کدخبر : 29991
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
فاقددیدگاه
گزارش:

استارت ماراتن چهارساله منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی

دورنانیوز - سرویس ایران و جهان : دهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز شنبه هشتم خرداد 1395 با حضور شخصیت‌های لشگری و کشوری آغاز به کار کرد.

 به گزارش دورنانیوز،

اولین جلسه علنی مجلس دهم رسما برگزار شد

به دعوت معاون قوانین مجلس نهم هیات رئیسه سنی مجلس متشکل از هاشم‌زایی از حوزه انتخابیه تهران و متولد ۱۳۲۳ به عنوان رئیس، ذوالقدر منتخب میناب و متولد ۱۳۲۵ نایب رئیس، سید فاطمه حسینی منتخب تهران و متولد ۱۳۶۴ دبیر اول و سمیه محمودی منتخب شهرضا و متولد ۱۳۶۳ دبیر دوم و با حضور مستقر و اولین جلسه علنی مجلس با حضور ۲۶۵ نفر از نمایندگان به طور رسمی برگزار شد.

مجلس دهم نقطه عطفی در نظام پارلمانی است

رئیس هیأت رئیسه سنی مجلس، ‌گفت: مجلس دهم نقطه عطفی در نظام پارلمانی است.

عبدالرضا هاشم‌زایی رئیس هیأت رئیسه سنی مجلس طی سخنانی در مراسم افتتاحیه از حضور رئیس جمهور، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،‌ رئیس دفتر رهبری، رئیس قوه قضائیه، هیأت دولت، سفرا و کارداران خارجی مقیم ایران و خانواده‌های شهدا تقدیر و تشکر کرد و افزود: منطق دموکراسی در اندیشه اسلامی اینگونه است که هیچ مقام و موقعیتی ابدی نیست و از لحاظ سیاسی و اجتماعی روزگار همواره در چرخش است و هیچ حزب و جناج فکری برای همیشه اکثریت را در دست ندارد.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه تمام جناح‌های سیاسی به تجربه حکمرانی دست یافته‌اند اما این نیز گذراست. مهم این است که حقوق یکدیگر را رعایت کنند.

رئیس هیأت رئیسه سنی مجلس ادامه داد: مجلس دهم نقطه عطفی در نظام پارلمانی است. مجلسی که مردم در بیشتر حوزه‌های انتخابیه به تغییر و تحول رأی داده‌اند و این مجلس نیز در نظر دارد که روح جسارت در تصمیم‌گیری، انسجام در حکمرانی و اقتدار در اجرای وظایف را در قوه مجریه بدمد و تقویت کند.

هاشم‌زایی در ادامه اظهار کرد: رأی دهندگان در اکثریت حوزه‌های انتخابیه به جای افراد به برنامه‌های کاندیداها رأی دادند. گرچه به دلایل ساختاری هنوز در کشور ما حزب جایگاه مشخصی ندارد اما رأی مردم در انتخابات مجلس دهم بهترین بستر برای نظام حزبی برنامه‌محور است.

وی تصریح کرد: نظم فراکسیونی در آغاز مجلس دهم می‌تواند شروع خوبی برای این کار باشد و اساس رشد و توسعه ملت را به دنبال داشته باشد و رأی دهندگان به نسل تازه سیاستمداران و نخبگان نشان دادند که فقط به یک برنامه سیاسی رأی نداده‌اند و خواستار خروج از بسترهای مدیریتی هستند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع مجلس نهم بحث برجام بود، اظهار کرد: باید به اراده و اقتدار ایران در اجرای برجام اندیشید. ملت ایران در تداوم حق مسلم خود در انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به این نتیجه رسیدند که برجام را اجرایی کنند. بنده با احترام به همه منتخبان عرض می‌کنم که برجام نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و مجلس از حداکثر تون خود برای برجام استفاده خواهد کرد.

منتخب مردم تهران در مجلس، افزود: همانطور که نهضت دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای ملی بود،‌ صلح هسته‌ای و برجام نیز به یک دولت و مجلس خاص تعلق ندارد و امری ملی است و در همه نهادها باید مورد توجه قرار گیرد.

هاشم‌زایی با بیان اینکه برجام برای ما نه یک هدف بلکه وسیله است، گفت: تقویت امنیت ملی از طریق انسجام داخلی و آشتی سیاسی،‌ تقویت اقتصاد ملی ایران از طریق جذب تکنولوژی خارجی و توانمندی ظرفیت‌های بومی، تقویت اقتدار ملی از طریق تنش‌زدایی در روابط خارجی از جمله اهدافی است که دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد ایران در شرایط خطیری قرار دارد. عبور از تورم لازم بود اما کافی نیست. تغییر در سیاست‌ها و تجدیدنظر در ستاد اقتصادی دولت و افزایش جسارت تصمیم‌گیری از ضروریات این مهم است. گرچه بحران کمبود نقدینگی قابل درک است اما تکیه بر آن از نشانه‌های رکود می‌باشد و دولت باید برای تقویت اقتصاد ملی از سرمایه گذاری خارجی، مقررات‌زدایی و کوچک سازی اقتصاد داخلی استفاده کند.

وی در پایان از دولت، وزارت کشور، شورای نگهبان، ‌قوه قضائیه و نهادهای امنیتی و انتظامی در برگزاری انتخابات تشکر کرد.

گزارش معاون اجرایی مجلس

معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی گزارشی را در خصوص عملکرد این معاونت ارائه داد.

علی افراشته در سخنانی ضمن گرامیداشت حضور منتخبین ملت،‌ مهمانان، سفرا و مهمان‌های خارجی در مجلس به اقدامات این معاونت در پیشبرد اهداف مجلس اشاره کرد و گفت: اقدامات ناظر بر آشناسازی منتخبین با فرآیندهای ستادی و عملیاتی مجلس شامل تشکیل ستاد استقبال مجلس دهم برای تسهیل و روان‌سازی پذیرش امنای ملت به گونه‌ای که در کمترین زمان ممکن آمادگی انجام وظایف نمایندگی را داشته باشند از این جمله است.

او ادامه داد: همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس برای برگزاری فرآیند قانون‌گذاری، اقدامات و راهکارها که زمینه آشنایی منتخبین با فرآیند کار مجلس را فراهم می‌کند و دعوت از هیأت رئیسه سنی جدید برای حضور در صحن و آشنایی با سامانه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مجلس اقدامات دیگری است که در این معاونت انجام شده است.

افراشته ‌اقدامات ناظر و پشتیبانی فنی و کارشناسی از امر قانون‌گذاری و نظارت را شامل ایجاد سامانه‌های مورد نیاز از جمله سامانه‌های قانون‌گذاری،‌ اصلاح ساختار تشکیلاتی مجلس با هدف تقویت بنیه کاشناسی مجلس، ایجاد بدنه سامانه لازم برای حضور موثرتر مجلس شورای اسلامی در مجالس و سازمان‌های بین‌المللی و گسترش دیپلماسی هسته‌ای و ایجاد خبرگزاری خانه ملت برای پوشش اخبار مربوط به فعالیت‌های مجلس و نمایندگان برشمرد.

افراشته در پایان برای پیشرفت و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران آرزوی توفیق کرد.

سنگری در برابر افزون‌خواهی گستاخانه استکبار بسازید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس قانون‌گذاری سپاسگزاری کردند.

ایشان نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دنبال کردن الزامات تحقق اقتصاد مقاوم و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی، و همچنین پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی توصیه و خطاب به آنان تأکید کردند: وظیفه‌ انقلابی و قانونی شما آن است که مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه‌ی استکبار و نقطه‌ی اتکای درخشانِ مردم مؤمن و انقلابی بسازید.

به گزارش ایسنا، متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای که صبح امروز شنبه از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرائت شد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آغاز دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی در ماه مبارک شعبان را که ماه معنویت و خشوع و ماه اعیاد بزرگ مذهبی است، به ملت عظیم‌الشأن ایران اسلامی و به شما برگزیدگان و پذیرندگان مسئولیتهای بزرگ تبریک می‌گویم و از آحاد مردم عزیز که با حماسه‌ی انتخابات، چرخه‌ی بی‌وقفه‌ی قانون‌گذاری را تداوم بخشیده و حلقه دیگری بر این زنجیره حیاتی افزوده‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.

این همه، برآمده از توفیق الهی و نشانه‌ی لطف و رحمت ذات اقدس اوست که دست قدرت بی‌همتا را مددکار ملت و کشور و نظام اسلامی ساخته است. دل و زبان از سپاس‌گویی این نعمت ناتوانند.

ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات پُر اهمیت مجلس قانون‌گذاری، بیعت دیرین خود با نظام جمهوری اسلامی را بار دیگر تکرار کردند و با این زبانِ رسا به بدخواهان پاسخ گفتند. وفاداری ارزشمند ملت، مسئولان نظام را در بخشهای گوناگون به احساس مسئولیت و شکر نعمت فرا می‌خواند. ذمّه‌ی ما مسئولان، اکنون سنگین‌بارتر از گذشته است.

سوگند نمایندگان –که در نخستین روزِ کاریِ خود ادا خواهند کرد و سوگندی شرعی و الزام‌آور است- سرفصلهای اساسیِ وظایف نمایندگی در مجلس را بیان کرده است؛ شما برادران و خواهران محترم می‌توانید با حکمت و خردمندی و اخلاص و پارسایی، این وظایف را در خلال عمل قانونی خود –که عمدتاً قانون‌گذاری و نظارت است- تحقق بخشیده، نزد خدا و خلق سرافراز گردید.

در این‌صورت است که مجلس شورای اسلامی را در جایگاه ویژه خویش یعنی «در رأس امور کشور» نگاه خواهید داشت.

شرایط طوفانی منطقه و جهان و ماجراجویی‌های بین‌المللی سلطه‌گران و اتباعشان، ایران اسلامی را با اوضاع پیچیده‌تری از گذشته روبرو ساخته است. اقتدار کشور برای مواجهه با این شرایط، به هوشمندی و عزم راسخ و در دست داشتن ابتکار عمل از سوی همه مسئولان نیاز دارد. وظیفه‌ی انقلابی و قانونی شما نمایندگان محترم آن است که مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه‌ی استکبار و نقطه‌ی اتکای درخشانِ مردم مؤمن و انقلابی بسازید.

تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاوم با همه الزامات قطعی آن و نیز تلاش مجدّانه برای گسترش و ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری کنونی است. اولویتهای مهمّ دیگری در بخشهای گوناگون مربوط به اقتدار ملی و استحکام امنیت و مصونیت کشور، وجود دارد که تضمین‌کننده‌ی استقرار عدالت اجتماعی و استقلال و پیشرفت کشور است. شناخت این اولویتها از جمله‌ی وظایف نمایندگان و در دسترس ذهن هوشمند آنان است.

نمایندگان محترم را به توکل و حُسن ظن به وعده‌های خداوند قادر و استقامت در صراط مستقیم الهی توصیه می‌کنم و از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی بر حذر می‌دارم.

لازم می‌دانم از نمایندگان محترم مجلس نهم و رئیس پر تلاش و خدوم آن و همه‌ی هیئت رئیسه، و نیز از همه دست‌اندرکاران انتخابات مجلس دهم، در همه بخشهای آن صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

یاد امام راحل عظیم‌الشأن و شهدا و ایثارگران این راه را گرامی می‌دارم، و با سلام و تعظیم به حضرت ولی‌الله الاعظم ارواحنا فداه توفیقات همه‌ی شما را از خدای متعال مسألت می‌کنم.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیّد علی خامنه‌ای

۷ خرداد ماه ۱۳۹۵

منتخبان مجلس دهم سوگند یاد کردند

منتخبان مجلس دهم در اولین روز جلسه رسمی مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، متن سوگندنامه طبق اصل ۶۷ قانون اساسی توسط رئیس هیأت رئیسه سنی مجلس قرائت شد و نمایندگان به حالت اجتماع در حال قیام آن را تکرار و پس از انجام مراسم تحلیف سوگندنامه را امضاء کردند.

متن این سوگندنامه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم،

من در برابر قرآن مجید به خداوند قادر و متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین از ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم. از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهارنظرها، ‌استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»
ضمناً منتخب حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر، جناب آقای حسین زاده نیز درجریان سانحه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم نمودندکه علّو درجات ایشان را از درگاه خداوند مسئلت داریم.

