کدخبر : 22700
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
فاقددیدگاه
سر کنسول ترکیه در اورمیه خبر داد:

تمایل دولت ترکیه برای حضور سرمایه گذاران ترک در منطقه آزاد ماکو

دورنانیوز - سرویس اقتصادی : سرکنسول ترکیه در اورمیه گفت: دولت ترکیه تمایل زیادی برای حضور سرمایه گذران ترک در منطقه آزاد ماکو دارد.

به گزارش دورنانیوز ، محمد بولوت  سرکنسول ترکیه در اورمیه در دیدار با هیئت سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر تمایل طرف ترک برای گسترش مناسبات بامنطقه آزاد ماکو اظهار داشت: ما به اهمیت منطقه آزاد ماکو واقف هستیم و از اینرو در تلاشیم این منطقه را به سرمایه گذاران ترک معرفی نمائیم.

وی از تمایل یک سرمایه گذار ترک برای حضور در بخش کشاورزی منطقه آزاد ماکو خبر داد وافزود: در صورتیکه منطقه آزاد ماکو تمایل داشته باشد می توانیم ارتباطات لازم میان  سرمایه گذران و سازمان را فراهم نمائیم.

بولوت  همچنین روند پیشرفت فرودگاه ماکو را خوب توصیف کرد و گفت: امیدواریم با راه اندازی این فرودگاه و برقراری پروازهای بین المللی مناسبات ترکیه و منطقه آزاد ماکو گسترش یابد.

در این دیدار که با حضور جلیلی مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو، آرش صادقیان مدیر شهرسازی، هاتف پوررشیدی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ماکو و همچنین بابایی  مدیر سرمایه گذاری استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، توسعه مناسبات ریلی ایران و ترکیه و لزوم مطالعات اولیه در منطقه آزاد ماکو با توجه به عبور ۱۰۰ کیلومتر از این راه آهن از داخل منطقه آزاد ماکو و تسریع در بازدید سفیر جمهوری ترکیه از منطقه آزاد ماکو بحث و تبادل نظر شد.

1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما