کدخبر : 29617
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹
فاقددیدگاه
رئیس جمهور ترکیه:

نمونه بارز بی عدالتی در تفاوت واکنش ها به اقدامات تروریستی اروپا و ترکیه

دورنانیوز - سرویس ایران و جهان : رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت ما را در مبارزه با داعش که از یک سو با حملات انتحاری و از سوی دیگر با پرتاب خمپاره به کیلیس، باعث رنج و درد ما می شود تنها گذاشتند.

به گزارش دورنانیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسم اهدای جوایز جشنواره بین المللی فیلم کوتاه با عنوان “رحمت و عدالت” در استانبول، گفت: ما را در مبارزه با داعش که از یک سو با حملات انتحاری و از سوی دیگر با پرتاب خمپاره به کیلیس، باعث رنج و درد ما می شود تنها گذاشتند.

وی افزود: هیچ کدام از کسانی که ادعای مبارزه با داعش را در سوریه دارند، نه به اندازه ما به این گروه خسارت وارد کرده اند و نه به اندازه ما از این گروه متحمل آسیب شده اند.
اردوغان خاطر نشان کرد: تفاوت واکنش ها در قبال اقدامات تروریستی در پاریس و بروکسل با واکنش ها به حملات مشابه در استانبول و آنکارا، نمونه بارز بی عدالتی است.

رئیس جمهور ترکیه در این مراسم تاکید کرد: “ما کشور خود را برای تسلط بر انسان‌های دیگر تقویت نمی کنیم، رشد و توسعه نمی دهیم. هدف ما تغییر روند خطرناکی است که آینده بشریت را تهدید می‌کند. ما می خواهیم امید مظلومان و ستم دیدگان باشیم”.

وی ضمن عرض تبریک به برندگان جوایز این جشنواره از دست اندرکان برگزاری آن نیز تشکر و قدردانی کرده، اظهار داشت تفکر و مبارزه ای که فرهنگ و هنر در آن جایی نداشته باشد نمی تواند موفقیت پایداری کسب کند.
وی تصریح کرد: اقتدار سیاسی و اقتصادی تنها به همراه اقتدار اجتماعی باعث رسیدن به موفقیت پایدار خواهد شد.

2+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما