کدخبر : 20945
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷
یک دیدگاه

مخالفت جبهه ترکمانی با اولتیماتوم اقلیم کردستان به خروج اجباری آوارگان عراقی از کرکوک

دورنانیوز- سرویس ایران و جهان: اولتیماتوم یک ماهه حکومت عشیره‌ای اقلیم شمال عراق به آوارگان جنگی پناه آورده به کرکوک مبنی بر خروج از این استان عراقی با مخالفت جبهه ترکمانی روبه‌رو شد.
به گزارش دورنانیوز، شورای استانی کرکوک (وابسته به بارزانی) اعلام کرد که‌ آوارگان اسکان یافته‌ در این استان یک ماه مهلت دارند که‌ به‌ مناطق خود بازگردند.

رئیس شورای استانی کرکوک تاکید کرد که‌ در صورتی که‌ شوراهای استانی و ادارات مربوطه‌  تمهیدات لازم را برای آماده‌سازی زمینه‌ بازگشت آوارگان به‌ خانه‌های خود فراهم نکنند؛ شورای استانی کرکوک خود وارد عمل خواهد شد و اقدامات لازم در این زمینه‌ را انجام می دهد.

مخالفت کمیسیون حقوق بشر مجلس عراق با اخراج آوارگان از استان کرکوک
رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس نمایندگان عراق بر مخالفت خود با اخراج خانواده‌های آواره با توسل به‌زور از کرکوک تاکید کرد.
ارشد صالحی که رئیس جبهه ترکمانی عراق نیز هست در گفتگو با خبرگزاری «المعلومه» گفت: ما اخراج خانواده‌های آواره به شیوه‌ای نامناسب از کرکوک را با توجه به اینکه آن‌ها در شرایط دشواری قرار دارند و در خاک وطن خود به سر می‌برند، رد می‌کنیم و از دولت مرکزی و استانداری کرکوک می‌خواهیم به این خانواده‌ها کمک کنند.»
صالحی افزود: استانداری کرکوک باید مراقبت از تحرکات آوارگان را گسترش دهد، چراکه ارتباط آن‌ها با برخی از عناصر مشکوک بر اوضاع این خانواده‌های آواره تأثیر گذاشته است.
لازم به ذکر است نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان به‌رغم همه درخواست‌ها برای امتناع از اخراج خانواده‌های آواره عرب از استان کرکوک، همچنان از این آوارگان می‌خواهند این استان را ترک کنند.
1+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. درنا تشکر الیرخ کی تز اطلاع رسانی الییز

    1+

دیدگاه شما