البته ذکر این نکته ضروری و انکار ناپذیر است که؛ مجموعه قوانین و مقررات فعلیِ برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، پاسخگوی نیازهای مجریان، ناظران ومردم شریف ایران نبوده و نیازمند اصلاح و بازنگری است. بر همین اساس؛ وزارت کشور درجریان روند برگزاری انتخابات اخیر، نسبت به احصاء و تعیین مجموعه اشکالات، نواقص، ابهامات وخلاء‌های موجود در فرآیند تدارک و تمهید برگزاری انتخابات از جمله:” ثبت نام ازداوطلبان”، ” تعیین و احراز صلاحیت‌ها”، ” تشکیل وحدود وظایف و اختیارات هیات‌های اجرائی و نظارت و نحوه انجام تکالیف قانونی از سوی هیات‌های موصوف”، ” شرایط تبلیغاتی وچگونگی تامین و هزینه کرد منابع تبلیغاتی و انتخاباتی”، ” نحوه برگزاری انتخابات”، “روند اخذ رای”، ” شماش آراء”، ” اعلام نهائی نتایج”، “بررسی شکایات واعتراضات” و دیگر موارد، اقدام و امیدواریم که در تعاملی سازنده بین دولت یازدهم و مجلس دهم، پس از تصویب وابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات، شاهد تدوین وتصویب قانون جدید انتخابات در مجلس دهم باشیم.ان‌شاءالله

در پایان وظیفه خود می‌دانم؛ از شورای نگهبان، هیأت‌های نظارت، هیأت‌های اجرایی، ستادهای انتخابات استانداری‌ها وحوزه‌های انتخابیه سراسرکشور، کلیه عوامل و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در سطح شعب اخذ رأی، اعضای ستاد انتخابات کشور، نیروهای انتظامی و نظامی، وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، دادستانی کل کشور، سازمان ثبت احوال، استانداران، فرمانداران و بخشداران سراسرکشور، بازرسان وزارت کشور و نیز از اصحاب رسانه و خصوصاً رسانه ملی و بویژه ملت شهید پرور ایران اسلامی تقدیر و تشکر نمایم وامیدوارم که؛

شما نمایندگانِ محترمِ دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در پرتو لطف و عنایات اللهی، با همکاری و تعامل جدّی و سازنده با سایر قوا، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و همچنین تحقق آرمان ها، مطالبات و خواست ملت عزیز ایران که صاحبان و حافظان اصلی انقلاب هستند، گام بردارید و پشتوانه‌ای محکم برای حفظ، صیانت و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که میراث گران‌بهایِ امامِ راحل وشهدای گرانقدر میهن عزیزمان محسوب می‌گردد، باشید. از عنایت و توجه تان سپاسگزارم و همه ی شما عزیزان را به خداوند متعال می‌سپارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

اعلام اقتراع شعب بررسی اعتبار نامه نمایندگان توسط رئیس سنی جلسه

رئیس سنی مجلس، اقتراع شعب بررسی اعتبارنامه نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی را اعلام کرد.

سمیه محمودی عضو هیات رئیسه سنی مجلس اعلام کرد که در هر شعبه ۱۸ نفر عضو هستند.

تعیین شعب پانزده گانه برای بررسی اعتبارنامه منتخبان مجلس دهم

شعب پانزده‌گانه برای بررسی اعتبارنامه منتخبان مجلس دهم در اولین جلسه علنی مجلس دهم تعیین شد.

بر اساس اعلام هیات رییسه سنی مجلس دهم و با به جا آوردن مراسم تحلیف از سوی ۲۸۲ منتخب این دوره از مجلس، شعب پانزده‌گانه برای بررسی اعتبارنامه منتخبان مجلس به این ترتیب تعیین شدند.

شعبه اول:

سیدمهدی مقدسی، حسین نیازآذری، فرهاد فلاحتی، سیدکاظم دلخوش، ژرژیک آبرامیان، محمدصادق حسنی، محمد خالدی، محسن علیجانی، مهرداد لاهوتی، محمدرضا تابش، محمد محمودی، صدیف بدری، ناهید تاج الدین، محمدقسیم عثمانی، سیدعلاءالدین خادم، بشیر خالقی، سیدمحمدجواد ابطحی، مجید ناصری نژاد، مسعود پزشکیان

شعبه دوم:

محمد دهقانی، علی اکبر کریمی، محمدجواد فتحی، احمد حمزه، محمدرضا پورابراهیمی، شهروز برزگر، محمد حسینی، داوود محمدی فرزند نظر، مجتبی ذوالنوری، سیدهادی بهادری، غلامرضا حیدری، عین الله شریف پور، کاظم جلالی، علی اسدی، سیدمحمدباقر عبادی، حبیب الله دهمرده، عزیز اکبریان، عباسعلی پوربافرانی، نورمحمد تربتی نژاد.

شعبه سوم:

نظر افضلی، عامر کعبی، علی بختچی، سیامک مره صدق، سید حسین نقوی حسینی، عباس پاپی زاده، حشمت الله فلاحت پیشه، نصرالله پژمان فر، سیدعلی ادیانی، شادمهر کاظم زاده، جبار کوچکی نژاد، سیدمصطفی ذوالقدر، شکور پورحسین، عبدالکریم حسین زاده، یعقوب شیریاری، اسدالله عباسی، حسینعلی حاجی، علی کاظمی، سهراب گیلانی.

شعبه چهارم:

علی گل مرادی، داریوش اسماعیلی، محمود شکری و ولی الله نانواکناری، علی قربانی، سیدکمال آلدین شهریاری، شمس الله شریعت نژاد، فاطمه سعیدی، بهروز بنیادی، علی محمد مرادی، عبدالغفور ایران نژاد، سیدراضی نوری، کمال دهقانی، مصطفی کواکبیان، محمدحسین حسین زاده، عبدالله سامری، غلامعلی جعفرزاده، اسفندیار اختیاری، محمدباسط دزهی.

شعبه پنجم:

احمدعلی کیخواه، محمدابراهیم رضایی، سیدمرتضی خاتمی، محسن کوهکن، علی بختیار، منصور مرادی، ولی ملکی، علی عسگر زاهدی، حمدالله کریمی، حسن خسته بند، محمدمهدی برومندی، سلمان خدادادی، ابوالفضل ابوترابی، غلام محمد زارعی، محمدرضا امیرحسن خانی، علی لاریجانی، سیداحسن علوی، هدایت الله خادمی، سیدحمزه امینی.

شعبه ششم:

همایون یوسفی، ابوالفضل سروش، حمید گرمابی، هادی قوامی، سیدناصر موسوی، یحیی کمالی پور، حمیدرضا حاجی بابایی، محمود صادقی، حسین مقصودی، رضا شیران، جلیل مختار، سیدجواد ساداتی نژاد، علی یارمحمدی، محمدرضا صباغیان، محمد آشوری تازیانی، هاجر چنارانی، اقبال محمدیان، فریدون احمدی، غلامرضا شرفی.

شعبه هفتم:

نبی هزارجریبی، الله یار ملک شاهی، علیرضا محجوب، مهدی شیخ، داوود محمدی فرزند مراد، محمدمهدی افتخاری، شهاب نادری، سیدحمیدرضا کاظمی، رامین نورقلی پور، احمد علیرضابیگی، محمدرضا نجفی، منوچهر جمالی، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، احمد سالک، محمد عزیزی، محسن بیگلری، سیدفرید موسوی، همایون هاشمی، محمدباقر سعادت.

شعبه هشتم:

کارن خانلری، فریده اولادقباد، جلال محمودزاده، نادر قاضی پور، محمدرضا بادامچی، رحیم زارع، محمدمهدی زاهدی، محمدعلی وکیلی، فاطمه ذوالقدر، بهرام پارسایی، اسدالله قره خانی، ولی داداشی، حسن بهرام نیا، جواد کاظم نسب، غلامرضا تاجگردون، سیدمهدی فرشادان، محمد فیضی، حبیب الله کشتزر، قرجه طیار.

شعبه نهم:

حسن سلیمانی، فرهاد تجری، حسن لطفی، قاسم احمدی لاشکی، عزت الله یوسفیان، مسعود گودرزی، جمشید جعفرپور، عبدالله رضیان، قلی الله قلی زاده، ذبیح نیک فر، جواد کریمی قدوسی، رضا علیزاده، محمدحسین قربانی، احد آزادی خواه، معصومه آقاپور علیشاهی، محمد قمی، یوناتن بت کلیا، عبدالرضا مصری، اصغر سلیمی.

شعبه دهم:

علیرضا رحیمی، هادی شوشتری، حمیدرضا فولادگر، کوروش کرم پور، علی نوبخت، حسینعلی شهریاری، روح الله بابایی، سیدحمایت میرزاده، حسن نوروزی، سلام امینی، محمد بیراندوی، علی نجفی، علی بختیاری، حسین امیری خامکانی، علاءالدین بروجردی، فریدون حسنوند، حسین رضازاده، محمدنعیم امینی فرد، حبیب الله نیکزادی.

شعبه یازدهم:

رضا انصاری، محمدرضا ملکشاهی راد، بهروز نعمتی، علی اسماعیلی، عبدالله حاتمیان، رضا کریمی، احمد همتی، اردشیر نوریان، محمدعلی پورمختار، حمید بنایی، عباس گودرزی، محمدرضا منصوری، عدل هاشمی پور، علی کرد، محمدمهدی مفتح، سکینه الماسی، علیرضا ابراهیمی، طیبه سیاوشی شاه عنایتی، عبدالرضا هاشم زایی.

شعبه دوازدهم:

روح الله حضرت پور، عبدالرضا عزیزی، شهباز حسن پور، جهانبخش محبی نیا، سیدتقی کبیری، جلال میرزایی، محمد دامادی، سیداحسان قاضی زاده، سیدصادق طباطبایی نژاد، سیدحمیده زرآبادی، علی محمد شاعری، سیدابوالفضل موسوی، یوسف داوودی، محمد خدابخشی، رمضانعلی سبحانی فر، جلیل رحیمی، محمود نگهبان سلامی، محمد وحدتی، زهرا سعیدی.

شعبه سیزدهم:

علی ساری، سیدجواد حسینی کیا، سیدفاطمه حسینی، اصغر مسعودی، محمدرضا عارف، سعید باستانی، پروانه سلحشوری، سیدحسن حسینی، احمد مازنی، سیدقاسم جاسمی، سیدمحسن علوی، سمیه محمودی، غلامرضا کاتب، مرتضی صفاری نطنزی، زیادالله اعزازی، علی رستمیان، احمد مرادی، محمد کاظمی.

شعبه چهاردهم:

فردین فرمند، خدیجه ربیعی، عبدالحمید خدری، علی اصغر یوسف نژاد، علی اکبری فرزند علی اکبر، حیدرعلی عابدی، محمد حسن نژاد، رسول خضری، حسین هاشمی، ابوالفضل حسن بیگی، سهیلا جلودارزاده، محمدجواد کولیوند، شهرام کوسه غراوی، احمد صفری، پروانه مافی، اکبر رنجبرزاده، فرج الله رجبی، علی ابراهیمی.

شعبه پانزدهم:

امیر خجسته، علی مطهری، علی اکبری فرزند فتحعلی، احمد انارکی محمدی، محمود بهمنی، محمدجواد جمالی، مسعود رضایی، محمدرضا رضایی، بهمن طاهرخانی، الیاس حضرتی، احمد بیگدلی، علیرضا سلیمی، احمد امیرآبادی، سیدحسین افضلی، مجید کیان پور، اکبر ترکی، قاسم ساعدی، قاسمی میرزایی.

استارت ماراتن چهارساله منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی

آغاز به کار دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

حاشیه ها

منتخبان مردم مجلس را برای حضور در حرم امام ترک کردند

منتخبان مردم در مجلس دهم قرار است با حضور در حرم حضرت امام خمینی (ره) با آرمانهای حضرت امام تجدید بیعت کنند.

زنگ دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که نواخته شد، حضور شخصیت‌ها قابل توجه بود که نمونه آن همراهی شخصیت‌هایی همچون هاشمی و روحانی، سیدحسن خمینی و لاریجانی هنگام ورود به مجلس بود.

همچنین به دنبال ورود این افراد به صحن علنی مجلس رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم نیز وارد مجلس شدند.

نخستین جلسه علنی مجلس دهم با دستور کار مراسم افتتاحیه پیش از ظهر روز شنبه به کار خود پایان داد.

عبدالرضا هاشم زایی رئیس هیات رئیسه سنی مجلس با اعلام پایان جلسه علنی امروز گفت: جلسه بعدی مجلس با دستور کار ادامه جلسه امروز فردا برگزار می‌شود.

وی افزود: شعب بررسی اعتبارنامه نمایندگان نیز امروز بعد از ظهر تشکیل جلسه خواهند داد.


براساس این گزارش بیش از ۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش می‌دهند.

منبع/ایسنا
0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما