کدخبر : 20364
یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸
فاقددیدگاه
ماهی‌گیری معاندان از آب گل آلود؛

تکذیب ارتباط سریالی انفجارهای اخیر در آذربایجان

دورنانیوز- سرویس اخبار آذربایجان: ظهر دیروز و بعد از گذشت دقایقی از شنیدن صدای انفجار شدید در مراغه، شایعه های فراوانی در خصوص مشکوک بودن انفجارهای اورمیه، تبریز و مراغه در شبکه های اجتماعی منتشر شد و برخی شبکه های معاند و سودجو با انتشار شایعه ارتباط این انفجارات با همدیگر، درصدد تشویش افکار و اذهان عمومی هستند.

به گزارش دورنانیوز، ظفر محمدی فرماندار مراغه با تکذیب شایعه انفجارهای زنجیره ای در آذربایجان گفت: انفجارهای اخیر در اورمیه، تبریز و مراغه کاملا اتفاقی و هرکدام به دلیل متفاوتی بوده و هیچ ارتباطی به همدیگر ندارند.

وی تاکید کرد: این انفجارها مربوط به جریان خاصی نیست و بر حسب اتفاق در یک بازه زمانی نزدیک بهم اتفاق افتاده اند.

فرماندار مراغه در توضیح دلیل انفجار در مراغه بیان داشت: صدای شنیده شده در مراغه مربوط به حادثه ای در شهر نبوده و احتمال می رود مربوط به فعالیت های حفاری در معادن باشد.

وی در خصوص جزئیات و عوامل ایجاد این انفجار مهیب در مراغه خاطرنشان کرد: صدای انفجار ظهر دیروز حوالی ساعت ۱۰ شنیده شد که شدت نسبتا زیادی هم داشت. بعد از این اتفاق با تمامی مسوولان امنیتی، انتظامی و همچنین پادگان های منطقه ارتباط گرفتیم که همگی از آن اظهار بی اطلاعی کردند.

محمدی اعلام کرد: با اینکه بررسی ها در این مورد ادامه دارد، ولی به احتمال زیاد موضوع مربوط به معادن بوده و لذاهیچ مورد خرابکاری مرتبط با این انفجار گزارش نشده است.

مدیر کل امنیتی استانداری آذربایجان شرقی نیز این حوادث را کاملا اتفاقی عنوان کرده و موضوع را در حیطه پیگیری فرمانداران دانست.

لازم به ذکر است که ظهر دیروز و بعد از گذشت دقایقی از شنیدن صدای انفجار شدید در مراغه، شایعه های فراوانی در خصوص مشکوک بودن انفجارهای اورمیه، تبریز و مراغه در شبکه های اجتماعی منتشر شد و برخی شبکه های معاند و سودجو با انتشار شایعه ارتباط این انفجارات با همدیگر، درصدد تشویش افکار و اذهان عمومی هستند.

گفتنی است در طی چند روز گذشته یک انفجار در شهر اورمیه مربوط به یک کتابفروشی و انفجاری دیگر مربوط به کارگاه غیرمجاز فشفشه سازی در تبریز رخ داده است./آناج

0
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما