها از پوشش خبری این منطقه که یکی از ظرفیت‌های مهم استان جز تک روی و پنهان‌کاری از آنچه در این منطقه می‌گذرد معنی دیگری نخواهد داشت چرا که اعتراضات مردمی نیز از نحوه مدیریت و کم توجهی نسبت به جلوگیری از قاچاق کالا در این منطقه وجود دارد.

از جایی که رسانه‌‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند، بدون شک دور نگه داشتن آنها از آنچه در این منطقه می‌گذرد دهن کجی به دموکراسی از سوی مسؤولان این منطقه بوده و نمی‌تواند پاسخ بسیاری از سؤالاتی که در ذهن خبرنگاران در خصوص منطقه آزاد تجاری، صنعتی ماکو وجود دارد، باشد.

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما