کدخبر : 32905
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۳
فاقددیدگاه

مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره انگور اورمیه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی : شهردار ارومیه در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره انگور گفت: ما در سالهای اخیر جشنواره های متعددی را در سطح ارومیه برگزار کردیم که یکی از دستاوردهای آن ایجاد نشاط و شادابی بود.

به گزارش دورنانیوز،  مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره انگور ارومیه با  حضور مسئولان کشوری و استانی و خانواده مدیریت شهری  ، نمایندگان مردم در مجلس و مهمانانی از کشورهای همجوار در  دهکده چی چست ارومیه برگزار شد.

محمد حضرت پور شهردار ارومیه گفت: ما در سالهای اخیر جشنواره های متعددی را در سطح ارومیه برگزار کردیم که یکی از دستاوردهای آن ایجاد نشاط و شادابی بود.

وی هدف پنهان  برگزاری این جشنواره ها را صادرات خواند و گفت: ما سالانه ۲۸۶ هزار تن انگور تولید می کنیم که از این نظر در ایران رتبه دوم یا سوم را دارم و تنها ۲۰ هزار تن از این انگور صادر می شود.

شهردار ارومیه تصریح کرد: یعنی دستگاه دیپلماسی باید بتواند بازار هدف را فعال کند و بازار مصرف خوبی را برای انگور و سیب کشور فراهم سازد.

حضرت پور گفت: انتظار ما این است که با همکاری دستگاههای مختلف آموزش باغداران برای بسته بندی با صادرات فراه شود. عدم بسته بندی مناسب یکی از آسیب های عمده ما است که باید در این عرصه حرکتی جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به هدف پنهان دیگر شهرداری گفت: هدف دیگر ما تقویت گردشگری است.

شهردار ارومیه با اشاره به تنوع قضایی و فرهنگی در ارومیه افزود: اینها زیرساخت های مناسبی است که باید تقویت شود.

حضرت پور گفت: برگزاری جشنواره ها و تقویت فرهنگ ها و داشته ها باعث ارتباط نسلی می شود ضمن اینکه مردم نیز انتفاع لازم را خواهند برد.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی در این جشنواره گفت: اجرای چنین برنامه های فرهنگی به برندسازی آذربایجان غربی و معرفی ظرفیت های استان به سراسر کشور و کشورهای دیگر کمک می کند.

جباری افزود: یکی از دلایلی که نتوانسته ایم ظرفیت های استان را معرفی کنیم عدم برگزاری چنین جشنواره هایی بوده است. با این جشنواره ها می توانیم استان را به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: بحث تبلیغات و معرفی جاذبه های استان را به عنون دستور کار مهم قرار دادیم و همه دستگاه های اجرایی باید کمک کنند.

جباری با اشاره به تفاوت چهارمین دوره جشنواره انگور با دوره های پیشین، گفت: در این دوره ما به صورت همزمان میزبان برگزاری سومین دوره صنایع دستی کشور هم هستیم. ۳۰ استان در قالب ۱۰۰ غرفه در این جشنواره حضور دارند که این اتفاق مبارکی است.

وی افزود: گردشگران، استان ما را به خاطر جاذبه هایش انتخاب می کنند پس وظیفه ما حفظ و معرفی این جاذبه ها است.

می خواهیم ایده را به محصول تبدیل کنیم

نادر صفرزاده معاون استاندارآذربایجان غربی نیز در این مراسم  با بیان اینکه کارهای جدید و بدیعی در استان انجام شده، گفت: یکی از اهداف این جشنواره ها این است که ایده ها به محصول تبدیل شود.

وی افزود: امروز در فضایی قرار داریم که ۱۸ کارخانه آبمیوه و کنسانتره در استان ایجاد شده است. یک میلیون تن ظرفیت سردخانه داریم و ۱۰ هزار مهندس کشاورزی.

صفر زاده با اشاره با اینکه مطلب که با رفع تحریم هاف اوضاع به مراتب بهتر خواهد شد، تصریح کرد: در چند ماه گذشته روسای جمهور بسیاری از کشورها به ایران آمدند. اراده نظام در این مسیر است که ظرفیت ها را عملیاتی کند. مجلس نیز هدیه ای به دولت داد و آن، تصویب متمم بودجه بود که دست دولت را باز گذاشت.

وی گفت: ما سه فرودگاه آماده بهره برداری برای صادرات محصولات کشاورزی داریم و هدف ما بهترین شیوه برای عرضه محصولات است.

4+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما