کدخبر : 19378
دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
۳ دیدگاه
در دیدار با دستیار ویژه رئیس جمهور:

اجرای عدالت خواسته مردم ترک‌زبان قروه از رئیس جمهور

دورنانیوز- سرویس اخبار آذربایجان: اجرای دقیق عدالت در توزیع منزلت، ثروت و قدرت در استان خواسته به حق مردم شهرستان قروه است.

به گزارش دورنانیوز، حامد قادرمرزی نمایده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی  در مراسم دیدار دستیار ویژه رئیس جمهوری با مردم شهرستان قروه اظهار داشت: شهرستان قروه نگین وحدت ایران و جهان اسلام است و لازم است بدانیم که این وحدت و همدلی در هیچ کجای این مملکت نخواهیم دید.

وی کنترل تورم، ثابت بازار، صداقت با مردم، به یاد داشتن وعده های داده شده را در دولت تدبیر و امید یک نقطه عطف دانستت و افزود: با رویکرد اصلاح گرایانه، دولت موفق شد روابط جهان را مرهم بخشد و یک نوع آرامش در منطقه ایجاد نماید.

قادرمرزی با اشاره به اینکه همیشه نباید نداشته ها را نمایان سازیم بلکه بعضی اوقات هم لازم است داشته ها را پر رنگ کنیم تصریح کرد: در حال حاضر از لحاظ ارتباطات یک سوم روستاهای شهرستان از اینترنت پر سرعت برخوردارند، در امر گازرسانی ۹۶ درصد ضریب گازرسانی به روستاها می باشد که این رقم در سطح کشور ۵۶ و در کل استان ۶۶ درصد است که خوشبختانه بیشتر از میانگین کشوری و استانی حرکت کرده ایم و در زمینه هموارسازی جاده ها به میانگین کشوری رسیده ایم.

وی افزود: نماینده قانون گذار و ناظر بر اجرای قانون است لذا نیاز است تمامی مشکلات و مطالبات مردم شهرستان بررسی و اجرایی شوند.

به گفته قادرمرزی مشکل عمده شهرستان در اشتغال است و لازم است دولت تدبیر و امید با رویکرد صحیح خود در این زمینه نه تنها در این منطقه که در کل کشور اقدامی جدی و عاجلانه نماید.

وی به سه اصل از قانون اساسی اشاره کرد و تأکید کرد: برای احقاق حقوق مردم کردستان نیاز ویژه به این سه اصل قانون بسیار به چشم می آید.

قادرمرزی شهرستان قروه را معدنی ترین شهر ایران دانست و  گفت: متأسفانه مشکل صنعت و معدن این منطقه در خام فروشی مواد اولیه است و این مهم به دلیل حضور افراد غیربومی جهت بهره برداری از این معادن است لذا دیگر اجازه خروج مواد اولیه به صورت خام را نخواهیم داد.

وی در خاتمه توجه به هویت و بافت شهری شهرستان قروه را مهم دانست.

شیب توسعه شهرستان قروه باید در جریان سرعت بیفتد

در ادامه این مراسم فرماندار قروه با بیان اینکه کلیه مسایل و تنگناهای موجود از قبل به دولت تدبیر و امید اعلام شده است اظهار داشت: شیب توسعه شهرستان قروه بسیار لاک پشتی بوده و نیاز است که در جریان سرعت بیفتد.

شعبان سپهر افزود: برنامه های دولت روحانی از قبل کارشناسی شده و بعد از بررسی های لازم به شکل مصوبه اجرا می شود.

به گفته وی نیاز به خروج از بن بست فرهنگی داریم و در این زمینه باید به فکر غنی سازی فضاهای توسعه ای و حذف ریشه ای آسیبهای اجتماعی در منطقه باشیم.

سپهر با اشاره به اینکه تمامی پروژه های نیمه تمام نیاز است که به بهره برداری لازم برسند تصریح کرد: در کمبود زیرساختها به سر می بریم و نیاز است که باتوجه به پتانسیلهای موجود در منطقه زمینه ایجاد توسعه را فراهم کنیم.

لازم به ذکر است که در این مراسم نماینده هایی از سمن ها،  خانه کارگران، فرهنگیان، کشاورزی، محیط زیست، صنعت و معدن و … به بیان مشکلات موجود در منطقه پرداختند.

در ادامه امام جمعه شهرستان قروه نیز با بیان اینکه آرمانشهر واقعی در قروه معنا می یابد، گفت: در شهرستان قروه وحدت شیعه و سنی باهم در واقع یک آرمانشهر واقعی را ایجاد کرده است.

حجت الاسلام صفرعلی احیا در مراسم دیدار مردم با نماینده رئیس جمهوری در شهرستان قروه با بیان اینکه در این شهر شاید همدلی از لحاظ زبانی متفاوت باشد اما به آن اوجی رسیده است که همزبانی را شامل شده است.

به گفته وی تفاوتهای موجود در میان شهروندان قروه ای تبدیل به فرصتهایی برای پیشرفت شده اند.

امام جمعه قروه با اشاره به اینکه مردم قدردان نظام هستند افزود: هر آنچه در کشور صورت گرفته است آن هم از لحاط تمامی ابعاد، در شهرستان قروه هم انجام شده اما با شیبی آرام تر که نیاز است به آن سرعت عمل داد.

وی بحث زیرساختها را در ایجاد صنایع تبدیلی مهم دانست و تصریح کرد: اصلی ترین و عمده ترین مشکل موجود در این شهرستان عدم وجود زیرساختها می باشد که اگر این مسئله حل شود تمامی مشکلات موجود از بیکاری گرفته تا … مرتفع خواهند شد.

امام جمعه قروه اظهار امیدواری کرد که باید با تدبیر دولت امیدهای مردم جواب داده شود.

لازم به ذکر است، قروه یکی از شهرستان‌های ترک و شیعه نشین استان کردستان میباشد که از حیث تعلق جغرافیایی و سرزمینی، از گذشته در محدوده تاریخی آذربایجان قرار داشته است که در  نتیجه تقسیمات کشوری جدید در سال ۱۳۳۷ از ایالت آذربایجان جدا و به استان جدید التاسیس کردستان الحاق شد که متاسفانه به دلیل تفاوت‌های زبانی و مذهبی با مناطق غربی این استان در بسیاری از حوزه ها با تبعیض روبه‌رو شده و از توسعه و پیشرفت باز مانده است.

3+
امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
  1. سلام و درود به محضر مردم غیور بیجار وقروه
    مردم آذربایجان همواره در کنار مردم این مناطق خواهند بود گرچه در تقسیمات غلط کشوری این مناطق از سرزمین مادری جدا شده اند اما هرگز به نسیان و فراموشی سپرده نخواهند شد.این هم نمونه ای است سیاستهای غلط رضاخانی در زدودن هویت آذربایجان.

    9+

دیدگاه شما