کدخبر : 27374
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۰۶
فاقددیدگاه
گزارش:

سرکنسول ایران در طرابوزان ترکیه در سفری یکروزه وارد منطقه آزاد ماکو شد

دورنانیوز - سرویس اقتصادی :رضا باغبان کندری در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ماکو ضمن بازدید از فرودگاه منطقه آزاد ماکو، نیروگاه برق ماکو، کارخانه فروآلیاژ، پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو و گمرک بازرگان با مسئولان منطقه آزاد ماکو و گمرک بازرگان دیدار و گفت‌و‌گو كرد.

به گزارش دورنانیوز ؛سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در طرابوزان در سفری یکروزه وارد منطقه آزاد ماکو شد، رضا باغبان کندری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در طرابوزان ترکیه در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ماکو ضمن بازدید از فرودگاه منطقه آزاد ماکو، نیروگاه برق ماکو، کارخانه فروآلیاژ،  پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو و گمرک بازرگان با مسئولان منطقه آزاد ماکو و گمرک بازرگان دیدار و گفت‌و‌گو کرد. در جریان این سفر راه‌های توسعه مناسبات ایران و حوزه دریای سیاه ترکیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بازدید سرکنسول ایران در طرابوزان ترکیه از نیروگاه برق و کارخانه فرو آلیاژ

سر کنسول ایران در طرابوزان ترکیه از نیروگاه برق و کارخانه فروآلیاژ بازدید کرد. رضا باغبان کندری در ادامه بازدید خود از منطقه آزاد ماکو با حضور در محل احداث نیروگاه برق ماکو در جریان آخرین پیشرفت‌های این نیروگاه قرار گرفت. وی همچنین با همراهی مدیران سازمان از کارخانه در حال احداث فرو آلیاژ منطقه آزاد ماکو نیز دیدن کرد.

بازدید سر کنسول ایران در طرابوزان از پایانه صادراتی

سر کنسول ایران در طرابوزان ترکیه از پایانه‌های صادراتی منطقه آزاد ماکو که به زودی مورد افتتاح رسمی قرار می‌گیرد، بازدید کرد.  رضا باغبان کندری، در ادامه دیدار خود از منطقه آزاد ماکو، از پایانه های صادراتی منطقه بازدید کرد و  در جریان جزئیات احداث این پایانه قرار گرفت.پیش از این بازدید، باغبان کندری از گمرک بازرگان و بخش های مختلف آن بازدید کرد. وی همچنین با مدیر کل گمرک بازرگان دیدار کرد و در خواست تسهیل تردد، تجار و بازرگانان منطقه دریای سیاه به منطقه آزاد ماکو را مطرح کرد.

بازدید سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در طرابوزان ترکیه ازفرودگاه منطقه آزاد ماکو

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در طرابوزان از فرودگاه منطقه آزاد ماکو بازدید کرد. باغبان کندری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در طرابوزان ترکیه در این بازدید ضمن دیدار از بخش‌های مختلف فرودگاه، در جریان نحوه طراحی فرودگاه و تاسیسات پیش بینی شده در آن قرار گرفت.

امضای تفاهم نامه همکاری میان مناطق آزاد ماکو و طرابوزان

سر کنسول ایران در طرابوزان گفت: سازمان منطقه آزاد ماکو می‌تواند پروژه‌های قابل سرمایه گذاری را با جزئیات هر پروژه به فعالان اقتصادی ۱۰ استان حوزه دریای سیاه ترکیه معرفی کند.
رضا باغبان کندری در جلسه مشترک با معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو با ارائه گزارشی در مورد وضعیت اقتصادی ترکیه و حجم صادرات وسرمایه گذاری این کشور بویژه ۱۰ استان حوزه دریای سیاه، اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو می‌تواند تعاملات تجاری گسترده ای با این ۱۰ استان داشته باشد از این رو پیشنهاد می کنیم تیمی ازطرف سازمان منطقه آزاد ماکو نسبت به شناسایی و معرفی زمینه های سرمایه گذاری و پروژه های مطرح تشکیل دهد‌ تا این ظرفیتها به طرف ترک ارائه گردد.
وی همچنین پیشنهاد کرد: منطقه آزاد ماکو در نمایشگاه فرهنگی طرابوزان و بحث همکاریهای دانشگاهی وارد شود و نمایندگان منطقه در تدوین نقشه راه ۳ ساله شرکت اول سوی، بزرگترین سامانه حمل و نقل ترکیه مشارکت داشته باشد.
بر اساس این گزارش ارسلان ازهاری معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو در این جلسه ضمن تشریح ظرفیتهای منطقه آزاد ماکو، پیشنهاد برقراری خط ترانزیت از این منطقه با بندر طرابوزان ترکیه، شناسایی سرمایه گذاران و دعوت از آنها برای حضور در منطقه را مطرح کرد و گفت: کنسولگری ایران در طرابوزان بعنوان نماینده سیاسی ایران میتواند موضوع گشایش مرز ساری سو برای تردد کامیونها را پیگیری نماید.
در این جلسه همچنین حضور منطقه آزاد ماکو در نمایشگاهها و همایش های ترکیه و امضاء تفاهم نامه همکاری با منطقه آزاد طرابوزان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما