کدخبر : 31138
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵
فاقددیدگاه

۵ نفر از دانشمندان علوم پزشکی از خطه آذربایجان درجمع یک درصد برتر جهان قرار گرفتند

دورنانیوز - سرویس سیاسی و اجتماعی : 36 نفر از دانشمندان علوم پزشکی ایران بر اساس نتایج جدید رتبه‌بندی دانشمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه مه سال 2016 نظام رتبه‌بندی Essential Science Indicators ، در گروه یک درصد دانشمندان پر استناد دنیا قرار گرفته اند.
یه گزارش دورنانیوز ، مبنای این رتبه‌‌بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استناد در پایگاه اطلاعاتی Web of Sciences در فاصله زمانی ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان فوریه ۲۰۱۶ بوده است و اطلاعات آن هر ۲ ماه یک بار روزآمد می‌شود.
سهم دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران از گروه یک درصد دانشمندان پر استناد دنیا به شرح زیر است:
– ۱۹ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تهران
– ۴ نفر از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
– ۳ نفر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز
– ۲ نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید بهشتی
– ۲ نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز
– ۲ نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد
– ۲ نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی بقیه‌الله
– ۱ نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی ایران
۱ نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی زنجان
در این رتبه‌بندی، دکتر شاهین آخوندزاده و دکتر علیرضا استقامتی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر پروین میرمیران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر مازیار مرادی لاکه از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اولین بار به جمع دانشمندان یک درصد برتر پر استناد دنیا پیوستند.
گزارش گروه علم سنجی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، فهرست دانشمندان یک درصد پر استناد برتر علوم پزشکی کشور در ماه می ۲۰۱۶ نظام رتبه‌بندی بین‌المللی ESI در دو شکل زیر ارائه شده است:
۱- در صفحات ۵-۲، فهرست کامل دانشمندان ۱% برتر، مرتب شده بر اساس رتبه برحسب تعداد استنادات در کل مقالات و موضوعات (All Fields)
۲- در صفحات ۱۵-۷، فهرست دانشمندان ۱% برتر علوم پزشکی کشور به تفکیک رشته موضوعی مقالات آنها
1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما